Бізнес, Кар'єра

Прокрастинація: як себе вмотивувати та почати працювати

11 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Як змусити себе працювати, навіть якщо зараз мотивації зовсім немає? У книзі «Прокрастинація: Перша допомога» нідерландські психологи Таня Ван Ессен і Хенрі Шувенбург пропонують кілька простих, але дієвих технік.

1. П’ятихвилинний план проти прокрастинації

Ця техніка розрахована на тих, кому складно приступити до роботи. Дайте самому собі обіцянку, що будете працювати всього п’ять хвилин. Домовтеся з собою про час початку роботи і тримайте слово незалежно від самопочуття і не звертаючи уваги на думки, які «умовляють» вас відкласти роботу.

Прокрастинація: як себе вмотивувати та почати працювати - career, businessПрокрастинація: як себе вмотивувати та почати працювати - career, business

Отже, ви беретеся за роботу, незважаючи на головний біль, відсутність натхнення і так далі. Через п’ять хвилин ви зважуєте, чи готові ви додати до перших п’яти хвилин додати ще п’ять. Причому продовжувати чи ні – справа добровільна.

Включившись в роботу, більшість людей розуміють, що цілком можуть «протриматися» ще п’ять хвилин. Міні крок побороти прокрастинацію.

2. Поелементний підхід

Це варіант попередньої техніки. Він прийдеться вчасно, коли роботи накопичилося так багато, що руки опускаються і «за деревами не видно лісу» і на вас нападає прокрастинація. В такому випадку треба почати з якоїсь окремої частини (елемента) завдання.

Якщо у вас на столі лежить купа кореспонденції, відкрийте один конверт і відразу ж виконайте необхідні дії. Якщо вам потрібно зателефонувати в кілька місць, візьміть телефон і зателефонуйте хоча б по одному номеру. А після цього задайте собі питання, чи готові ви продовжити (і зайнятися наступним окремим елементом завдання).

3. Організуйте робоче простір щоб побороти прокрастинацію

Всі прекрасно знають, але, на жаль, не дотримуються очевидного правила: добре організований робочий простір буквально «підштовхує» людину до роботи.

Дуже часто робоче місце більше схоже на місце розваг і відпочинку. Безлад на столі так і кличе його розібрати, повідомлення на екрані телефону вимагають негайної відповіді – в такій обстановці увага розсіюється. Так що спробуйте організувати свій робочий простір.

Порядок на столі, акуратно розкладені «ділові» атрибути: щоденник, статті, книги, інструменти, відсутність зайвих речей – все це налаштовує на продуктивну роботу. А фактори , що відволікають увагу , повинні бути по можливості усунені. Вимкніть звук на телефоні, закрийте двері в свою кімнату або кабінет, щоб до вас випадково не заблукали колеги, і скористайтеся додатком, блокуючим на певний час всі «сторонні» сайти. Коротше кажучи: зробіть все, щоб повністю зануритися в робочий процес!

4. Домовляйтеся зі своїм оточенням

Використовуйте союзників (або «товаришів по нещастю»). Домовтеся з другом або подругою зробити разом те, що ви раз по раз відкладаєте. Почати ходити на фітнес простіше, якщо ви домовилися тренуватися удвох з товаришем. Сісти за підручники теж легше, якщо з кимось домовитися (переважно в точно визначений час в конкретному місці), це вже буде крок на зустріч подалі від прокрастинації.

Найкорисніше знаходити «союзників», яким не так складно, як вам, виконувати ці дії. Наприклад, одного, який із задоволенням відвідує спортзал, або людину, яка не має проблем з тим, щоб сісти займатися. Перетворюючи такі завдання в спільні, ви відчуваєте велику відповідальність за те, щоб тримати слово. До того ж хороша компанія допомагає скрасити нудні справи.

Можна зробити і по-іншому: робити заплановане в поодинці, але повідомити кільком близьким людям про свої наміри і тримати їх в курсі подій. Ви ніби берете на себе зобов’язання час від часу звітувати перед ними про свої досягнення.

А коли ви впораєтеся із завданням, вас чекатиме додаткова нагорода: ваш успіх не залишиться непоміченим.

Деякі перетворюють це в гру, укладаючи з близькими людьми парі (наприклад, що зможуть кинути курити). На цей випадок в інтернеті також існують співтовариства і додатки, і ви можете «оголосити» про свої цілі всьому світу!

5. Контролюйте емоції. Вони відволікають

Сила описаних технік частково полягає в тому, що ви можете залучити самого себе в діяльність, не відволікаючись на емоції. І питання “як побороти прокрастинацію” буде для вас менш актуальним!

Багато людей схильні надто докладно аналізувати свої почуття, що стосуються роботи, а також надавати їм надто великого значення. «А чи хочу я цим займатися? Мені не вистачає натхнення. Сьогодні не мій день”. І так далі.

Необхідно навчитися не йти на поводу у негативних емоцій. Боротися з ними теж не варто, потрібно просто почати робити те, що ви запланували. Навіть люди творчих професій, наприклад художники, строго дотримуються робочого графіку(додатки для тайм-менеджменту вам допоможуть), оскільки переконалися, що натхнення приходить вже під час роботи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu