Історії, Стартапи, Технології

Британський Фінтех-проект Revolut планує запуск в Україні.

16 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

В кінці вересня британська компанія Revolut заявила про плани в 2020 році запуститися в Україні. Все залежить від місцевих регуляторів – чи вдасться вчасно отримати необхідні ліцензії. Сайт AIN.UA розповів, що таке Revolut, який продукт вона пропонує та історію стартапу. Пропонуємо адаптацію матеріалу від UAspectr.

Що таке Revolut?

Revolut – це британський Фінтех-проект . По суті це банк без відділень, всі операції – в однойменному додатку на смартфоні. Одна з перших переваг Revolut – відсутність комісії при обміні валют, кожен користувач отримує мультивалютну дебетову карту: в зв’язку з цим продукт ще називали «сервісом для мандрівників». Сьогодні це вже не так: компанія пропонує десяток різних послуг, починаючи від типово банківських (фізична карта для оплати покупок / послуг та кешбек) до більш широких (наприклад, трейдинг).

Для реєстрації необхідний лише смартфон, після схвалення заявки користувач отримує віртуальну карту. При необхідності, можна замовити її фізичний аналог: в звичайному пластику або преміальний сталевий варіант.

Хто засновники?

Британський Фінтех-проект Revolut планує запуск в Україні. - tech, startups, story

 • Микола Сторонський – виходець з Росії, переїхав до Англії в 2006 році, працював у банківській сфері. Останнє місце роботи – Credit Suisse. Сьогодні – співзасновник і керівник Revolut. Він є більш публічним і всі інтерв’ю – від його імені.
 • Владислав Яценко – українець, також працював в Credit Suisse, де і познайомився зі Сторонскі, він і запропонував йому стати партнерами. Яценко – співзасновник і CTO.

Сам Сторонський в своїх інтерв’ю стверджує , що Revolut – британська компанія. Єдиний зв’язок з рідними країнами засновників – тільки те, що вони там народилися.

Інвестиції

Роботу над Revolut співзасновники почали в 2014-му, але офіційною датою запуску вважати 1 липня 2015 року. У своїх інтерв’ю Сторонський вказував, що спочатку зі своєї кишені фінансував компанію, оплачуючи роботу декількох співробітників. На старт пішло близько 300 000 фунтів. Гроші йому вдалося заробити працюючи трейдером в банках. Цього вистачило на перший час. Потім залучили інвестиції :

 • 1,5 млн фунтів – 2015 год / seed;
 • 1,7 млн ​​фунтів – 2016 год / seed;
 • 6,8 млн фунтів -2016 рік / A-раунд;
 • 1 млн фунтів – 2016 год / краудфандінговая компанія;
 • $ 66 млн – 2017 рік / B-раунд;
 • $ 250 млн – 2018 год / C-раунд.

В ході кожного раунду оцінка істотно збільшувалася.

 • А-раунд – $ 54 млн;
 • В-раунд – $ 386 млн;
 • C-раунд – $ 1,7 млрд.

Саме після останнього раунду Revolut став «єдинорогом» і одним з найбільш швидкозростаючих фінтех-проектів в Європі. Зараз, за непідтвердженими даними, компанія шукає додаткові інвестиції. Лід-інвестором називають Softbank, а раунд оцінюють в $500 млн. Сам Сторонський стверджує, що грошей компанії вистачає, але раунд дозволить отримати кошти для більш високої оцінки і більш активного масштабування. Угода потенційно може відбутися до кінця 2019 року.

За неофіційними даними у Сторонскі все ще близько 30% акцій, тому його стан оцінюється більш ніж в $500 млн, на папері. Оцінки активів Яценко в публічному доступі немає.

На чому заробляє компанія?

 • Компанія надає користувачам безкоштовний варіант обслуговування, але з обмеженим числом можливостей. Наприклад, є ліміт на зняття готівки. Якщо він перевищений, компанія візьме комісію. Для клієнтів, яким потрібно більше можливостей, є платні варіанти:
  • Преміум за 6,99 фунтів / місяць (видається пластикова карта);
  • Металева карта за 12,99 фунтів / місяць (крім карти є кілька додаткових бонусів).
 • Крім цього, компанія надає можливості для бізнес-клієнтів, з них також щомісяця знімається абонплата.
 • Після запуску трейдингу компанія почала брати комісію з брокерського рахунку.

Фінансові показники

Щорічне зростання показників Revolut становить сотні відсотків – компанія активно росте і розвивається. виручка:

 • 2015 – 120 000 фунтів;
 • 2016 – 2,4 млн фунтів;
 • 2017 – 12,8 млн фунтів;
 • 2018 – 58 млн фунтів (x5 до показників попереднього року);
 • 2019 – виручка, за даними Dealroom , може досягти 174 млн фунтів.

При цьому зростають і збитки: з 14,8 млн фунтів в 2017-му до 32,8 млн фунтів в 2018. Компанія не вкладає в маркетинг, але активно нарощує команду і розвиває набір продуктів. В добавок, Revolut активно розширює країни присутності, що також вимагає додаткових витрат.

Коротка історія Revolut

Історія Revolut, здається, написана за всіма канонами: її засновник просто хотів вирішити свою проблему. Працюючи в банку Сторонський бачив, що на обміні валют користувач втрачає величезні суми через комісій: у тих, хто багато подорожує, суми йшли на сотні і тисячі фунтів. А це ж просто комісії.

Британський Фінтех-проект Revolut планує запуск в Україні. - tech, startups, story

Тоді у нього з’явилася ідея створити сервіс, який дозволив би обійти ці комісії. Стабільна робота в банку його вже не цікавила: за його словами, він домігся всього, чого хотів. Колеги вибір не схвалювали, але Сторонський ризикнув, в тому числі власними грошима. Він найняв консультанта, який два дні пояснював механізм виникнення цих самих комісій. Сам консультант весь цей час також намагався довести, що обійти проблему не вдасться і затія Revolut – наївна. Правда, коли через кілька тижнів розбору інформації від консультанта Сторонський повернувся до нього з рішенням, той визнав – можливо вийде.

Вийшло. Попередньо команда Revolut чітко навіть не знала, скільки користувачів отримає. Від балди в бізнес-плані написали 30 000 клієнтів за перший рік. Помилилися: їх стало в 10 разів більше. Зараз же загальне число користувачів, як зазначено на сайті, перевищує 8 млн чоловік, а сам сервіс працює в декількох десятках країнах.

Зараз компанія розвивається в двох напрямках: створює нові продукти і масштабується на нові ринки. Для цього необхідно отримати всі дозволи регуляторів і необхідні ліцензії. Сторонський називає глобальність своєю головною перевагою: локальні банки не зможуть конкурувати з міжнародним гравцем, які буде надавати кращий сервіс.

Але не обійшлося і без скандалів. Причиною послужила корпоративна культура: всередині Revolut все побудовано на трудоголізмі та повній віддачі, за що співробітники критикують компанію. Самі ж керівники запевняють, що побудувати великий продукт, працюючи з 9 до 17 не вдасться – тому вони і наймають тих, хто готовий викладатися і працювати по 10-12 годин.

Одна з головних цілей Revolut – вийти на ринок США: він великий як по числу жителів, так і за обсягом фінансів. З іншого боку, там сильне регулювання банківської сфери, що і стало причиною для відкладання запуску на більш пізній термін.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu