Книги, Новини, Розробникам, Технології

Вивчити Python з нуля: 15 корисних книг для розробників, які варто прочитати

17 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У рейтингу RedMonk Python входить в трійку найпопулярніших мов програмування. А веброзробники з досвідом все більше популярні на ринку праці.

Ділимося з вами підбіркою книг для веброзробників Python від редакції MC.today, яка вивчила добірки  на сайтах Hackr.io, бестселери Amazon, Best-books.dev, Medium.com, Towards Data Science і зібрала для вас найпопулярніші. Вони допоможуть навчитися програмувати на Python, підняти ваш рівень і заробляти більше.

З чого почати

«Вивчаємо Python», Марк Лутц

Купити в Rozetka:
том 1
том 2

Марк Лутц – практик Python з 30-річним стажем, автор найбільш ранніх підручників, які стали бестселерами.

Ця книга з ілюстраціями. Під час роботи над нею ви досліджуєте основні вбудовані об’єкти Python, навчитеся створювати і обробляти їх, освоїте загальну синтаксичну модель мови.

Крім теорії в книзі є контрольні питання і вправи.

Think Python: How to Think Like a Computer Scientist, Аллен Б. Дауні

Замовити на Amazon

Аллен Б. Дауні – американський вчений, професор комп’ютерних наук. У 2009-2010 роках був запрошеним вченим в Google Inc.

Ця книга англійською мовою – керівництво для покрокового вивчення основних концепцій програмування та основ Python. Хоч вона і для новачків, деякі теми висвітлені глибоко. Наприклад, аналіз алгоритмів і поліморфізм (здатність функції обробляти дані різних типів).

Python Crash Course, Ерік Метіз

Замовити на Amazon

Ерік Метіз – викладач математики та природничих наук. Пише програми з п’яти років. Це друге видання його легендарного бестселера по Python. Доступно тільки англійською мовою.

Python Crash Course – це прискорений курс для швидкого вивчення основ програмування. У другій частині можна відпрацювати теорію на практиці та створити три реальні проєкти.

Head First Python: A Brain-Friendly Guide, Пол Беррі

Купити в Rozetka

У Пола Беррі ступінь магістра комп’ютерних наук і 25 років досвіду в програмуванні.

Ця книга з серії наочних самовчителів Head First видавництва O’Reilly. Вона написана з урахуванням свіжих досліджень в області когнітивістики (сукупності наук про придбання, зберігання, перетворення і використання знань) та теорії навчання.

Особливість книги – легка подача, яка допомагає краще зрозуміти інформацію. А ще в книзі більше візуального, а не текстового формату.

«Легкий спосіб вивчити Python 3», Зед Шоу

Купити в Rozetka

Зед Шоу – автор всесвітньо відомої методики самостійного вивчення мов програмування. В її основі – практичні приклади і відеоуроки на сайті автора.

Книга містить головне в Python – поняття, змінні, цикли, роботу з файлами та так далі. Ви навчитеся створювати програми, відеоігри, автоматизуєте тестування.

«Автоматизація рутинних завдань за допомогою Python. Практичний посібник для початківців », Ел Свейгарт

Купити в Rozetka

Ел Свейгарт – комп’ютерний геній з Сан-Франциско, автор кількох корисних посібників.

Ця книга економить час: вчить, як написати програми, які автоматизують повсякденну роботу за комп’ютером. Наприклад, перейменують файли, оновлять осередки таблиць і так далі.

«Автоматизація рутинних завдань за допомогою Python» складається з покрокових інструкцій, які дають розуміння принципів роботи програм. В кінці кожного розділу – завдання для відпрацювання матеріалу.

Як дізнатися більше

«Досконалий код. Майстер-клас », Стів Макконнелл

Купити в Rozetka

Книги американського програміста Стіва Макконнелла двічі отримали премію Jolt Excellence від журналу Software Development.

Перше видання цієї з’явилося 10 років тому. Тепер книгу оновили з урахуванням тенденцій і розвитку технологій. У ній є сотні нових прикладів, які ілюструють процес програмування.

Автор описує всі нюанси, які приховані від очей програміста. Завдяки цій книзі ви отримаєте досвід, який довелося б напрацьовувати роками власних проб і помилок.

«Python і аналіз даних. Друге видання », Уес Маккинні

Купити в Rozetka

Уес Маккінні – американський розробник програмного забезпечення і бізнесмен. А ще автор двох версій довідника Python для аналізу даних.

У книзі розглянуті питання переформатування, очищення та обробки даних на Python. У ній описані бібліотеки і частини мови, які потрібні для розв’язання аналітичних задач.

«Python і аналіз даних» найбільше підійде розробникам наукових додатків для обробки даних. По ній зможуть працювати аналітики – ті, хто тільки почав вивчати Python, і досвідчені програмісти, які ще на «ви» з науковими програмами.

«Введення в машинне навчання за допомогою Python», Андреас К. Мюллер, Сара Гвідо

Купити в Rozetka

Андреас Мюллер був фахівцем по машинному навчанню в Amazon. Сара Гвідо – фахівець з аналізу даних з великим досвідом роботи в стартапи.

Книга призначена для вирішення завдань в області машинного навчання. При цьому вчитися по ній можна без досвіду в цій сфері.

У ній описано, як поетапно створити успішний проєкт машинного навчання за допомогою Python і бібліотеки scikit-learn (безкоштовна бібліотека машинного навчання для мови програмування Python). Акцент поставлений саме на практиці застосування алгоритмів машинного навчання, а не на математичних обґрунтуваннях.

«Python для складних завдань. Наука про дані та машинне навчання. Керівництво », Джейк Вандер

Купити в BamBook

Автор – інженер-програміст Google Research з Сіетла.

Книга призначена для фахівців в галузі науки про дані.

«Python. Книга рецептів », Девід Бізлі, Брайан К. Джонс

Купити в Rozetka

Девід Бізлі викладає практичні курси для розробників, вчених та інженерів. Брайан Джонс – системний адміністратор на факультеті комп’ютерних наук.

«Рецепт» у назві книги – готовий приклад коду Python, який можна використовувати у своїх проєктах. І не просто набір символів, а опис принципів: як і чому він працює.

Приклади охоплюють більше десятка тем. До того ж один і той же код загальний для різних областей додатків.

Python Tricks: A Buffet of Awesome Python Features, Ден Бейдер

Замовити на Amazon

Ден Бейдер – власник і головний редактор Real Python, головний розробник навчальної платформи Realpython.com.

Книгу можна читати з будь-якого підрозділу. Вибирайте те, що потрібно вам в роботі сьогодні: «Шаблони для чистого Python», «Ефективні функції», «Загальні структури даних в Python» або «Цикли і ітерації».

Книга доступна лише англійською мовою. Після покупки книги ви отримуєте доступ до 12 бонусним відео, які ілюструють написане з використанням чітких і коротких прикладів коду.

Як стати профі

«Python в системному адмініструванні UNIX і Linux», Ноа Гифт, Джеремі М. Джонс

Купити в Rozetka

Ноа Гифт – науковий співробітник Python Software Foundation. Джеремі М. Джонс працює інженером-програмістом в компанії Predictix. Розробники порівнюють книгу з розширеною і обробленою технічною документацією.

З цією книгою ви навчитеся вирішувати завдання управління серверами UNIX і Linux. У кожному розділі розписана певна задача і методи вирішення: резервне копіювання, створення інструментів командного рядка, багатозадачність.

«Секрети Python: 59 рекомендацій з написання ефективного коду», Бретт Слаткін

Купити в Rozetka

Бретт Слаткін – співзасновник компанії Google Consumer Surveys (бізнес-продукт Google, який допомагає проводити індивідуальні дослідження ринку).

Його підручник складається з 59 незалежних один від одного статей, які навчають сучасним практикам Python. У кожній статті розглянуто конкретний код, його обговорення та нюанси при створенні, які варто запам’ятати.

Навіть досвідчений програміст відкриє для себе функціонал і вбудовані інструменти.

Practices of the Python Pro, Дейн Хіллард

Замовити на Amazon

Дейн Хіллард – професійний розробник програмного забезпечення.

З книги ви дізнаєтеся, як писати чисті й добре організовані професійні коди, які працюють без помилок. Прості для розуміння приклади та вправи навчать, коли, навіщо і як розбити код на модулі. А ще як підвищити якість, зменшити складність і так далі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu