Кар'єра

Три головні недоліки віддаленої роботи

11 Грудня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

У 2016 році Бюро трудової статистики опублікувало звіт, в якому говорилося, що 22% американців працюють з дому. Очікується, що до 2026 року ця кількість збільшиться вдвічі. Дистанційна робота приваблює багатьох, проте не всі знають про три серйозні недоліки, з якими ви можете зіткнутися, почавши працювати з дому.

1. Ізольованість від суспільства

Компанія Morneau Shepell одного разу провела опитування серед віддалених працівників і воно показало, що 40% відчувають сильну відірваність від суспільства через те, що працюють з дому. При цьому 11% опитаних зізналися, що хотіли б працювати в більш стандартних умовах.

Звичайна робота в офісі передбачає наявність соціальних аспектів, які важко відтворити вдома. Навіть якщо у вас немає міцних відносин з колегами, вам все одно доводиться часто з ними взаємодіяти. Загальний досвід роботи в одній компанії створює унікальне оточення, яке не зможе зрозуміти стороння людина.

На стандартній роботі ви спілкуєтеся з людьми різного походження і поглядів, які ви не зустрічаєте в інших сферах свого життя. Крім того, на роботі люди часто заводять нових друзів і партнерів.

Коли ви працюєте з дому, то зазвичай взаємодієте з однією людиною – собою.

Навіть коли ви спілкуєтеся з клієнтами або колегами по телефону або електронній пошті, у вас не виникає такої соціальної атмосфери, як у звичайній робочій середовищі. Деяким буває важко проводити багато часу на самоті без можливості з будь-ким поговорити – причому такі труднощі відчувають навіть інтроверти.

2. Постійні відволікаючі фактори

Один з плюсів роботи вдома полягає в тому, що ви працюєте буквально за крок від свого ліжка. Якщо ви захочете приступити до роботи в 9 ранку, то можете встати 8:59 і все одно «прийти на роботу» занадто рано.

Реальність же така, що вдома ви перебуваєте в оточенні особистих предметів і деякі з них викликають сильне бажання відкласти роботу. В офісі, якщо ви чимось незадоволені або хочете зробити перерву, то зазвичай йдете за кавою. Удома ж поруч з вами є телевізор, книги, музика, тренажер та інші речі. Всі вони будуть вам нагадувати про те, чим ви могли б займатися замість роботи, і їх важко ігнорувати.

Крім того, друзі та родичі можуть подумати, що раз ви вдома, то нічим не завантажені. Ваша дитина може шуміти, чоловік запитати, чи не бачили ви його телефон, а собака вимагати вашої уваги.

Так що робота вдома вимагає сталевої витримки.

3. Не можна залишити роботу в офісі

Коли ви працюєте в офісі з дев’яти до п’яти, то розумієте, що в кінці робочого дня зможете залишити всі ділові питання позаду і розслабитися. Так, з вами можуть зв’язатися по телефону або електронній пошті, але все ж будинок вважається своєрідним святилищем, де вас не дістане робота.

Коли ви працюєте віддалено, ви буквально живете в офісі. Через це в кінці дня буває важко позбутися від робочих думок. Так, дратує, коли начальник щось пише вам після робочого дня, але кожен раз бачити свій робочий стіл, лежачи на дивані у себе вдома, теж дратує і викликає думки про справи.

Нездатність відволіктися від роботи може не тільки викликати додатковий стрес, але і привести до напружених відносин з близькими.

Забавно, але віддалена робота може допомогти в дотриманні балансу між роботою та особистим життям, але часом можна отримати зворотний ефект.

***

Безсумнівно, у віддаленої роботи є свої плюси, але не все в ній ідеально. Початковий захват з часом проходить і ви починаєте бачити недоліки такого формату роботи, які в подальшому можуть переважити переваги. Так що, якщо ви роздумуєте про віддалену роботу, ретельно вивчіть інформацію про неї.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu