Маркетинг, Новини

Як керівнику побудувати особистий бренд в соцмережах

21 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Сторінки в соціальних мережах допомагають керівникам компаній налагоджувати професійні зв’язки і створювати потрібне враження про свій бізнес. Глава PR-агентства Verified Strategy Теммі Гордон розповідає, як поєднати в своєму акаунті ділове і приватне і чим можна поділитися з підписниками.

Ніколи не забуду, як вперше усвідомила вплив соцмереж на роботу. Це був 2007 рік, тоді я на автоматі постила в Twitter надихаючі цитати, статистику та заклики до дій на сайті своєї компанії. Одного разу я опинилася на зустрічі з нашим COO, на якій він поскаржився, що конкуренти зробили більше публікацій в медіа з нашої теми, ніж ми. По суті, він хотів знати: чому X отримав більше інтерв’ю, ніж ми?

Повернувшись до кабінету, я почала розбиратися. Я знайшла кожну конкуруючу компанію і їх керівників – і підписалася на них в Twitter. Я подивилася, за чиїми оновленнями вони стежать, і також підписалася на людей і організації, які мали відношення до нас.

Те, що почалося як дослідження конкурентів, в кінцевому рахунку стало одкровенням про те, як моя компанія використовує соцмережі для комунікації і маркетингу. Ті конкуренти, на яких я підписалася, були одними з найгучніших імен в сфері філантропії. І я помітила, що вони швидко підписалися у відповідь і почали ділитися нашим контентом.

Саме тоді я зрозуміла, що сила соцмереж не в публікації контенту, а у встановленні зв’язків і розвитку відносин з іншими людьми.

Особисте використання соцмереж зараз важливе як ніколи. Можна просто публікувати посилання на прес-релізи вашої компанії, але чому хтось повинен підписуватися на це? У вас є унікальна можливість не тільки повідомляти новини про ваш бізнес, а й розвивати багатопланові відносини з вашою аудиторією.

Створення стратегічного плану для особистих соцмереж може здатися непростим завданням. До її вирішення можна залучити вашу команду з комунікацій і маркетингу, але тільки слід переконатися, що кожен пост висловлює думку саме так, як її висловили б ви.

Люди підписуються на бізнес-лідерів з різних причин: інтерес до продукту або послуги, актуальна проблематика або ще щось спільне. На сторінках керівників компаній відбивається не тільки їх професійне життя, але також особисті інтереси і погляди, і саме це може залучити аудиторію.

Приклад щотижневого плану публікацій в соцмережах

  • Понеділок: поділіться посиланням на статтю, яку ви прочитали на вихідних і яка здалася вам цікавою, і розкажіть, чому вона важлива.
  • Вівторок: публічно подякуйте одному зі своїх співробітників за відмінну роботу.
  • Середа: підпишіться на нову людину і заведіть з ним розмову.
  • Четвер: розкажіть, яким з досягнень своєї компанії на цьому тижні ви пишаєтеся найбільше.
  • П’ятниця: розкажіть що-небудь особисте про те, що ви зробили на цьому тижні або плануєте зробити у вихідні.

Зрозуміло, публікувати записи строго по днях тижня необов’язково. Важливо навчитися розуміти доречність того чи іншого типу контенту і використовувати соцмережі не тільки на базовому рівні. Пости можуть включати в себе все: від посилань, відео та фотографій до питань, опитувань і пропозицій.

CEO, з якими я працювала, кажуть, що ці підказки позбавили їх від сумнівів з приводу того, що і коли публікувати, навчили більш гнучко користуватися соцмережами, показали, як клієнти ставляться до їх компаній і допомогли побудувати нові ділові відносини.

Вам також необхідно розробити план реагування на звернення клієнтів, запити засобів масової інформації та інші вхідні повідомлення. Рекомендую вдатися до допомоги фахівців з комунікацій, які зможуть обробляти всі відгуки.

Як керівнику побудувати особистий бренд в соцмережах - news, online-marketing

Генеральний директор T-Mobile Джон Легер. Фото: Майкл Локкісано / Getty Images

Одним з CEO з добре пізнаваним стилем поведінки в соцмережах є Джон Легер з T-Mobile. Він відомий тим, що бореться з конкурентами, вдаючись до різних методів – починаючи від доброзичливих підколюванні, закінчуючи неприкритим явищем. Звичайно, його манера підійде не всім, але Легер вона принесла приблизно 6млн підписників в Twitter.

Його записи – це комбінація контенту і закликів до дії, що стосуються T-Mobile, фотографій його собаки, посилань на кумедні статті, а також прямих трансляцій готування по його знаменитим рецептами #SlowCookerSunday.

Чи потрібно і вам розміщувати пости так часто? Ні, але потрібно визначитися, які типи контенту вам ближче і коли їх краще публікувати.

Індивідуальний підхід до ведення соцмереж може бути різним. Так, Елісон Бодор, CEO Американського інституту заморожених продуктів, публікує як професійний контент (пости про безпеку продуктів і нових членах інституту), так і особистий (пости про обіди для дітей і походах в магазин). Але в підсумку виходить онлайн-екосистема, яка відображає культуру і зміцнює фірмовий стиль організації під керуванням Бодор.

CEO Американської асоціації пенсіонерів Джо Енн Дженкінс регулярно пише в Twitter про проблеми літніх американців. Вона навіть придумала хештег #DisruptAging, щоб боротися з ейджистськими стереотипами в інтернеті. І хоча у неї є команда талановитих фахівців з комунікацій, яка допомагає вести соцмережі, Дженкінс з самого початку роботи показала, що вона знає, як їх використовувати і може оперативно публікувати пости. У неї в кабінеті є окремий монітор, який в режимі реального часу показує, що люди говорять про асоціацію та проблеми, над якими вона працює.

Один із способів знайти правильний тон, зміст і частоту записів – це наслідувати приклад CEO компаній, які вам небайдужі. Вивчіть, як вони змішують приватне з професійним і взаємодіють з передплатниками.

Джен Готч виявила, що пости на особисті теми в соцмережах принесли їй величезне зростання – як індивідуальне, так в бізнесі. Її щирий аккаунт в Instagram познайомив Готч з тисячами людей, які намагалися знайти баланс між лідерством і психічним здоров’ям. Сьогодні, на додаток до свого успішного лайфстайл-бренду ban.do, Готч веде подкаст під назвою Jen Gotch Is OK … Sometimes і пише книгу.

«Велику частину життя я боролася з депресією, тривогою, біполярним розладом і синдромом дефіциту уваги. В останні пару років я навмисно використовувала свої сторінки в соцмережах, щоб відкрито обговорювати психічні захворювання, намагатися усунути стигматизацію людей з ними і допомагати підписникам відчувати себе менш самотньо. Цей рівень довірчості знайшов відгук у моїй аудиторії в Instagram, і вона з ентузіазмом заохочувала її. Усвідомлення позитивного впливу мого блогу неймовірно надихало. Я подумала: “Як я можу задіяти це в своєму бізнесі ban.do?” – природним результатом моїх зусиль стала колекція Jen Gotch x Iconery. Це лінія намист, покликана усунути стигматизацію людей з психічними захворюваннями та почати відкрите обговорення цієї проблеми. Колекція послужила стимулом для демонстрації наших справжніх цінностей. Ми завжди були зосереджені на веселощах, але в той же час ми представляємо щось набагато більше. Ми існуємо, щоб допомагати людям бути самими собою, і заохочуємо приватне і професійне вдосконалення. Ми також допомагаємо людям відчувати себе менш самотньо в їх боротьбі, пропонуючи відкрито говорити про неї », – розповіла Готч.

Ми радимо нашим клієнтам-керівникам думати про соцмережі як про коктейльну вечірку. Якщо ви читаєте свій твіт або пост в Facebook, і він не схожий на вашу манеру мови, змініть його відповідно до вашого особистого стилю. І переконайтеся, що пост в своєму розпорядженні до обговорення. Найкраще це підтвердять коментарі під ним.

Особисті сторінки в соцмережах, які ведуться з розумом, показують, хто ви і що вас хвилює. Люди, яким цікаві ваші думки, стежитимуть за оновленнями і взаємодіяти з вами. І, якщо ви були щирими зі своєю аудиторією, вона охочіше вас підтримає, якщо ви опинитеся в кризовій ситуації.

Зрештою, мова йде не про отримання мільйона підписників. Йдеться про створення зв’язку з потрібними людьми – тими, кого хвилюють проблеми, які небайдужі і вам.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu