Новини, Стартапи

Як розвивався і чому не злетів Ecoisme: хронологія

27 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Засновник відомого українського стартапу Ecoisme Іван Пасічник 26 червня оголосив, що компанія закривається. AIN.UA підготував історію розвитку компанії, а також причини, чому у неї не вийшло.

Влітку 2014 року компанія запустилася. Засновники компанії: Іван Пасічник, Олександр Дятлов, Антон Дятлов. «Ми вірили що зможемо зробити енергомонітор, який стане таким же звичайною справою, як лічильник електроенергії. Тільки розумніші », – говорить Пасічник.

У липні 2014 року компанія залучила 80 000 євро від польського інкубатора Hubraum. Компанія займалася агрегатором систем енергетичного менеджменту. Датчик повинен був показувати, які саме пристрої підключені до розеток в будинку і з якою метою.

У травні 2015 року Ecoisme отримала інвестиції від відомого бізнес-ангела Баса Годска, з яким вони познайомилися на конференції IDCEE в 2014 році, і який став радником команди зі стратегічного маркетингу. Тоді ж стартап запустив кампанію на Indiegogo, хотіли зібрати $50 000 на доопрацювання свого сенсора. Вдалося зібрати більше $67 700.

У січні 2016 року компанія планувала поїхати на виставку CES, в останній момент поїздка зірвалася, але сенсори все одно отримали нагороду Best of Innovations в категорії «розумний дім».

У березні 2016 року стартап пройшов відбір в акселератор Річарда Бренсона Virgin Media Accelerator. Проект також підтримали ангельськими інвестиціями Нік Білогірський і Сергій Повзнер.

У червні 2016 року проект виграв премію за інноваційність від Інституту електрики Едісона (EEI) та Інституту електричних інновацій (IEI).

У грудні 2016 року компанія оголосила про те, що буде впроваджувати інновації в Дубаї в рамках урядової пілотної програми. Компанія підписала контракт з провайдером електроенергії і води в Дубаї – але угода не відбулася. За словами Пасічника, незважаючи на успішний пілот, над яким команда працювала протягом року, сторони не дійшли до підписання контракту.

У 2017 році компанія розповіла про труднощі, з якими стикалася в процесі виробництва своїх сенсорів. Корпуси друкували в Китаї, плати – на українському заводі «Гальванотехніка» (підрядника змінили, коли знадобилися плати з золотим покриттям), компоненти замовляли з Digi-Key і AliExpress. За цей час зіткнулися з огріхами штампування, неакуратними вимірами сенсорів, подорожчанням друкованих плат і т.д.

Восени 2017 року Ecoisme також отримав грант на 50 000 євро від Horizon 2020.

У березні 2018 року стартап залучив 200 000 євро від Європейського інституту інновацій і технології KIC InnoEnergy.

Вже у вересні 2018 року Пасічник публічно розповів про проблеми, з якими його бізнес стикався останні пару років. Згадав і угоду в Дубаї, яка зірвалась, і невдалий пошук інвестицій в 2017 році, і переговори з Dubai Future Accelerator: в разі успіху команда отримала б замовлення на велику партію сенсорів, але угода не відбулася. Бекерам з Indiegogo пристрою теж не відправляли. «Я не міг повірити в те, що казка, яка вже була так близька, зруйнувалася в одну мить. Ecoisme опинилася на межі провалу », – писав тоді підприємець.

У жовтні 2018 року компанія оголосила про запуск Еквіті-краудфандінга на 300 000 фунтів (як Kickstarter, але замість продажу продукту інвестори купують акції). «Ми не досягли успіху в цьому. Вкрай складно було переконати інвесторів вкладати в компанію, у якої за останні два роки майже не було продажів », – розповідав Пасічник.

Після цього від компанії практично не було публічних новин. З лютого 2019 року компанію намагалися продати і навіть знайшли покупця, з яким дійшли до фінального раунду обговорень. Але угода все одно не відбулася.

У червні 2019 року керівництво компанії оголосило про її закриття.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu