Історії, Кар'єра

15 порад розробникам про те, як поліпшити кар’єру

13 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Які поради можна дати майбутнім розробникам програмного забезпечення? Відповідає автор і користувач Quora Гейл Лаакман Макдауелл.

Програмування

Працюйте. Багато. У школі дають теорію, проте з практикою у них, як правило, туговато. З університетами та ж історія. Професори й академіки досить агресивно ставляться до більш практичних форм навчання, а практика якраз і є найкращим способом стати відмінним фахівцем в обраній галузі. Чим саме ви займаєтеся, ролі не грає. Ви можете робити додатки для iPhone або розробляти безкоштовне ПЗ. Головне, працювати та ще раз працювати.

Вивчайте інші мови програмування. Мова – це просто інструмент. Добре було б розбиратися в ній краще за інших, але ще краще постійно вивчати нове. Кращі розробники графу «мови» залишають незаповненою.

Вибір кар’єри

Престиж. У вас більше шансів отримати престижну роботу, якщо в вашому резюме вже є відоме ім’я. Ви працювали на Google , Facebook, Amazon, Microsoft або Dropbox ? Вкажіть це в своєму CV перед тим, як розіслати його.

Не працюйте довго у великих компаніях. Якщо ви хочете побудувати кар’єру у великій компанії, то краще залишайтеся і будуйте там свою кар’єру. Якщо ж це не те, чого ви прагнете, – кидайте таку роботу. Рік чи два після університету або коледжу в компанії рівня Google – відмінний пункт для резюме. Десять років – це вже перебір. Так, ви продовжуєте вчитися, але в цьому випадку для вас будуть закриті багато можливостей. Хіба що ви хочете стати правою рукою Сергія Бріна.

Якщо ви не хочете бути розробником все своє життя, йдіть далі. Звичайно, глибокі технічні знання – цінна штука. Але якщо ви не хочете бути розробником протягом наступних 10, 20 або 30 років, краще про це задуматися на перший, максимум другий рік навчання. Неважливо, скільки ви насправді пропрацюєте інженером, два роки або сім років. Головне – не втрачати час дарма. Чим раніше ви зрозумієте, потрібно вам це чи ні, тим краще.

Звільняйтеся швидко. Багато моїх друзів, які змінили роботу, звільнилися півроку-рік тому. Хтось протримався довше – рік або два, і тільки потім почали усвідомлювати, що хочуть звільнитися. Вони чинили опір змінам, витрачали час на роздуми. Так що, якщо вам хочеться звільнитися, звільняйтеся зараз. Можете спочатку пошукати роботу – це розумний крок. Іноді ж варто просто «піти в невідомість».

Спілкування з людьми

Будьте чесними. Якщо ви спробуєте зрізати на шляху до успіху або обдурити когось, вам же гірше. Чесність і принциповість – найкраща політика. Люди будуть вам довіряти. Справа не тільки в тому, щоб «чинити правильно», а й в тому, щоб «чинити розумно». Більше дверей відкриється, якщо ви будете поводитися по-товариськи. Крім того, саме ці двері можуть виявитися тим самим шансом, якого ви так довго чекали.

Допомагайте людям. По можливості, допомагайте тим, хто просить. Люди, які просять у вас допомогти їм зараз, швидше за все, нададуть вам допомогу пізніше. Вас можуть представити людям, які можуть допомогти вам. Тому, навіть якщо ви не знаєте, чим вам може виявитися корисна дана людина, подумайте про те, що у цієї людини теж є зв’язки.

Знайдіть друзів. Ви не можете досягти успіху в самоті. Якщо ви підприємець, то вам потрібні працівники і зв’язки. Якщо ви не підприємець, вам потрібна робота. У будь-якому випадку, друзі – це ключ до можливостей. Саме друзі, якби вони були близькі або далекі, складають ваш людський капітал, а не людина, з якою ви познайомилися на зустрічі і більше жодного разу в житті не бачилися.

Станьте крутим

Всім нам деколи здається, що ми чогось не заслуговуємо. За рідкісним винятком навіть найуспішніші підприємці та фахівці часом страждають від думки, що «їм просто пощастило», що вони не такі хороші, як люди про них думають, що їх викриють рано чи пізно. Цей синдром поширений дуже широко. Тому якщо вам здається, що ви чогось не заслуговуєте, це ще не означає, що так воно і є.

Почніть якусь справу. Покажіть ініціативу, адже хороші речі не відбуваються самі собою. Шукайте можливості: створіть конкурс хакерів, клуб, проєкт, компанію або щось ще. Це відмінний спосіб самонавчання і пошук нових можливостей.

Ризикуйте. Хапайтеся за все. Якщо ви хоч одним оком запримітили хрестоматійного «журавля в небі», який раптово знизився і полетів повз вас на бриючому польоті, хапайте його. Не відмовляйтеся від можливості тільки тому, що ви не знаєте, до чого все призведе.

Завжди говоріть «так». Велика кар’єра заснована на проривах. На жаль, ніхто не може передбачити, куди приведе вибрана дорога. Таким речам ще не придумали маршрутних карт. Хто знає, може, завтра ви зустрінетеся з кимось, хто запросить вас на ланч, познайомить вас з людиною, якій потрібна саме ваша порада. І раптово виявиться, що ви обзавелися надійним другом і партнером. Навчіться говорити «так» можливостям.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu