Життя, Поради

Як змінити своє життя за 30 днів

03 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Спеціаліст з організаційної психології Бенджамін Харді розповів про те, як можна змінити своє життя всього за місяць.

Ваша особистість мінлива

Вона змінюється в залежності від вашої поведінки. Зміни грунтуються на двох важливих психологічних принципах:

Самосигналізація: ви оцінюєте і судите себе так само, як і тих, кого оточуєте, – з поведінки. Коли ви бачите, що робите щось, ви асоціюєте себе з цими вчинками. Наприклад, якщо ви вживаєте алкоголь, ви вважаєте себе людиною, що випиває. Якщо рано вставати – думаєте, що ви людина, яка встає рано. Пишете статті – кличете себе автором. Таким чином, ваше самосприйняття дуже мінливе і грунтується на вчинках. Коли змінюється поведінка, ви відчуваєте, що змінюєтеся як особистість.

Прекогніція: думки необов’язково призводять до вчинків, а й вчинки можуть викликати думки. Поведінка і навколишнє середовище можуть формувати внутрішні відчуття. Наприклад, коли ви занурюєтеся в ванну з крижаною водою, ви відчуваєте цілий каскад емоцій. Або, навпаки, ні про що не думаєте. Суть прекогніціі в тому, що ви можете прогнозувати свій внутрішній стан за допомогою певних вчинків. Таким чином, зміни не завжди починаються зсередини, але і завдяки зовнішнім чинникам.

Чому це важливо? Тому що в ваших силах кардинально змінити свою особистість.
Як змінити своє життя за 30 днів - porady, zhyttya

Проблема успіху

Більшість людей рано чи пізно досягають ефекту плато, навіть найуспішніші.

У кожного з нас є улюблена група, яка вклала в свої перші альбоми набагато більше душі. Як тільки музиканти набувають популярності, їх музика стає нуднішою. Те ж саме відбувається і з керівниками світового рівня. Коли ресторан стає дуже відомим, його власники рідко змінюють меню. Адже коли все працює, як треба, важко повертатися до нульової точки.

З точки зору психології, мотивація буває націленою на дію або на уникнення . Якщо ви хочете розвиватися на поточному місці роботи, то ви націлені на дію. Якщо прагнете зберегти роботу і не допустити, щоб сталося щось погане, ви націлені на уникнення.

Коли ви прагнете до дії , ви менше турбуєтеся про ризики і сильніше зосереджені на нагороду. Ви хочете ризикувати, хочете переживати невдачі. Вас ніби щось штовхає вперед.

Коли ви прагнете до уникнення , ви менше думаєте про нагороду і більше дбаєте про ризики. У вас немає бажання активно боротися з цими ризиками. Ви просто намагаєтеся захистити себе від будь-яких проблем, які постануть у вас на шляху.

Я часто помічав подібні зміни у улюблених авторів. Їх роботи ставали більш «безпечними» і мейнстрімними, в них залишалося менше натхнення.

Коли ви починаєте домагатися успіху, ваше увага перемикається з «навіщо я це роблю» на «що я роблю». Ви просто намагаєтеся підтримати своє успішне становище. І саме тоді ви застряєте на місці. Ви сумніваєтеся і втрачаєте свою особистість. До чого ви прагнете – до дії або уникнення? Чи намагаєтеся ви стати ідеальною версією себе або хочете зберегти те, що є зараз?

Не припиняйте відкривати себе самому

У документальному серіалі Netflix «Від шефа», де розповідається про найуспішніших шеф-кухарів світу, є один дуже цікавий епізод. Кращий шеф-кухар Азії Гагган Ананд відомий тим, що може раптово скасувати звичне меню ресторану і вигадати щось нове з нуля, навіть якщо меню було дуже популярне.

Здавалося б, дрібниця, але насправді це не так.

Ресторани зазвичай стають популярними і отримують нагороди в основному через своє меню і загальної атмосфери. Гагган став шеф-кухарем номер один в Азії, а значить йому слід було підтримувати все як є. Але він вчинив інакше. Для нього набагато важливіше креативність і вихід за рамки. Навіть якщо все виходить, Гагган не може перестати розвиватися. Він перевинаходить себе знову і знову, незважаючи на те що відмовитися від чогось геніального буває важко.

Як змінити своє життя за 30 днів - porady, zhyttya

Справжній творець не перестає розсовувати кордони. Він не припиняє перевинаходити себе.

Як тільки ви станете крутими в якій-небудь області, вчіться чогось ще. Поняття «призначення», яке потрібно знайти, призводить до того, що люди обмежують самосприйняття. Ви народжені не тільки для однієї справи. Ви можете рости і розвиватися в незліченній кількості напрямків. Особливо коли ви навчилися вчитися. В такому випадку ви ніколи не досягнете ефекту плато. Ви завжди будете розвиватися як особистість.

30-денний челлендж

Оскільки особистість мінлива, у вас є чудова можливість змінити себе. Для цього потрібно просто постійно і кардинально змінювати свою поведінку. Це можна зробити у формі 30-денного челенджу.

Задумайтесь: що ви давно хотіли зробити? Чи є щось, що точно допоможе вам добитися бажаного?

Можете присвятити ці 30 днів екстремальному фітнесу та турботі про своє здоров’я. Так ви точно зміните своє життя.

Або спробуйте поглянути в очі своєму найбільшому страху – наприклад, 30 днів запрошуйте незнайомих людей на побачення. Спробуйте 30 днів писати статті або знімати відео.

Чим би ви не займалися ці 30 днів, за цей час ваша особистість зміниться. Страхи підуть, ви адаптуєте до нових дій. Зміниться ваш психологічний стан, ви почнете асоціювати себе зі своєю новою поведінкою.

Чи доведеться вам за цей час відчувати негативні емоції? Чи будете ви боятися? Хотіти все кинути? Зрозуміло, так. Але тільки так ви зможете виділити себе з натовпу. Так ви зробите квантовий стрибок у розвитку, поки інші будуть робити невеликі кроки. Так ви свідомо визначите свою особистість і майбутнє.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu