Маркетинг, Новини

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі

13 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Популярний з США розпродаж «Чорна п’ятниця» поступово пробирається в уанет і на український ринок в цілому. Більшість великих рітейлерів вже заявили про свою участь в глобальному цінопаді, а UAspectr зібрав інформацію, куди слід бігти українцям за найбільшими знижками у вітчизняному інтернеті.

Звідки повелося і чому Black Friday – чорна п’ятниця?

Офіційно Чорна п’ятниця проводиться в п’ятницю, 29 листопада. Це офіційний початок сезону святкових покупок. Люди стоять в черзі годинами до відкриття магазинів, щоб отримати вигідні покупки року в багатьох країнах світу.

Сама назва прийшла до нас з Америки, як багатьом вже відомо. Термін «Чорна п’ятниця» Black Friday був фактично вперше пов’язаний з фінансовою кризою, а не з покупками в магазинах. Два фінансиста з Уолл-стріт, Джим Фіск і Джей Гулд, разом купили велику кількість золота в США в надії на зростання загальної ціни і, в свою чергу, можливість продати його отримавши величезний прибуток. У п’ятницю, 24 вересня 1869 року, під час так званої «Чорної п’ятниці», американський ринок золота зазнав краху, а дії Фіска і Гулда збанкрутували баронів Уолл-стріт.

Є й інші факти. Коли магазини в США записували свої облікові дані вручну, вони відзначали прибуток чорним кольором і збитки червоним. Вважається, що багато магазинів були «в мінусі» протягом більшої частини року, але пізніше вони «увійшли в чорне» на наступний день після Дня подяки (в Чорну п’ятницю), коли покупці купували значна кількість товарів зі знижкою. Звідси і назва.
Отже, Чорна п’ятниця означає прибуткову п’ятницю для роздрібної торгівлі і для економіки. Роздрібні та споживчі витрати становлять майже 70% валового внутрішнього продукту США. В кінці 1980-х років рітейлери знайшли спосіб заново винайти «Чорну п’ятницю» і перетворити її в щось позитивне, а не негативне, для них і їх клієнтів. З тих пір одноденна комерційна акція Black Friday перетворилася в чотириденний захід і породила інші «роздрібні свята».

Деякі негативні факти з чорної п’ятниці

Чому Black Friday асоціюється у багатьох з негативними думками? Існують деякі всім відомі факти. З 2010 року насильство в Чорну п’ятницю привело до 10 смертельних випадків і 111 травм. Найгірша Чорна п’ятниця сталася в 2008 році, коли людина була розтоптана до смерті в нью-йоркському Walmart. Коли натовп помчав в магазин, чоловік помер від задухи. Одинадцять інших покупців також отримали поранення, в тому числі вагітна жінка. У 2017 році п’ятеро людей отримали поранення в результаті насильства в Чорну п’ятницю. Бійки змусили закритися торговий центр в Алабамі. Ці інциденти дають право називати «Чорну п’ятницю» не зовсім в позитивному ключі.

Cyber Monday як продовження Black Friday

У той час як Чорна п’ятниця може бути датована 20-м століттям, Cyber Monday набагато молодше. Він був створений ритейлерами, щоб мотивувати людей почати купувати онлайн, і дебютував в 2005 році. Звичайно, з цього моменту його популярність росла і росла. Фактично, сьогодні Cyber Monday разом з Чорною п’ятницею визнані в усьому світі. Більш того, в останні два роки ми спостерігали тенденцію перетворення дводенних знижок в цілий тиждень (Чорний тиждень або Кібер-тиждень). І якщо ринок продовжить в тому ж дусі, він може навіть стати чорним листопадом.

Зростання Чорної п’ятниці в Великобританії

Чорна п’ятниця завжди була історично американською подією. Це почалося в Сполучених Штатах, потім поширилося на Канаду і Великобританію через близькість (фізичну та культурну).

On-line роздрібний гігант Amazon представив концепцію в Великобританії в 2010 році, просуваючи ряд знижок і спеціальних пропозицій для споживачів.
У 2013 році супермаркет Asda, що належить американському ритейлеру Walmart, згодом провів власний розпродаж в Чорну п’ятницю, яка привела до хаосу, оскільки покупці фізично боролися за телевізори і гаджети. Після цього «Чорна п’ятниця» значно зросла по всій Великобританії, і все більше і більше рітейлерів вважають за краще проводити розпродажі.

День холостяка в Китаї

День холостяка в Китаї відзначають 11 листопада. Присвячений людям, які не перебувають у шлюбі. Спочатку це було зовсім некомерційне свято, яке придумали студенти-одинаки. І зараз цей день в КНР проходить куди шаленішими, ніж п’ятниця після Дня подяки в Штатах.

У 2018 році виручка компанії Alibaba Group склала майже $ 31 млрд на добу. Виручка компанії тільки за перші дві хвилини склала $ 1,5 млрд, більше за «чорну п’ятницю» і кіберпонеділок разом узятих.

Коли початок Black friday?

В цьому році це буде п’ятница, 29 листопада. Однак угоди в Чорну п’ятницю, як правило, починаються набагато раніше.

В останні роки в дні, що передують Чорній п’ятниці, розпочалася низка рекламних акцій і пропозицій, які отримали назву «Чорна п’ятірка».

Відомо, що деякі інтернет-магазини починають свої продажі вже на початку листопада, продовжуючи у вихідні дні Чорної п’ятниці і закінчуючи кіберпонеділком.

Рітейлери, ймовірно, продовжать цю тенденцію в 2019 році, особливо в зв’язку з тим, що онлайн-продажі були надзвичайно успішними в дні, що передували Чорній п’ятниці в минулому році.

Ось коли починається Чорна п’ятниця у різних рітейлерів

Це найраніша хвиля угод в Black Friday, яку ми коли-небудь бачили у будь-якого великого ритейлера. Amazon, Best Buy і Walmart – лише деякі з великих рітейлерів, які почали новий місяць з ранніх угод в Чорну п’ятницю. В даний час ми спостерігаємо ранні угоди Amazon Black Friday з агресивними ранніми кращими пропозиціями ноутбуків Black Friday від Best Buy.

Walmart 25 жовтня розпочав свої операції в Чорну п’ятницю з попереднім оглядом угод в Чорну п’ятницю в Walmart, який називається «Продаж ранніх угод». Розпродаж на все від iPad до 4K телевізорів. І це не єдині ранні пропозиції Чорної п’ятниці, які ми бачимо.

У 2019 розпродаж на Aliexpress почнеться стандартно – о 10:00 29 листопада та закінчитися о 09:59 1 грудня. Відразу за Чорною П’ятницею почнеться кіберпонеділок з 10:00 2 грудня до 9:59 – 3 грудня.

Доброю новиною для рітейлерів є те, що продажі в Чорну п’ятницю продовжують рости за останні кілька років. У минулому році, в США, за даними Adobe Analytics, продажі Cyber Monday перевищили 7,9 мільярда доларів, що зробило цей день найбільшим (!) В історії покупок в США, більше ніж в «Чорну п’ятницю».

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі - news, online-marketing

Джерело: Bloomberg

 

Що купують?

Протягом багатьох років Чорна п’ятниця була переповнена в основному пропозиціями по ТБ і ноутбукам. В останні роки ритейлери почали скидати з рахунків практично всі споживчі технології, тому «Чорна п’ятниця» – одне з кращих пір року, коли також можна знайти кращі пропозиції на навушники, iPad, ігрові приставки, інтелектуальні колонки і навіть продукти. Незважаючи на те, що ви зможете зробити висновок кілька вигідних угод практично з усіх питань, телевізори і ноутбуки, як правило, стикаються з найщедрішим зниженням цін.

З точки зору пропозиції «Чорна п’ятниця», рітейлери пропонують відмінні знижки на всі типи телевізорів, від недорогих моделей до фірмових QLED-моделей Samsung. Крім того, ви побачите відмінні пропозиції ноутбуків на всі види конфігурацій.

Коли закінчується Чорна п’ятниця?

У магазинах більшість продажів в Чорну п’ятницю закінчуються після 29 листопада. Проте продажі продовжаться онлайн.

Продажі в Чорну п’ятницю зазвичай тривають, принаймні, кілька днів, незалежно від того, чи починаються вони рано чи ні.

Чорна п’ятниця в світі і у нас

Поряд з США і Великобританією, Чорна п’ятниця з’явилася в інших країнах світу, включаючи Бразилію, Індію, Францію, Норвегію, Румунію та Німеччину.
За даними Citipost Mail, 6,4 мільйона канадців вважають Чорну п’ятницю святом, і багато хто їде в США за покупками – хоча в останні роки цей показник знизився через обмінні курси. У Мексиці вони називають свою версію «Чорної п’ятниці» «El Buen Fin», що означає «хороший кінець», в той час як в Об’єднаних Арабських Еміратах магазини знижують ціни на те, що вони називають «Білою п’ятницею».

Чорна п’ятниця має великий вплив на світову економіку. Якщо ви не вірите нам, подумайте про доходи в 6,2 мільярда доларів, отриманих онлайн в минулому році тільки на BF. Не кажучи вже про виручку цегляних і мінометних магазинів.

За аналізом минулих років Black-Friday.Global, зацікавленість «Чорною п’ятницею» в Україні середньостатистична, як і в усьому світі – 33%. Одна третина всіх запитів пов’язаних з Чорною п’ятницею в Україні приходиться саме на п’ятницю. Хоча досить високий інтерес напередодні.

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі - news, online-marketing

Джерело: Black-Friday.Global

Найактивніші години купівельної активності в Україні (протягом доби) 12.00 – обідньої пори.

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі - news, online-marketing

Джерело: Black-Friday.Global

 

Рівень знижки і очікування покупців (по країнах).
В Україні – 64% – середня знижка в країні.

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі - news, online-marketing

Джерело: Black-Friday.Global

 

Уподобання покупців

Найбільш затребувані товари в Україні на «Чорну п’ятницю».

Чорна п’ятниця 2019 – розповідаємо всі деталі - news, online-marketing

Джерело: Black-Friday.Global

Чорна п’ятниця в Rozetka!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu