Бізнес, Спільнота

3 речі про ведення бізнесу, які кожен підприємець повинен пам’ятати

20 Лютого, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Скотт Харрісон – засновник неприбуткової благодійної організації Charity Water, яка мобілізувала понад мільйон донорів по всьому світу для фінансування більш ніж 29 000 водних проектів у 26 країнах, які будуть обслуговувати більше 8,4 мільйонів людей.

Скотт – успішний бізнесмен, який входив до списку Fortune: 40 до 40-ка, і був визнаний #10 серед 100 найбільш творчих людей у ​​бізнесі. Але не завжди все було на стільки як здавалось суспільству.

3 речі про ведення бізнесу, які кожен підприємець повинен пам'ятати - community, business3 речі про ведення бізнесу, які кожен підприємець повинен пам'ятати - community, business

Одного часу, герої нашої статті, був за крок до відставки як керівник своєї неприбуткової організації, доки поїздка до Каліфорнії не допомогла йому переосмислити ведення бізнесу.

У 2015 році Скотт Харрісон майже покинув організацію, яку він створював близько десятиліття тому. Протягом восьми років Charity Water, неприбуткова організація, яка забезпечувала питною водою людей у країнах, що розвиваються, приносила кожного року все більше і більше прибутку, але на дев’ятий рік його бізнес зазнав збитків, в порівнянні з попереднім роком. Харрісон був спустошений. “Кількість людей, які отримували чисту воду, зменшилась з одного мільйона до 820 тисяч”, сказав він під час недавнього інтерв’ю на конференції Inc. 5000 в Сан-Антоніо, штат Техас. “У мене була екзистенційна криза лідерства”. Він був настільки вражений, що серйозно роздумував про відхід від посади генерального директора Charity Water.

Але, замість того, щоб піти у відставку, він узяв відпустку на місяць і переїхав до Північної Каліфорнії, де жив у мальовничому будинку на скелі поряд з озером. На жаль, все було не так, як планувалося. “Дощило сильніше, ніж у попередні 20 років”, – говорить він. “Це схоже на метафору, але саме так я почувався.”

Тим не менш, він зміг виділити час на роздуми, і зрозумів, що йому потрібно залишитись і переосмислити модель збору благодійних коштів. Замість того, щоб щороку просити про одноразові пожертвування, він вивів сторінку з книги Netflix і почав підписувати людей на “підписку”, де вони могли автоматично робити пожертви кожного місяця. Це зробило величезний прорив: п’ять мільйонів людей цього року отримають чисту воду.

У той час як Харрісон схвильований тим, що він допомагає більшій кількості людей, а один невдалий рік дав йому новий погляд на те, що значить керувати бізнесом – і змінити ситуацію. Він виділив три найважливіші речі, які йому допомогли.

1. Не фокусуйтеся виключно на зростанні

Підприємці часто зосереджені лише на зростанні, але якщо виявиться, що доходи за рік дорівнюють нулю, це ще не означає, що ви провалилися. Важливіше правильно керувати компанією і пишатися тим, що ви зробили. “Мій тато дав мені важливі поради”, – згадує він. “Він сказав, компанії не завжди ростуть – його власні не ростуть вже протягом 30 років. Тоді він запитав мене, чи я порушив свої цінності будь-яким чином протягом цього року, або чи я зробив щось, чим не можу пишатись. Відповідь була абсолютною, «ні».

2. Не забувайте про сім’ю

Одним з усвідомлень Харрісона було те, що для того, щоб змінити світ, важливо пам’ятати, що в житті є дещо більше за бізнес. Він постійно був в роботі і ніколи не міг сісти, відкинувшись на спинку стільця, і насолоджуватися своїми досягненнями або по-справжньому зосередитися на моментах свого життя, які дійсно були важливими, наприклад, його дружина і двоє дітей. “Я дізнався, що це здорово мати розмежування між моєю особистістю чоловіка і батька, і моєю ідентичністю як лідера організації”, говорить він.

3. Не бійтеся спробувати щось нове

До цього року Charity Water лише просила одноразові пожертвування. Люди, як правило, дарують подарунки, як на день народження, раз на рік, а тоді їх доведеться переконувати знову і знову дати гроші. Ця модель не була стійкою, але він не думав про те, що можна зробити це по-іншому. Тепер він завжди думає наперед, що робити далі. “Одним з найбільших відкриттів для мене стало усвідомлення того, що те, що привело нас сюди, не приведе нас в інше місце”, – говорить він. “Ми озирнулися навколо і запитали “А що ще ми можемо зробити?”.

Для Харрісона зміна, до якої він прийшов – це перестати думати про те, як він хотів керувати своєю компанією – і це зробило великі зміни для людей, яким він намагався допомогти. “Ми зрозуміли, що побудували неправильну організаційну модель”, – говорить він. “(Тепер) долучається все більше людей і це дозволяє нам допомогти більшій кількості людей мати доступ до чистої води”.

Харрісон живе своєю роботою, але він все менше думає про прибутки, і все більше переймається тим, що багато людей в світі просто не мають змоги випити чистої води. Його поради для ведення бізнесу, можливо, будуть досить доречними і для вас.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu