Гроші, Новини, Поради

Сім фінансових звичок, які варто засвоїти до 40 років

27 Вересня, 2021

Менді Вудрафф-Сантос – фінансовий експерт і журналіст. Зараз їй 34 роки, і її стан перевищив $700 тис. Переважно це дохід, пенсійні рахунки, власний капітал, заощадження та інвестиційні рахунки. До 40 років вона планує збільшити капітал до $1млн.

За її словами, запорукою її фінансової свободи став перегляд ставлення до грошей, і це під силу кожному. Вона радить виробити наступні сім фінансових звичок.

1. Заощаджувати та інвестувати одночасно

Спочатку вона боялася інвестувати, щоб не втратити гроші через черговий обвал ринку.

Але потім зрозуміла, що, хоча зберігати гроші на ощадному рахунку здавалося безпечніше, це зменшувало шанси швидше розбагатіти.

Тому вона придумала план, який дозволяв збирати, інвестувати і при цьому спокійно спати: вона налаштувала автоматичний переказ для кожного періоду оплати – 10% від зарплати на накопичувальний пенсійний рахунок 401 (k) і ще 10% – на ощадний рахунок з високою прибутковістю.

2. Не боятися звільнитися заради більш високооплачуваної роботи

Як тільки Менді звикла інвестувати і відкладати 20% від зарплати на покупку будинку, вона зосередилася на збільшенні своєї зарплати, щоб інвестувати і збирати ще більше.

Для цього треба було б отримати просування по службі, попросити про підвищення або звільнитися заради роботи з хорошою зарплатою або можливостями для кар’єрного зростання. Майже кожен раз, коли вона звільнялася, їй вдавалося збільшити зарплату як мінімум на 30%. Однак цей метод не завжди працює: варто враховувати контекст і кар’єрні цілі.

У 24 роки вона заробляла $45 тис. на рік, тому при ставці інвестування в 10% отримувала на пенсійний рахунок близько $4,5 тис. Але через п’ять років і кілька змін роботодавця її дохід значно перевищив $150 тис., і вона змогла збільшити ставку.

Цього неможливо було б досягти за рахунок планування бюджету і скорочення витрат.

3. Уникати інфляції способу життя

Для багатьох підвищення зарплати здається приводом для того, щоб переїхати в квартиру подорожче, витратитися на щось цінне або з’їздити в чергову відпустку.

Але Менді навмисно намагалася знизити свої витрати на проживання. Вона встановила правило не витрачати більше 30% своєї щомісячної зарплати на оренду, і хоча могла дозволити собі окрему квартиру, продовжувала ділити житло з сусідами.

Щоб відкласти гроші на весілля, разом з нареченим вона на півроку переїхала в будинок його батьків. Це було нелегко, але вони змогли заощадити пристойну суму.

4. Не встановлювати нездійсненні обмеження

Менді згадує, що перший складений їй бюджет був нереалістичним: вона хотіла заощадити якомога більше. Але вона постійно вибивалася з нього і витрачала гроші на ресторани і подарунки.

Врешті-решт вона зрозуміла, що занадто жорсткі обмеження не приносять ніякої користі, і що відчуває себе винуватою за потрібні покупки.

Замість цього вона вирішила автоматизувати всі платежі за рахунками, включаючи інвестиційні та ощадні внески. Таким чином, вона могла собі дозволити витратити кожен долар, який надходив на її банківський рахунок.

5. Будувати професійні відносини на ранніх етапах кар’єри

Інтроверту важко відвідувати великі конференції та заходи щодо нетворкінгу. Набагато краще підтримувати відносини один на один. Менді вважає, це не менш ефективно.

Вона зберігає зв’язок з друзями, а також нинішніми і колишніми колегами, стежить за їх роботою в інтернеті та часто ділиться нею в соціальних мережах. Іноді вона відправляє їм лист або повідомлення, просто щоб нагадати про себе і поділитися хорошим настроєм.

Коли вона бачить оголошення про вакансії, яка може сподобатися знайомому, то обов’язково пересилає його. Вони роблять те ж саме у відповідь, що дає їй можливості дізнатися про нові перспективи працевлаштування. Це також допомагає розуміти, які зарплати в галузі, і гарантувати, що їй платять справедливо.

6. Стежити за кредитним звітом щомісяця

У 20 років вона зіткнулася з кредитним шахрайством, втративши $12 тис. З тих пір вона регулярно перевіряє свої кредитні рахунки.

Для цього вона використовує такі інструменти, як Discover Scorecard або Credit Karma, щоб отримувати повідомлення про можливе шахрайство. Вона звертає увагу на підозрілі дії: рахунки, які не відкривала,орфографічні помилки в імені та повторні відхилені транзакції.

Якщо вона знаходить докази шахрайства, то негайно повідомляє про це. Під час пандемії число шахраїв, що використовують кредитні карти, зросла. І тепер як ніколи важливо зберігати пильність.

7. Звернутися до фінансового консультанта для вирішення важких завдань

Не всім потрібен фінансовий консультант, щоб почати створювати багатство. Досить знати, як інвестувати, економити і управляти своїми витратами.

Але Менді не знала, як узгодити свої фінансові цілі з цілями чоловіка, особливо на початку відносин. У них були схожі грошові звички, але дуже різні думки про те, як витратити зароблені гроші.

Наприклад, він хотів би замість медового місяця в Італії купити нову Tesla. Вона вважала за краще знімати квартиру, а він – купити будинок.

Фінансовий консультант допоміг обговорити це і дотримуватися загальних цілей. До речі, в результаті вони купили автомобіль Tesla.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu