Історії

«Не можна питати у клієнтів, що їм потрібно». Що говорив про бізнес Стів Джобс

25 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

65 років тому в Сан-Франциско народився Стів Джобс – легендарний підприємець, творець компанії Apple, він перевернув уявлення про те, яке місце в житті людини можуть займати електронні пристрої. Ми зібрали круті висловлювання Джобса про ділові принципи, які він сказав у різні часи кар’єри.

Про продукт

Дійсно складно створювати продукти, спираючись на фокус-групи. Найчастіше люди не знають, чого хочуть, поки ти не покажеш їм це.

Ми намагаємося створювати чудові продукти для людей, і у нас вистачає сміливості сказати: «Ми не вважаємо, що ця частина робить продукт чудовим, ми збираємося її викинути». Саме за це багато клієнтів нам платять.

Люди вважають, що дизайнерам дають цю коробку і кажуть: «Зробіть, щоб вона виглядала добре!» Не так уявляємо собі дизайн ми. Він не про те, як щось буде виглядати або відчуватися. Він про те, як щось буде працювати.

Культура з сильною орієнтацією на продукт необхідна навіть технологічній компанії. У багатьох компаній є маса видатних інженерів і розумних людей. Але в кінцевому рахунку повинна бути якась сила тяжіння, яка пов’язує все в єдине ціле. В іншому випадку ви отримаєте лише розрізнені розробки.

Кращі компанії приділяють увагу естетиці. Вони витрачають час на пошук правильних форм і пропорцій, і це, схоже, окупається. Я маю на увазі, що крім функціональних вигод естетика дає уявлення про те, як вони бачать себе, про їх почуття дисципліни в техніці, про те, як вони управляють компанією.

Чим ширше наше розуміння людського досвіду, тим кращий дизайн у нас виходить. Креативність – це просто з’єднання речей. Коли ти питаєш креативних людей, як вони зробили щось, вони відчувають себе трохи ніяково, тому що насправді вони цього не робили, а просто побачили це. Через деякий час це стає очевидним. Все тому, що вони змогли з’єднати наявний у них досвід і синтезувати щось нове.

«Не можна питати у клієнтів, що їм потрібно». Що говорив про бізнес Стів Джобс - story

Про бізнес

Моя модель бізнесу – The Beatles. Ці хлопця тримали негативні сторони один одного під контролем. Вони врівноважували себе і разом були більше, ніж просто сума складових частин. Ось так я бачу бізнес: великі справи в ньому ніколи не відбуваються одноосібно, їх робить команда.

Не можна просто питати у клієнтів, що їм потрібно, і потім намагатися пропонувати їм це. До того моменту, коли у вас все буде готово, вони захочуть чогось нового.

Ми ставимо на своє бачення і не випускаємо продукти «за компанію» з іншими. Нехай цим займаються інші. А що до нас, ми завжди рухаємося до наступної мрії.

Я переконаний: з усього, що відокремлює успішних підприємців від невдах, половина – проста завзятість.

Ми ентузіасти своєї справи. З інтернет-стартапами важко зрозуміти, чи дійсно вони хочуть побудувати компанію або лише жадають грошей. Я можу сказати, що якщо вони не хочуть по-справжньому створити компанію, то в цьому і не досягнуть успіху. Це настільки важко, що якщо в тебе немає справжньої пристрасті, ти здаєшся.

У Пікассо була приказка: «Хороші художники копіюють, великі художники – крадуть». Ми завжди безсоромно крали великі ідеї …

Я думаю, Macintosh вийшов чудовим частково через те, що люди, які працювали над ним, були музикантами, поетами, художниками, зоологами і істориками – і до того ж виявилися кращими комп’ютерними спеціалістами в світі.

Коли ти довгий час чимось поглинений, то повинен відмовитися від інших життів, якими міг би жити. Щоб завершити щось значуще, ти повинен бути по-справжньому цілеспрямованим – і в якомусь сенсі обмеженим. Особливо якщо хочеш бути не просто бізнесменом, але ще і творчою особистістю.

Проблема з повальним захопленням інтернет-стартапами не в тому, що занадто багато людей засновують компанії. Вона в тому, що занадто багато людей не йде до кінця. Це можна зрозуміти, оскільки є багато моментів повного відчаю, агонії – коли вам доводиться звільняти людей, скасовувати проекти і справлятися з дуже важкими ситуаціями. І саме в такі моменти розумієш, хто ти і які твої цінності.

Є стара цитата Уейна Гретцкі [один з найбільших хокеїстів XX століття. – прим. UAspectr. ], Яку я люблю: «Я ковзаю туди, де шайба буде, а не туди, де вона була». І ми завжди намагалися зробити це в Apple. З самого початку. І завжди будемо.

Я дуже поважаю практику поступових покращень – і застосовував її у своєму житті, але мене завжди більше залучали революційні зміни. Тому що вони важчі. Вони набагато більш стресові. І ти зазвичай проходиш через період, коли всі говорять, що все скінчено, ти повністю провалився.

Моя мантра – сфокусованість і простота. Просте може даватися важче, ніж складне: ти повинен ретельно попрацювати, щоб очистити своє мислення і зробити його простим. Але в кінцевому підсумку воно того варто – якщо ти цього добився, то зможеш перевернути гори.

Лідера від наслідувача відрізняє інноваційність . Час від часу з’являється революційний продукт, який змінює все. Попрацювати хоча б над одним з таких – рідкісна удача. Apple дуже пощастило – ми представили кілька.

Інновації не мають нічого спільного з тим, як багато у вас доларів на R&D. Коли Apple вийшла на ринок з Mac, IBM витрачала на дослідження і розробки мінімум в 100 разів більше. Справа не в грошах, а в людях, які у вас є, в тому, як ви ними керуєте і наскільки їх розумієте.

Інновація виходить, коли ми говоримо «ні» тисячі речам, щоб не піти хибним шляхом і не намагатися зробити занадто багато. Ми завжди думаємо про нові ринки, на які можна вийти, але ви можете сконцентруватися на дійсно важливому, тільки кажучи «ні».

Перетворення дійсно цікавих ідей і нових технологій в компанію, яка зможе залишатися інноваційної довгі роки, вимагає дисципліни. Бізнес-процеси роблять вас більш ефективними.

Про людей

Люди, які роблять роботу, – ось рушійна сила, що стоїть за успіхом Mac. Моє завдання – створити простір для них, звільнити від організаційних проблем і тримати в узді.

Головне для мене тут, в Apple, – щоб 100 ключових співробітників були гравцями вищого класу. А все інше відбудеться само по собі.

Коли я наймаю когось на дійсно відповідальні посади, я ставлю на їх компетентність. Вони повинні бути дійсно розумними. Але мене особливо хвилює, чи закохаються вони в Apple. Якщо закохаються, все інше владнається само собою.

Я прихильник рівних можливостей, а не рівних результатів. Я не вірю в рівновагу, тому що, на жаль, життя не таке. І було б досить нудно, якби це було так.

Викладайтеся по повній на будь-якій роботі. Не спіть! Успіх породжує ще більший успіх, тому прагніть до нього. Наймайте людей з пристрастю до досконалості.

При підготовці матеріалу використані висловлювання Стіва Джобса в виданнях: Inc. ; Business Week ( 1 , 2 ); Wired ; Fortune ( 1 , 2 ); Esquire ; CBS ; Charlie Rose ; Time Magazine ; Rolling Stone ; The New-York Times ; а також з його промови на врученні Computerworld Smithsonian Awards .

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu