Гаджети, Новини, Технології

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10

22 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Спочатку десята версія операційної системи Android з’явилася тільки на смартфонах Pixel від Google, але зараз почала поширюватися і на пристрої інших виробників. Якщо ви недавно завантажили оновлення, насамперед оцініть наступні сім функцій Android 10.

Розумна відповідь для всіх месенджерів

Розумна відповідь (Smart Reply) дозволяє реагувати на повідомлення прямо на панелі повідомлень, використовуючи один із запропонованих смартфоном способів (включаючи емодзі). Раніше він був доступний тільки для додатків Google, але в Android 10 поширився на всі месенджери, включаючи WhatsApp і Facebook Messenger.

Оскільки конфіденційність є важливою частиною Android 10, Google відразу зазначив, що для пропозиції відповідей використовується вбудований штучний інтелект, і на сервери компанії нічого не відправляється. ШІ ще не такий сильний, тому запропоновані відповіді будуть доступні не для кожного повідомлення, але ви здивуєтеся, наскільки часто вони будуть рятувати вас від необхідності відкривати додаток і вводити відповідь.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

Більш зручна відправка даних

Ділитися чимось зі смартфонів на Android завжди було трохи клопітно, але в Android 10 ситуація покращилася. Тепер у користувачів є більше можливостей для відправки посилань, зображень та інших даних зі свого смартфона. Поділитися ними можна не тільки в смс, популярних месенджерах і електронній пошті, але і в безлічі інших додатків. Наприклад, відправка інформації в Google Keep позбавить вас від необхідності копіювати і вставляти текст з веб-сторінки або з повідомлення в цю програму.

Ви також можете швидше і простіше передавати дані самому собі. Одним із прикладів цього є перенесення вкладки Chrome з одного пристрою на інший. Якщо ви читаєте статтю в Chrome на смартфоні і хочете продовжити робити це на планшеті, меню «Поділитися» в Android 10 дозволить без особливих зусиль перенести вкладку з текстом.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

Доступ до Wi-Fi через QR-код

Підключати людей до Wi-Fi, який роздає ваш смартфон на Android, раніше було проблематично, особливо якщо пароль опинявся набором випадкових чисел і букв. Але Google взяв приклад з Huawei і інтегрував доступ до Wi-Fi прямо в ОС. В налаштуваннях Wi-Fi ви можете підключити інші пристрої через QR-код. Там же відображається і пароль.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

Темний режим

Ви можете включити темний режим в меню налаштувань або створити кнопку для цього у випадаючому меню швидкого доступу. Темний режим зачіпає всі додатки, які його підтримують, і все меню Android. Крім того, він автоматично вмикається при переході в режим економії заряду.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

Режим концентрації

Режим концентрації (Focus Mode), що входить в пакет Google «Цифрове благополуччя» (Digital Wellbeing), допомагає не відволікатися на перевірку смартфона. Ви можете призупинити роботу деяких додатків, після чого з них навіть не надходитимуть повідомлення. Ідея полягає в тому, що врятувати користувачів від спокуси перевірити вхідні повідомлення в WhatsApp або подивитися ролики на YouTube під час роботи або спілкування з близькими.

Посилення захисту даних

Технологічні корпорації стали серйозніше ставитися до питань конфіденційності, тому не дивно, що в Android 10 покращивсь захист даних. Вирішуючи цю проблему, Google зосередився на трьох основних областях.

Геолокація

Тепер ви можете показувати додаткам геолокацію тільки під час їх використання. Ви також будете отримувати нагадування про те, що додаток, який  в даний момент неактивний, отримує доступ до інформації про місцезнаходження. Це дозволить вирішити, чи варто продовжувати обмін даними з ним. Третя опція – заборона на зчитування геолокації для всіх додатків.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

Дії в інтернеті і додатках

У новому розділі “Конфіденційність” в “Налаштуваннях” ви знайдете елементи управління, такі як «Дії в інтернеті і додатках» і «Налаштування реклами», в одному місці. Це не принципове нововведення, але воно робить управління даними трохи зручніше.

Виправлення вразливостей прямо з магазину Google Play

Виправлення вразливостей тепер можна відправляти на телефон прямо з магазину Google Play. Це працює так само, як оновлення додатків. Зміна полягає в тому, що ви отримаєте виправлення вразливостей відразу ж, як тільки вони стануть доступні, без необхідності чекати повного оновлення ОС.

Нові жести для навігації

В Android 10 Google поліпшив навігацію жестами: наприклад, ви можете провести пальцем біля краю екрану, щоб повернутися назад. До цього потрібно трохи звикнути, але незабаром це стане цілком природним рухом. Ви також можете повернутися на домашній екран і плавно переміщатися між завданнями. Нова функція, яку Google називає «піками» (peaks), попереджає, що ви збираєтеся запустити навігацію жестами, і запобігає їх випадкове розпізнавання.

7 нових зручних функцій на смартфонах з Android 10 - tech, news, gadzhety

 

Джерело

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu