Маркетинг

Чому сарафанне радіо як і раніше залишається найефективнішою маркетингової тактикою

14 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Енциклопедія порталу Entrepreneur так визначає термін «сарафанне радіо»: «Це неоплачувана форма просування, при якій задоволені клієнти розповідають іншим людям, як їм подобається бізнес, продукт або послуга». Блогер Брианна Беннет розповідає, чому компаніям варто зосередитися на поширенні інформації про свої товари з вуст в уста.

Спочатку потрібно розібратися з різницею між рекламою і маркетингом. Маркетинг починається до того, як продукт стане доступним для споживача, а реклама – після того, як це станеться. Це не означає, що маркетинг і реклама не можуть випадково співпасти. Більш того, реклама потрапляє в зону маркетингу.

Можна подумати, що соцмережі роблять цілеспрямований розвиток сарафанного радіо зайвим, і, на перший погляд, це дійсно так. Існують десятки додатків, які дозволяють сміховинно легко створювати оголошення і ділитися рекламою про те, що ви намагаєтеся продати.

Але справа в тому, що це максимум, на який здатні соцмережі. Може здатися, що люди приклеєні до телефонів, але ж вони не тільки гортають Instagram або Twitter. Вони також дивляться розклад поїздів, слухають улюблений подкаст і так далі.

Смартфони призначені для різних цілей, тому не варто вважати, що соцмережі – це єдиний спосіб просування. Вони відмінно справляються з цим завданням, але все ж не роблять такого впливу, як мова тіла або інтонації.

Люди звертають увагу на ваші емоції. Вони хочуть знати те, що знаєте ви, а щоб донести інформацію правильно, вам потрібно самостійно її повідомити.

Поряд з цим, розвиток сарафанного радіо дозволяє створювати довірчі обговорення серед цільової аудиторії. Так вважає Джона Бергер, професор в області маркетингу в Пенсильванському університеті і автор двох книг про вірусность і громадський вплив.

Якщо споживач довіряє вам, він буде рекомендувати вас іншим, і, поки ви будете дотримуватися того ж циклу, результати залишаться позитивними. Наприклад, моя мама познайомилася з хорошим будівельником через колегу, і кожен раз, коли вона хоче щось змінити будинку, то спочатку дзвонить йому. Навіть якщо він не може виконати це завдання, то рекомендує когось, кому довіряє сам. Довіра – це цінний інструмент.

Чому сарафанне радіо як і раніше залишається найефективнішою маркетингової тактикою - online-marketing

Обговорення серед цільової аудиторії також дозволяють вам поділитися своїми знаннями з окремої теми в повному обсязі, а не по частинах. Ось чому я пропоную вам подружитися з іншими підприємцями з вашої сфери і підтримувати ці відносини. Ніколи не знаєш, яку вигоду принесуть ці невеликі, але значущі взаємодії.

У матеріалі для журналу Forbes Кімберлі А. Уітлер, професор в області бізнесу з Віргінського університету запитує: «Чому ви вважаєте за краще просто сидіти склавши руки і сподіватися, що розмови навколо вашого бренду почнуть з’являтися самі по собі?»

Інтернет в цілому змусив людей з підозрою ставитися до шахрайства з фінансовими пірамідами і фейковий акаунтами. Жодна компанія не захоче виглядати так, ніби почала розмову тільки заради того, щоб продати товар, навіть якщо споживач прекрасно розуміє, що саме відбувається.

Уітлер пояснює, що масовість отримала перевагу над взаємодією, а це значить, що число спроб продати перевищує кількість покупців. Це проблема, тому що людям здається, ніби їм кажуть про щось не безпосередньо, а просто голосно, в розрахунку на те, що вони почують. Навряд чи кому-то дійсно хочеться це відчувати.

В кінцевому рахунку, спілкування і побудова відносин з іншими людьми – це найкращий спосіб встановити міцні та взаємовигідні зв’язки. Але майте на увазі, що сарафанне радіо працює повільніше більшості сучасних видів реклами, хоча і менше за все дратує. Люди були створені для того, щоб спілкуватися один з одним.

Зрештою, тільки вам вирішувати, чи хочете ви поговорити про свій продукт особисто чи ні. Це ні в якому разі не єдиний спосіб вплинути на ситуацію, але його важливо мати на увазі на довгострокову перспективу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu