Книги, Поради, Спільнота

Як прочитати за рік 100 книг – 5 порад для вас

13 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Мета «Прочитати за рік 100 книг» здається занадто амбіційною, але якщо розібратися, її не так вже й складно досягти. Експерт з продуктивності Даріус Форо поділився лайфхаками, які допомагають йому читати більше.

Якщо ви хочете багато читати, але у вас ніяк це не виходить, то ви не самотні. Я люблю книги, але після випуску з коледжу з кожним роком читаю все менше і менше. Робота і особисте життя не дає мені виділяти достатньо часу на читання. Одного разу я зайшов у свій профіль на Goodreads і виявив, що за цілий рік прочитав тільки п’ять книг. Я був шокований.

Тепер я поставив перед собою мету щороку читати по сто книг. Якщо розібратися, то це цілком досяжно – більшість людей за годину пересилює 50 сторінок. Якщо ви будете читати по 10 годин на тиждень, то за рік прочитаєте 26 тисяч сторінок. Уявімо, що одна книга в середньому складається з 250 сторінок. У такому випадку за рік ви зможете прочитати 104 твори.

Ось як цього можна досягти.

Купуйте відразу кілька книг

Читання – дороге задоволення. Сприймайте книги, як інвестицію – чим більше книг у вас є в будинку, тим більше вигоди ви отримаєте. За роки я зрозумів, що краще за все купувати відразу багато книг.

Ідея проста: якщо у вас в будинку багато книг, то у вас є з чого вибирати, а це допоможе вам частіше читати. Знайомство з більшістю книг, які ви прочитали, було незапланованим. Ви ж не сидите в січні і не думаєте про те, яку книгу будете читати в червні. Ви закінчуєте книгу, дивитесь, що у вас є в колекції і вибираєте наступний твір за настроєм. При цьому не потрібно думати двічі – інакше ви будете годинами читати відгуки про книгу і витратите час даремно.

Тримайте кілька нових книг під рукою – так у вас ніколи не буде відмовки, щоб прочитати її пізніше. Ви даремно витратите гроші на книгу, тільки якщо не будете її читати.

Читайте завжди і всюди

Я живу за цим принципом.

Кожен будній день я виділяю на читання мінімум годину, а у вихідні та свята ще більше. Знайдіть в своєму графіку час, коли ви зможете читати, і не треба вигадувати відмовки і відкладати це заняття, бо ви нібито занадто втомилися.

У кожної людини знайдуться моменти, коли можна взятися за книгу.

  • Читайте, поки їдете куди-небудь в громадському транспорті.
  • Читайте під час прийому їжі.
  • Читайте в черзі до лікаря.
  • Читайте в туалеті.
  • Читайте під час робочої перерви.

Просто подумайте, в які моменти у вас з’являється вільна хвилинка або вам потрібно чогось чекати. Поки інші гортають стрічку твіттера або перевіряють Instagram 113 раз за день, прочитайте парочку сторінок. Так ви проведете час куди корисніше.

Не читайте через силу

Я намагаюся не називати будь-які твори поганими, навіть якщо вони зовсім не сподобалися – в кінець кінців, кожна книга це результат серйозної письменницької і редакторської роботи.

Але не всім подобається кожна прочитана книга і ваші смаки можуть відрізнятися від того, що зараз популярно. Книга може бути бестселером або класикою, але вам може не сподобатися манера письма автора. Або ж вас зацікавила якась книга, але ви поки не готові до того, щоб за неї взятися.

У будь-якому випадку не варто читати тільки тому, що ви зобов’язані ознайомитися з якимось твором. І не читайте те, що вам не хочеться. Якщо у вас не з’явилося інтересу до книги, після того як ви її перегорнули, не витрачайте на неї свого часу.

Краще візьміть твір, який вас зацікавив. Якщо у вас немає такого на прикметі, спробуйте пошукати книги, пов’язані з вашою професією, хобі, інтересами, або написані людьми, яких ви поважаєте.

Читайте кілька книг одночасно

Вранці я можу прочитати 50 сторінок однієї книги, а ввечері – іншої. Іноді я читаю до п’яти книг одночасно.

Деякі вважають за краще спочатку прочитати від кірки до кірки одну книгу, і лише потім приступати до нової. Однак не існує правила, яке б зобов’язувало вас так робити. Якщо ви здатні сприймати сюжети декількох книг одночасно – спробуйте, головне, щоб твори відповідали вашим потребам і настрою. Наприклад, якщо ви читаєте щось насичене і серйозне по буднях, то у вихідні можна вибрати більш легковажну книгу.

Запам’ятовуйте прочитане

Якщо ви читаєте швидко, то можете так само швидко забувати прочитане. Однак читання приносить користь тільки тоді, коли ви запам’ятовуєте те, що читали.

Щоб прочитана інформація відкладалася у вас в голові, дотримуйтеся особливої ​​системи. Ось що я роблю:

  • Коли я читаю книгу, то завжди тримаю під рукою ручку – роблю замітки і виділяю важливі моменти. Якщо ви читаєте цифрову книгу, не перестарайтеся з функцією виділення – нею дуже просто користуватися, але це не означає, що вам треба виділяти все, що викликало у вас найменший інтерес. Спробуйте обмежитись моментами, які вас дійсно вразили.
  • Якщо ви прочитали щось, що хочете обов’язково запам’ятати, загніть в цьому місці куточок сторінки. Якщо ви читаєте цифрову книгу, зробіть скріншот сторінки і збережіть його.
  • Після прочитання книги поверніться до зазначених сторінок і перечитайте свої замітки.
  • Запишіть своїми словами про що була книга або яку пораду хотів донести її автор.
  • Перепишіть цитати, які сподобалися вам найбільше.

Ваша мета – засвоїти інформацію, щоб ви могли пізніше її використовувати. Зрештою ми читаємо книги, щоб навчитися на чужому досвіді.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu