Історії, Кар'єра

5 нестандартних способів привернути увагу роботодавця

25 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Великі компанії можуть отримувати тисячі відгуків на нову вакансію. Як же виділитися на тлі такої великої кількості претендентів? Джессіка Грін з компанії Zapier каже, що в такому випадку потрібно проявити креативність.

1. Забудьте про стандартне резюме

Типове резюме це документ, який перераховує всі ваші посади, вчені ступені, вміння і досягнення. Він функціональний, але його нудно як писати, так і читати.

Іноді невеликі нестандартні деталі можуть допомогти вам виділитися на тлі інших кандидатів. Наприклад, засновника Basecamp Джейсона Фріда вразило резюме, в якому кандидат розповів про причини звільнення з попередніх місць роботи.

Ще один спосіб звернути увагу роботодавця – придумати гарне, креативне оформлення для свого резюме. Резюме з інфографікою, резюме або інтерактивними елементами точно запам’ятається на тлі сотень чорно-білих документів, де немає нічого, крім тексту.

2. Запуск таргетованої реклами в соцмережах

Джейсон Фрід зазначив також кандидата, який запустив рекламу на LinkedIn, таргетовану на працівників його компанії.

«Соціальні мережі на кшталт LinkedIn і Facebook пропонують рекламодавцям просунуті функції таргетування, які можуть стати вам в нагоді, щоб показати себе співробітникам фірми, в якій ви хочете працювати», – написав він у себе в твіттері.

Зрозуміло, така реклама не безкоштовна і не дає вам жодних гарантій, що її обов’язково побачать. «Я її не бачив, тому що рідко заходжу на LinkedIn, але мені про неї розповіли в компанії», – додав Фрід.

3. Просто почніть допомагати компанії

Рейган Старр зміг влаштуватися до виробника фортепіано Steinway & Sons заспівавши пісню в додатку, але коли він вирішив попрацювати в Zapier, то використовував інший підхід.

«Я не став подавати резюме, а просто почав допомагати компанії, як міг», – сказав він.

Старр створив сайт, де відповідав на питання, які задавали клієнти Zapier в твіттері. «Я пропрацював безкоштовно 78 днів (тобто всього 156 годин), а потім підписав контракт з Zapier на посаду спеціаліста техпідтримки», – розповів він.

4. Надішліть «холодний» лист або зателефонуйте в компанію

Я знаю двох людей, які вважають, що «холодні» листи і дзвінки це відмінний спосіб отримати роботу.

У 2008 році старший дата-сайентіст компанії Zapier Крістофер Пітерс захотів стати економетристом – тобто економістом, які працюють зі статистикою. Він пройшов три курси з економіки і приготувався отримати практичний досвід.

«Я часто читаю новини і з них дізнався, що Лорен Скотт, професор Університету штату Луїзіана, де я вчився, став відомим економетристом, – розповів Пітерс. – Я написав йому на електронну пошту і запитав, чи не потрібна йому допомога фахівця з його області.

Він відповів, що не потребує допомоги, але зате порекомендував мене Девіду Дісмуксу з Центру енергетичних досліджень нашого університету. Я зустрівся з Девідом, і той відразу взяв мене на роботу! »

Консультанту з контент-маркетингу Кріс Бібі теж допомогли «холодні» дзвінки. Кілька років тому він знайшов компанію без будь-яких акаунтів в соцмережах – все, що про нього було в мережі це простий сайт. «У них не було блогу, профілю в соцмережах, згадки в Google, нічого, – згадує Бібі. Тому він вирішив просто зателефонувати. – Власник був радий дізнатися більше про контент-маркетинг і онлайн-маркетинг та призначив зустріч вже на наступний день. Через тиждень ми вже приступили до роботи ».

Так Бібі отримав клієнта, з яким пропрацював понад три роки.

5. Переконайте компанію, що вона повинна відкрити для вас вакансію

Відмінний спосіб уникнути конкуренції з сотнями інших кандидатів, це показати компанії, що ви потрібні їй настільки, що для вас варто створити окрему посаду.

Так було зі мною. У 2009 році я потрапила під скорочення в UPS і стала працювати копірайтером на фрілансі.

Одного разу глава однієї з компаній, для якої я писала тексти, провів нараду для всіх своїх фрілансерів. На ньому він згадав, що хотів би, щоб контент його фірми був краще оптимізований для пошукових систем. Це було невелике зауваження, не пов’язане з головною темою наради, але воно мене зацікавило.

У підсумку я цілу ніч робила детальну відеопрезентацію про те, як можна оптимізувати контент для пошукових систем, що ми робимо не так і як все можна поліпшити.

Презентацію я відправила нашому редактору, а той показав її генеральному директору. Через два дні мені зателефонували і запропонували повноцінну роботу SEO-спеціалістом.

***

Якщо ви боїтеся виходити за рамки, то ми з вами схожі. Швидше за все, думка про те, щоб відправити «холодний» лист або написати пісню заради працевлаштування, викликає у вас страх і збентеження. Що, якщо в очах роботодавця ваш вчинок буде виглядати безглуздо? Що, якщо ви звернете на себе увагу, але не так, як потрібно?

Кожен раз, коли мені приходять ці думки, я згадую слова, які сказала мені мама, коли в дитинстві я боялася покликати сусідську дівчинку пограти: «Найгірше, що може статися, це тобі скажуть  “ні”».

Плюси можливості отримати роботу мрії значно переважують розчарування, яке ви можете випробувати в разі відмови.

Однак, коли ви наважуєтеся зробити якийсь незвичайний крок, щоб привернути увагу роботодавця, варто розібратися в корпоративній культурі компанії і не перестаратися з спробами звернути на себе увагу. Дізнайтеся, що допустимо в фірмі, а чого краще не робити – подивіться, про що пишуть в корпоративному блозі і як компанія поводиться в соцмережах. А коли у вас складеться правильне уявлення, можна буде спокійно робити перший крок.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu