Кар'єра, Новини

Про що писати в супровідному листі, якщо у вас немає досвіду

17 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Багато фахівців відчувають труднощі в пошуку роботи. А коли у вас немає досвіду, то отримати бажану посаду стає ще важче. Супровідний лист до резюме найчастіше допомагає виділитися на тлі інших кандидатів. Якщо ви претендуєте на початкову позицію в компанії і не володієте досвідом, то вам варто скласти цей лист наступним чином.

Перший абзац: відрекомендуйтеся

Перший абзац дає вам можливість створити у роботодавця перше враження. У ньому ви повинні пояснити, хто ви такий, на яку посаду претендуєте і як ви її знайшли.

У цьому розділі у вас є відмінний шанс згадати всі свої зв’язки з компанією. Наприклад, можна розповісти про те, що ви знаєте людину, яка там проходила практику або працювала. Тільки не забудьте назвати її ім’я.

Приклад абзацу:
«Мене звати Олександра, я випускниця такого-то університету. Я отримала диплом за такою-то спеціальністю. Один з ваших колишніх співробітників розповів мені, що ви шукаєте собі помічника маркетолога. Мене дуже зацікавила ця вакансія, тому що я думаю, що відмінно вам підійду».

Другий абзац: навички і досягнення

Найважча частина для кандидатів, у яких мало досвіду чи немає його взагалі. У ній часто припускаються помилок, тому що не всі знають, як підкреслити свої актуальні навички та теоретичні знання.

Ви повинні показати роботодавцю зв’язок між своїми здібностями і тим, як вони можуть стати в нагоді на роботі. Скажімо, ви ніколи не проходили практику в маркетинговому агентстві, але зате набралися досвіду в цій сфері, коли допомагали з маркетингом студентським організаціям в своєму вузі. Підкресліть комунікативні навички та досвід, який ви отримали за цей час.

Приклад абзацу:
«Ви шукаєте кандидата з хорошими навичками письмового та усного спілкування, а також з досвідом планування заходів та розробки стратегій. Я працювала секретарем в нашій студентській організації Student Life і була відповідальна за планування і рекламу кіносеансів для студентів. Я займалася просуванням заходів в соцмережах, розсилкою і розробкою дизайну оголошень».

Третій абзац: про кращі вміння та навички і про те, чому повинні взяти саме вас

Більшості роботодавців потрібні творчі люди, які вміють працювати в команді і правильно розподіляти свою думку. Навіть якщо ви вважаєте себе ідеальним кандидатом, ви повинні довести, чому це так. Просто вказати, що ви володієте прекрасними навичками тайм-менеджменту, недостатньо.

Приклад абзацу:
«На останньому курсі я керувала групою з трьох студентів – разом ми розробили маркетингову кампанію для притулку для тварин в такому-то місті. Я відповідала за проведення мозкового штурму, комунікацію з клієнтами і редагування фінальної версії кампанії. Під час роботи над проектом я дізналася, як працювати в команді, щоб досягти поставленої мети».

Четвертий абзац: заклик до дії

У цій частині роботодавець повинен зрозуміти, що вас пора запрошувати на співбесіду. Якщо ви хочете залишити про себе приємне враження, завершіть супровідний лист в позитивному і впевненому ключі, щоб роботодавцю захотілося з вами зв’язатися.

Приклад абзацу:
«Оскільки я володію досвідом в області маркетингу та лідерськими навичками, я впевнена, що прекрасно підходжу для вашої вакансії. Щиро дякую, що ознайомилися з моєю заявкою і розглянули мене як кандидата. Готова обговорити з вами деталі роботи в наступну середу. З нетерпінням чекаю на вашу відповідь!”

Перечитайте свій супровідний лист. Після того, як ви перевірите його на помилки, лист можна відправляти. Не забудьте вказати у верхній частині документа контактну інформацію і коротке посилання на ваш профіль в LinkedIn.

Якщо у вас немає досвіду роботи, це не означає, що ви не можете скласти гарний супровідний лист. Дотримуйтесь цих порад і ви напишете лист, який не залишиться непоміченим.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu