Новини

Як навчитись програмувати? Ось 14 додатків, які вам допоможуть

05 Липня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Навички програмування корисні не тільки майбутнім розробникам – вони розвивають логічне мислення, креативність і вміння шукати різні підходи до вирішення складних завдань. Ми підготували добірку з 14 ненудних сервісів, які навчають програмування в ігровій форм, починаючи з раннього віку.

1. Code monkey

Вік: 4+

Вартість: перші 14 днів безкоштовно, платна версія від $49 в рік для шкільних груп

Мова програмування: CoffeeScript

Мета гри проста – мавпочка повинна добути банани. Щоб у неї вийшло, учні по заданих командам пишуть код на мові програмування CoffeeScript. Їм треба вирішити, як мавпочці розвернутися, куди побігти, де підстрибнути і яку перешкоду подолати, щоб отримати бажане. У кожного уроку є відео-обучалка, підказки та детальний план, так що займатися можна і без нагляду вчителя.

2. Code Combat

Вік: 9 +

Вартість: Безкоштовно

Мова програмування: Python, JavaScript, мови розмітки CSS, HTML

У Code Combat основними мовами програмування є: Python, JavaScript, CSS, HTML. Шляхом проб і помилок і пошуку вірного рішення діти освоюють базові елементи кожної мови. Вчителі можуть створити на сайті клас, відстежувати прогрес, давати підказки. Якщо хочеться вчитися самостійно, треба попросити батьків зареєструвати дитину.

3. Scratch

Вік: 8 +

Вартість: Безкоштовно

Мова програмування: Scratch

За допомогою графічного мови Scratch діти вчаться основам програмування. Тут можна писати свої власні двомірні ігри і створювати інтерактивні історії, працювати з анімацією, редагувати персонажів і управляти ними.

4. Blockly

Вік: 4+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: Blockly, JavaScript

Blockly – це графічне середовище програмування від Google, за допомогою якої можна створювати додатки та ігри. На сайті є задачник для старшокласників з вправами з основних тем програмування на мовах Blockly і JavaScript, а до нього тестові завдання з одним з можливих варіантів вирішення. Для хлопців молодшого віку – розділ з дуже простими ігор.

5. Сode.org

Вік: 4+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: JavaScript, мови розмітки документів CSS, HTML і інші

Дітям пропонують вирішувати завдання, писати власні інтерактивні ігри, а потім обговорювати їх з іншими користувачами в інтернеті.

6. Сheck iO

Вік: 15+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: Python, JavaScript

Гра підійде тим, хто вже трохи знайомий з Python і JavaScript. На кожному рівні гравцеві ставиться завдання, яке треба вирішити, написавши код, і тоді він зможе просуватися далі за рівнями. Можна змагатися з іншими гравцями на краще рішення і вивчати особливості мов.

7. FlexBox Froggy

Вік: 8 +

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: мова розмітки CSS

Логічна гра для вивчення мови розмітки CSS. Підійде тим, кому треба підтягнути навички верстки – допомагаючи жабі, яка мріє дістатися до латаття.

8. Tynker

Вік: 4+

Вартість: від $7 на місяць

Мова програмування: JavaScript, Swift та Python

Tynker крок за кроком навчає дітей програмувати: починаючи з експериментів з візуальними блоками і поступово переходячи до мов JavaScript, Swift та Python. Тут можна писати ігри та програми, але популярною ця програма стала завдяки можливості модифікувати гру Minecraft.

9. Kodu Gab Lab

Вік: 8 +

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: Kodu

Kodu від Microsoft. Вчить дітей за допомогою графічного мови програмування робити тривимірні ігри для Windows і XBox.Користувачі створюють свої «світи», де керують персонажами і вчать їх взаємодіяти один з одним.

10. Swift Playgrounds

Вік: 4+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: Swift

Додаток для iPad для вивчення мови програмування Swift, який придумала компанія Apple. Гравці вирішують пазли, рухають персонажа по тривимірному світу і з кожним новим рівнем освоюють все більше тонкощів мови. А ще в додатку можна написати код для справжнього робота. Його, правда, доведеться купити окремо.

11. Dungeons & Developers

Вік: 15+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: мови розмітки HTML, CSS та інші

Любителі настільної рольової гри «Підземелля і дракони» створили RPG для програмістів: Dungeons & Developers. В онлайн «Великий льох» кожна картка навчає окремому ськіллу, освоївши які можна просуватися далі по ланцюжку до більш просунутим рівнями.

12. CodinGame

Вік: 15+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: 25 мов

У CodinGame можна тренувати більше 25 мов програмування. Можна грати в поодинці, а можна змагатися з іншими учасниками, писати своїх ботів для змагань. Крім самих ігор творці сайту розвивають ком’юніті розробників.

13. Code Wars

Вік: 15+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: 20 мов

Щоб отримати доступ до завдань, треба пройти міні-тестування на мові, яку вирішили прокачати. Далі учасники пишуть коди, вирішують завдання і змагаються один з одним.

14. Ruby Warrior

Вік: 15+

Вартість: безкоштовно

Мова програмування: Ruby

Два рівня, які треба пройти, щоб відпрацювати мову Ruby і технологію штучного інтелекту. Головному персонажу – воїну – треба піднятися на вежу. На шляху йому треба битися з лиходіями, врятувати бранців і подолати не один поверх, і для цього гравець пише код. За допомогою штучного інтелекту, який теж налаштовує гравець, воїн може приймати рішення і досягти своєї мети.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu