Кар'єра, Новини, Поради

Чому я не можу знайти роботу? Як вдихнути нове життя в своє резюме

02 Вересня, 2020

Уже не перший місяць безрезультатно розсилаєте роботодавцям резюме? Здається, час уважно подивитися на нього і переписати. Для HR-фахівців важливо, щоб ваша розповідь про себе була і складена за правилами, і не позбавлена індивідуальності. Як поєднати ці дві, здавалося б, протилежні вимоги? Переказуємо статтю засновника сайту про створення якісних резюме StandOut CV Ендрю Феннелла.

Зрозумійте, що подобається рекрутерам

Найбільша помилка, якої припускаються більшість кандидатів, – писати резюме так, ніби вони вже знають, що має вразити рекрутерів. Насправді будувати здогади – не найкращий спосіб отримати роботу.

Правильніше провести невелике дослідження про компанії, де ви хотіли б працювати. Зверніть увагу на те, яку мову вони використовують, і в близькому їм стилі розкажіть про свої навички, кваліфікацію та досвід. При цьому уникайте надлишку інформації. Корисно також ознайомитися з останніми новинами та трендами вашої індустрії. Так ви покажете, що дійсно цікавитеся роботою, на яку претендуєте, і це відрізнить вас від безлічі менш зацікавлених кандидатів.

Подивіться на вебсайт компанії, яка вас цікавить, почитайте її блог і соціальні мережі. Це допоможе вам дізнатися про ключові фігури фірми та скласти думку про робочу культуру та, наприклад, дрес-код. Важливо зібрати якомога більше інформації – це стане в пригоді й для того, щоб правильно написати резюме, й для підготовки до можливої співбесіди.

Змініть стиль резюме

Одна сторінка, короткі пункти, список всіх місць роботи – всі ми звикли до цього формату резюме. Сьогодні ж набагато доречніше надати своєму резюме привабливий вигляд, втім, залишаючи на передньому плані зміст.

Подумайте, наскільки інтригуюче виглядає ваше резюме: наскільки ймовірно, що рекрутер вибере його з безлічі інших? Для багатьох співробітників HR творче мислення – одна з ключових навичок. Додати в резюме незвичайну візуальну складову – вже хороший спосіб показати рекрутеру, що ви вмієте мислити нестандартно. Не соромтеся використовувати різні кольори, щоб підкреслити свій важливий досвід, навички та індивідуальні риси. Головне – щоб інформація в резюме не виглядала безладно. Ваші шанси не отримати роботу вищі, якщо в резюме буде важко розібратися.

Щоб цього уникнути, побудуйте резюме логічно і просто. Розділіть зміст на кілька зрозумілих розділів, видаліть непотрібне, уникайте химерних шрифтів і розбивайте великі фрагменти текстів. Всі ці деталі відволікають, уповільнюють темп читання і можуть перешкодити рекрутерам вчитатися в резюме.

Відразу привертайте увагу

В англомовних країнах на початку резюме заведено поміщати так званий profile (профіль) – короткий опис професійного досвіду, навичок і досягнень. Така коротка біографія дозволяє рекрутерам швидко оцінити кандидата. А претендентам рекомендують використовувати цей розділ як свого роду 30-секундну самопрезентацію.

Якщо ви можете додати у своє резюме профіль, робіть його коротким та зацікавлюючим. Описуйте в ньому тільки найважливіші та доречні характеристики, які допоможуть вам отримати потрібну роботу. Головне – уникати безглуздих кліше на кшталт «комунікабельний», «старанний», «вмію працювати в команді». Такі формулювання, позбавлені суті, не показують вас як експерта у своїй галузі.

Крім того, переконайтеся, що ви не дуже багато говорите про попередню роботі. Інакше будете виглядати так, ніби застрягли в минулому. Використовуйте профіль, щоб продемонструвати навички, які ви збираєтеся використовувати в майбутньому.

Додайте факти та цифри

Немає сенсу просто перераховувати свої обов’язки на минулому місці, якщо ви не вказуєте результати цієї роботи. Вам потрібно пояснити, якої мети ви допомогли досягти компанії. Один зі способів зробити це – привести статистику і цифри.

Не кажіть: «Я брав участь в проєктах, які допомагали фірмі скорочувати витрати», скажіть: «Я скоротив витрати компанії на 25% за пів року». Фактичні ствердження демонструють ваші заслуги в зрозумілій формі та підвищують цінність резюме, додаючи йому й оригінальності, й переконливості.

Підготовка хорошого резюме вимагає часу, але воно окупиться новими, більшими можливостями для кар’єри.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu