Маркетинг, Соціальні медіа

Як отримати перші 10 000 переглядів на YouTube

14 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Андрій Шатирко, YouTube-фахівець і експерт по роботі з блогерами, у своїй колонці для AIN.UA розповідає, як отримати 10 000 переглядів на своїх відео.

YouTube став одним з ключових каналів просування практично для будь-якого бізнесу. І цифри говорять самі за себе: він входить в топ найбільш відвідуваних сайтів українського інтернету і випереджає будь-який телеканал за денним і місячного охопленням. Раніше я розповідав, з чого почати канал , тепер поговоримо про те, як добувати перші перегляди.

Як отримати перші 10 000 переглядів на YouTube - social-media, online-marketing

Спосіб 1. Реклама на YouTube

На сьогоднішній день реклама на YouTube є одним з найбільш ефективних і недорогих способів достукатися до цільової аудиторії в Інтернеті.

Існує кілька видів відеореклами на платформі:

 • оголошення In-Stream з можливістю пропуску;
 • оголошення In-Stream без можливості пропуску;
 • оголошення Video Discovery;
 • оголошення Out-Stream;
 • оголошення-заставки;
 • оголошення masthead на YouTube.

Загальні переваги для будь-якого з обраних типів реклами:

 1. Величезне охоплення потенційних покупців. За даними на 2019 рік в Україні YouTube мінімум раз на місяць відвідують 83% всього населення у віці від 18 до 44 років. І ця цифра зростає.
 2. Дуже точний вибір аудиторії. В Google Ads (кабінет для управління реклами в YouTube) існує величезна кількість налаштувань націлення та цільової аудиторії. Ці установки можуть перетинатися між собою. А на додаток ви можете створити свої власні аудиторії. Все це дає майже безмежне поле для дослідження своєї цільової аудиторії і пошуку нових потенційних клієнтів.
 3. Низький фінансовий поріг входу. Запустити рекламу в YouTube можна навіть зі 100 грн на карті. Тільки це катастрофічно маленький бюджет для будь-якої реклами в принципі. Перегляд одного ролика при виборі формату In-Stream коштує в середньому близько 30 копійок. Причому важливо зауважити, що це не показ ролика, а саме перегляд.
 4. Дуже глибока аналітика поведінки аудиторії при перегляді вашого відео. Її можна дізнатися використовуючи Google Analytics або YouTube Analytics і на основі аналізу зробити потрібні правки.

Кожен тип реклами дозволяє домогтися своїх цілей. Так, In-Stream і Out-Stream дадуть підвищити впізнаваність бренду і інтерес до продукту. Оголошення формату Video Discovery дозволяють ідеальний тергетинг на аудиторію, яка активно шукає ваші товари або послуги, або інформацію про них. Out-Stream ідеально підходить для реклами мобільних додатків.

Важливо. Варто добре продумати стратегію відеореклами і довірити її реалізацію професіоналам. YouTube, як і багато інших майданчиків має безліч нюансів, і навіть пара галочок в настройках може допомогти заощадити десятки і сотні тисяч.

Спосіб 2. Influence marketing (IM) або робота з блогерами

У маркетингу блогерів називають інфлюенсерами (англ. Influence – «вплив»). Розкручені блогери стали лідерами думок, їм довіряють глядачі, і цим гріх не скористатися. Всього один ролик за участю такої «зірки» може принести сотні тисяч переглядів, а значить, сотні тисяч потенційних покупців.

Робота з блогерами може проводитися в різних форматах:

 1. Інтеграція в контент авторів. Припустимо, ви хочете прорекламувати помаду власного бренду. Для цього домовляєтеся з блогером, він робить ролик з макіяжем, і серед іншої косметики використовує вашу помаду.
 2. Створення окремих роликів з їх участю. Припустимо, ви запрошуєте відомого блогера на своє підприємство і знімаєте оглядово-рекламне відео. Або знімаєте спільну розмову, якщо ваші тематики перетинаються (наприклад, дитячий блогер + дитячий психолог, модний блогер + стиліст, б’юті-блогер + пластичний хірург).
 3. Амбассадорство. Ця співпраця, в ході якого блогер стає обличчям бренду. Такий спосіб підходить тільки для великих компаній, оскільки вимагає солідних грошових вкладень.

Головна особливість IM – будь-яка робота з блогерами відрізняється високим рівнем залучення.

До того ж, це максимально нативний формат, який може використовувати компанія. Працюючи з авторами, можна не тільки в лоб рекламувати товар, але і навчати аудиторію, робити охватні кампанії, залучати до комунікацію з брендом, вибудовувати лояльність до нього і таргетинг на максимально релевантну аудиторію.

Спосіб 3. Самостійна розкрутка

Якщо ви – за органічний розвиток каналу, будьте готові до того, що чекати перші 10 000 переглядів доведеться довго. Виняток становлять лише «вірусні» відео. Якщо ви швидко спіймали хвилю «хайпа» і зняли ролик на животрепетну тему, то можна зібрати і за добу 100 000 переглядів.

Умови створення вірусного відео:

 1. Дочекатися потужного новинного приводу. Наприклад, для автомобільної компанії це може бути новий закон про «евробляхи». Для аграрної фірми – закон про землю.
 2. Створити і залити відео першим (на рахунку кожна хвилина, тому часто блогери знімають ролики експромтом). Якщо ваше відео з’явиться першим, у вас будуть сотні тисяч переглядів, а конкурентам доведеться задовольнятися крихтами уваги.
 3. Важливо дотримуватися законів SEO, вибирати правильні назви відео і розставляти теги. Наприклад, візьмемо той же закон про евробляхах. Якщо ви зробили вірусне відео на цю тему, в назві потрібно використовувати слова «Зеленський» (так як персона президента популярна), «евробляхі» та інші актуальні запити.

На жаль, вірусні відео підходять не для всіх видів бізнесу. У такому випадку радимо знімати просто ролики на актуальні теми, корисні поради, огляди, і так далі. Черпати натхнення для відео можна на Гугл Трендс, vidIQ і в інших сервісах.

Якщо у вас добре розкручені сторінки в соцмережах, не забувайте репостити нові відео на цих сторінках – це збільшить кількість переглядів.

Ще декілька порад:

 1. Пропонуйте накопичувальні знижки користувачам, які призводять передплатників через реферальні посилання.
 2. Проводьте конкурси серед тих, хто розмістив або поділився вашим відео.
 3. Співпрацюйте з власниками інших каналів за принципом «ти мені – я тобі». Це модель схожа на Influence marketing, тільки ви не платите за рекламу, а один одного «піарите».

Пам’ятайте, що розвиток каналу на YouTube, як і розвиток бізнесу – це процес, який ніколи не закінчується. Тому будьте готові або приділяти час своїм відео або доручити цю роботу фахівцям.

Джерело: AIN.UA. Автор: Андрій Шатирко, YouTube-фахівець

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu