Бізнес, Гроші

Формула заробітку на власному блозі

24 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Як покінчити з офісною роботою і почати заробляти на власному блозі? Скільки разів ви замислювалися над цим питанням?

П’ять років тому банківський службовець Тім Деннінг почав вести блог і з часом зробив його своїм основним джерелом доходу. У відповідь на питання «як почати вести свій блог», він склав формулу розподілу часу, яка допоможе перейти від офісу до заробітку в інтернеті.

Формула заробітку на власному блозі - groshi, businessФормула заробітку на власному блозі - groshi, business

Формула Деннінга виглядає так:

 • 20% підготовки;
 • 20% вечірньої роботи;
 • 10% книг;
 • 10% ранкової роботи;
 • 40% роботи на вихідних.

Підготовка (20%)

Кілька років я не заробляв на текстах, а лише готувався до цього. У той час я ще не розумів, що це саме підготовка: мені здавалося, що я пишу через те, що мені нічим зайнятися.

Дуже рекомендую витратити деякий час на підготовчий етап. Його тривалість залежить від вас – наприклад, я досить повільно вчуся тому, щоб заробляти гроші новим способом. Важливо: на підготовку можна виділити не більше 20% зусиль, тому що інакше на цьому кроці можна застрягти.

Моя підготовка полягала у виборі зручного майданчика для блогу і тим, на які теми мені було б цікаво писати, а також вивчення діяльності авторів-конкурентів. Спочатку я вирішив завести блог не заради заробітку, але ця мета, безумовно, допоможе прискорити процес.

Якби мене змусили прибрати з формули один пункт, на жаль, це була б саме підготовка. Вона корисна, але і без неї можна добитися свого, якщо діяти, а не займатись прокрастинацією.

Вечірня робота (20%)

Під час запуску блогу моїм основним місцем роботи був банк, де я виконував найпростіший обов’язок – відкривав рахунки. Ця робота вимагала мінімальних навичок і дозволяла мені оплачувати молочні коктейлі. Гріх скаржитися.

Однак, кожен вечір я включав старий PowerMac G5 і починав редагувати статті. Іноді я писав дуже багато, а іноді не міг видавити з себе і пару пропозицій.

Пізніше, я знайшов в інтернеті однодумців. Це можна назвати набором аудиторії, складанням списку розсилки, гонитвою за лайками або як завгодно ще, але це не так уже й важливо. Що дійсно важливо, так це те, що після денної роботи я не сідав дивитися Netflix. Я приходив додому, займався завданнями, далекими від моєї звичної діяльності, і переслідував єдину мету – бути корисним.

Книги (10%)

Кілька книг вселили мені думку про те, що в інтернеті можна заробляти, хоча це до останнього здавалося неможливим. Ось три книги, які я б порекомендував прочитати:

Тімоті Ферріс «Працюй чотири години на тиждень» (ведення бізнесу і продуктивність);

Райан Холідей «Его – це ворог» (як залучати людей, а не відштовхувати їх своїм его);

Гарі Вайнерчук «Лайкни мене! Економіка подяки» (як розмовляти з людьми в інтернеті і розповідати історії, які мають цінність).

Ранкова робота (10%)

Частка ранкової роботи менше, тому що неможливо багато зробити до початку дня в офісі – тільки якщо встати моторошно рано. Однак у цього часу доби є очевидні переваги: якщо потрібно встигнути закінчити будь-яку задачу до збирання дитини в школу і виїзду в офіс, більше шансів попрацювати продуктивно.

Ранок можна виділити на виконання швидких завдань: редагування, пошук фотографій, відповіді на електронні листи і створення коротких постів у соціальних мережах.

Робота на вихідних (40%)

Вихідні – найсуттєвіша частина процесу, тому що саме на них ви задаєте собі питання: «Я серйозно до цього ставлюся або це просто фантазія, яка, можливо, в один прекрасний день стане реальністю?»

Від відповіді на це питання залежить вибір між грою в PlayStation і роботою над блогом. Вихідні дають можливість не відволікатися на офісні завдання і встигнути більше.

Ніде правди діти, мене часто спокушала думка нічого не писати по вихідним, а лише байдикувати. Щотижня мені доводилося робити цей нелегкий вибір.

Підкреслю: я як і раніше насолоджувався вихідними і веселився. Я лише встановив порядок дій: спочатку працював, а потім йшов на вечірку.

Джерела доходу

В інтернеті гроші можуть принести наступний дії:

 • написання платних статей;
 • персональні тренінги;
 • виступи на заходах;
 • консультування компаній по сторітелінгу і SMM;
 • ведення блогу на Medium;
 • гострайтінг (написання текстів, які будуть опубліковані під ім’ям замовника);
 • онлайн-курси;
 • партнерські посилання;
 • книги.

Як висновок варто сказати, що для того, щоб почати заробляти гроші на власному сайті та успішно вирішити всі ці завдання –  доведеться ретельно працювати. Їх неможливо віддати на аутсорс, пропустити або схитрувати при виконанні. Що б ви не робили в інтернеті, на це буде потрібно багато зусиль.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu