Бізнес, Поради

10 запитань, які вам треба задати при перевірці ІТ постачальника

20 Лютого, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Конкуренція серед IT постачальників просто шалена, але ви просто зобов’язані зробити правильний вибір.
Тому наступний переклад з сайту Inc. – для вас.

За останні 36 років корпорація Kesler стала однією з провідних ІТ-компаній Коннектикуту, допомагаючи підприємствам впроваджувати програмне забезпечення, купувати обладнання та розробляти плани кібербезпеки. Але, не зважаючи на те, що компанія виросла з одного працівника в 1982 році до 38 співробітників сьогодні – кожен раз, коли вони зустрічаються з потенційним клієнтом, вони повинні відповісти на шквал питань.

10 запитань, які вам треба задати при перевірці ІТ постачальника - porady, business10 запитань, які вам треба задати при перевірці ІТ постачальника - porady, business

Вони зовсім не проти цього. Вони просто терпляче і ретельно відповідають на питання, каже Брайан Маліган, директор з комерційних продажів компанії. Вибір постачальника ІТ-послуг повинен включати ретельну перевірку, тим більше, що команда, яку ви обираєте, буде відповідати за забезпечення безперебійної роботи вашої компанії. “Наша місія – зрозуміти ризик компанії і допомогти їм зростати”, – говорить він.

Існують численні питання, які підприємства повинні задавати своїм потенційним постачальникам, і, за словами Маллігана, керівники, які беруть інтерв’ю у постачальника ІТ, повинні обговорити кожну деталь. “З компанією, яку ви обираєте, має бути комфортно у всьому”, – говорить він. Отже, що ви повинні запитати? Нижче наведено кілька запитань для початку розмови.

1. Як довго ви працювали в сфері віддалених послуг?

Це може здатися простим питанням, але воно дуже важливе, каже Малліган. Більшість людей хоче мати справу з досвідченою командою, яка розвивалася разом з промисловістю. “Ви не захочете працювати з кимось, хто з’явився тиждень тому”, говорить він. “Дізнайтеся, як змінювалась компанія з розвитком ринку”.

2. З ким ви працювали в минулому?

Отримайте відчуття досвіду потенційного постачальника і того, як він вирішує проблеми, говорить Дейв Зіммел, бізнес-консультант з Калгарі. Чи мають вони досвід роботи у вашому секторі? Чи знають вони програмне забезпечення, з яким ви працюєте? “Попросіть посилання, щоб ви могли побачити роботу, яку вони вже виконали”, говорить він.

3. Хто у вашій команді?

Вам також необхідно розуміти, з ким ви будете працювати, хто є співробітниками вашого постачальника, каже Зіммель. Чи знаються ці люди на тих моментах, де вам потрібна допомога? Який досвід вони мають? Чи будете ви працювати з цими ж людьми наступного року, чи компанія практикує швидку зміну кадрів? “Це повернення до основ”, говорить він. – Ви повинні мати потрібних людей в своїй команді.

4. Як часто ви будете спілкуватися?

Клієнт одного разу запитав у Маллігана, чи побачить він його ще після підписання контракту. Це був жарт, але в ньому є сенс і велика проблема: деякі постачальники зникають, як тільки починаються перевірки чи надходять рахунки. Поцікавтеся, чи ваш потенційний постачальник буде доступний у потрібний момент, і як часто він зазвичай спілкується зі своїми клієнтами, каже він.

5. Чи використовуєте ви активний підхід до ІТ?

Це є ключовим, говорить Малліган. Компаніям необхідно знати, чи буде їхній постачальник давати рекомендації щодо того, як запобігти певній ситуації, чи буде чекати, поки проблема не виникне. Перший варіант кращий, говорить він. Компанії повинні постійно переглядати ІТ-потреби своїх клієнтів і вказувати на будь-які прогалини.

6. Як ви працюєте?

Дізнайтеся, що буде робити постачальник після підпису в договорі, каже Зіммель. Можна витратити півроку на те, щоб оцінити фронт робіт або зустрітися з різними підрозділами для уточнення їхніх ІТ потреб, але що б не відбувалось, важливо мати чітке розуміння процесу, щоб ви чітко розуміли, за що платите свої гроші.

7. Що відбувається в надзвичайній ситуації?

Для постачальника показати свою буденну роботу та виконання щоденних завдань це одна річ, але коли стається якась надзвичайна ситуація і ви потребуватимете негайної допомоги, це зовсім інше, каже Zimmel. Запитайте свого постачальника, як вони справляються з надзвичайними ситуаціями, кому ви повинні телефонувати в разі чого, і яка плата буде стягнута за непередбачувані ситуації. “Якщо система раптово вимкнеться, ви повинні знати, як швидко вони зможуть вирішити цю проблему”, говорить він.

8. Чи можете ви допомогти нам побудувати план на майбутнє?

Технологічна галузь постійно розвивається, і компаніям потрібна підтримка, щоб йти в ногу з часом. Дізнайтеся, чи постачальник обізнаний про зміну тенденцій в цій галузі, чи їх співробітники достатньо освічені, і чи зможуть вони сказати вам, коли потрібно буде щось змінити. “Що вони роблять внутрішньо, коли справа стосується технологічних змін і нових загроз кібербезпеки?” – говорить Малліган.

9. Як відбувається оплата?

Наскільки корисним є постачальник, ви зрозумієте коли нарешті отримаєте рахунок-фактуру. Важливо розуміти, що ви оплачуєте – наприклад, стягується лише загальна плата або може вона розбита на певні послуги? Попросіть переглянути зразок рахунка-фактури, щоб знати, чого очікувати. “Ви хочете бачити, що вони надають послуги, для яких ви підписували з ними договір”, – говорить Малліган.

10. Що робити, якщо виникає проблема?

Навіть з чудовими та ідеальними постачальниками в якийсь момент виникає проблема, каже Зіммель. Запитайте постачальника, як їх вирішувати. До кого можна звернутись, якщо у вас виникне якась ідея? Як би ви могли вирішити цю проблему самостійно? Як ви виправите негативну ситуацію?

Після того, як ви задасте ці питання – і інші, які з’явиться під час дискусії – подумайте, чи задовольняють вас відповіді на ці питання. Якщо ви не переконані, що цей постачальник вам підходить, то рухайтеся далі. Тому що, врешті-решт, в кінці все “зводиться до довіри”, говорить Малліган.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu