Історії

Студентка запустила сайт з підбором імен для китайців і заробила $400 тис.

21 Березня, 2019

Британська студентка Бо Джессап створила сервіс Special name, завдяки якому китайські батьки можуть підібрати англійську версію китайського імені для дитини. Джессап дала імена більш 677 тис. Китайців.

Джессап початку бізнес в 2015 році, коли їй було 15 років. За 6 місяців вона заробила понад $60 тис., Давши імена 200 тис. Дітей. Сьогодні загальний дохід з моменту запуску проекту перевищує $400 тис.

Джессап почала бізнес з вкладення $2 тис. у веб-розробку. Вона склала базу даних більш ніж з 4 тис. імен хлопчиків і дівчаток, до кожного з яких додавався список характеристик. Користувачі вказують 5 якостей, які має відображати ім’я, і ​​на основі цього алгоритм пропонує найбільш підходящі. Потім користувачам пропонується поділитися трьома варіантами імен зі своїми друзями та родиною через WeChat, щоб допомогти їм уникнути будь-яких «культурних помилок».

У Китаї всім дітям дають імена, що складаються з 2-3 символів з ретельно продуманим значенням. При цьому їм легше спілкуватися з носіями англійської мови, якщо вони у них «західні» імена. Джессап зазначила CNBC, що зазвичай через мовний бар’єр або інтернет-цензури в Китаї можливість знайти «підходяще» ім’я може бути обмежена. Звідси з’являються комічні імена на кшталт Ролекс Вонг (Rolex Wang) або Гендальф Ву (Gandalf Wu).

У 2015 році в країні завершилася програма «політики однієї дитини», яка забороняла сім’ям заводити більше однієї дитини. За даними Національної комісії Китаю з охорони здоров’я і планування сім’ї, до 2016 року народжуваність в країні виросла на 7,9%, до 17,8 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu