Гаджети, Новини, Партнерська новина, Технології

Як підвищити продуктивність мережевих адаптерів

28 Листопада, 2023

Не забудьте поширити ❤️

В еру цифрових технологій ефективність мережевих адаптерів (NIC) стає важливим аспектом забезпечення надійного підключення. Нижче ми розповімо, як збільшити продуктивність цього обладнання.

Як підвищити продуктивність мережевих адаптерів - tech, partners, news, gadzhety

Чому мережні адаптери потрібні

Важливість мережних плат важко переоцінити. Перерахуємо основні фактори:

 • забезпечують доступ до Інтернету
 • ЛОМ: для спільної роботи, обміну файлами
 • Wi-Fi-адаптери створюють бездротове підключення
 • висока швидкість передачі даних
 • дозволяють підключати принтери та інші прилади
 • важливі для зв’язку зі смарт-пристроями в розумному будинку

Якщо продуктивність пристроїв не на рівні, це призводить до низької швидкості передачі даних, переривання з’єднання, затримок в онлайн-іграх, труднощів в потоковому відео та відеоконференціях, суттєво знижується ефективність та якість використання мережі.

Вікно TCP та швидкість передачі

Правильне налаштування цих параметрів може значно підвищити швидкість передачі даних через з’єднання TCP на ПК з ОС Windows:

 1. Підберіть оптимальний розмір вікна TCP у Windows. Це робиться за допомогою реєстру системи. Збільшення розміру вікна TCP збільшує обсяг даних, що передаються за один раз, що покращує ефективність передачі.
 2. Використовуйте TCP Chimney Offload. Це дозволяє перенести обробку TCP-потоку на апаратний рівень, звільняючи ресурси процесора. Перевірте, чи підтримується адаптер для мережі TCP Chimney Offload, і активуйте її.
 3. Налаштуйте TCP AutoTuning. Ця опція дозволяє ОС автоматично регулювати параметри TCP відповідно до умов мережі та сценарію використання. Встановіть правильний рівень автоналаштування TCP, щоб покращити продуктивність.

Виконуючи це, ви зможете досягти більш ефективного використання мережевих можливостей вашої системи на базі Windows.

Управління перериваннями та автоналаштування

Багато апаратних конфігурацій включають механізм переривань управління системою (SMI), що виконує різні функції, наприклад, виявлення помилок у пам’яті з урахуванням кодування виправлення помилок (ECC), підтримка сумісності зі застарілими версіями USB, управління кулерами та оптимізація енергоспоживання, контрольовані через налаштування BIOS .

SMI має найвищий пріоритет у системі і переводить ЦПУ в режим управління. У цьому режимі SMI переривання перекривають усі інші операції, поки виконується підпрограма обслуговування переривань, що зазвичай знаходиться в BIOS. Такі дії нерідко викликають затримки 100 мкс і більше.

Для мінімізації затримок розумно запросити у виробника обладнання версію BIOS, в якій SMI переривання мають найменший можливий пріоритет. Їх ще називають “низькими затримками BIOS” чи “SMI free BIOS”. Однак у деяких сценаріях неможливо повністю уникнути активності SMI, т.к. вони керують критично важливими завданнями (вентиляторами охолодження тощо).

Врахуйте: операційна система не має контролю над SMI, т.к. логічний процесор перебуває у спецрежимі обслуговування, що блокує втручання із боку ОС.

Прості кроки для збільшення продуктивності

Для покращення роботи обладнання, ви можете зробити наступне:

 1. Оновлення драйверів для адаптера.
 2. Оптимізація налаштувань мережної плати та ОС. Перевірте налаштування швидкості та режиму дуплекс з’єднання, чи вони відповідають вашій мережі.
 3. Використання MSI. Увімкніть опцію для зниження затримок та збільшення продуктивності.
 4. Управління перериваннями. Налаштування переривань для запобігання конфліктам та мінімізації затримок може значно підвищити продуктивність.
 5. Використання RSS. Активуйте функцію, щоб покращити розподіл навантаження між процесорами.
 6. Масштабування (Scale). Розгляньте можливості масштабування вашої мережі в залежності від зростаючого навантаження. Додайте додаткові адаптери, роутери або перегляньте поточну інфраструктуру.
 7. Усунення перешкод. Для цього розміщуйте NIC поблизу маршрутизатора або доступної точки доступу.
 8. Антивірус та брандмауер. Оптимізуйте їх налаштування, щоб вони не сповільнювали активність мережі.
 9. Регулярне очищення та обслуговування.

Ці прийоми можуть суттєво підвищити продуктивність пристрою та забезпечити більш ефективне функціонування вашої мережі у разі зростання навантаження.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu