Бізнес, Історії, Новини

Rozetka виповнилося 15 років: 5 маловідомих історій про сервіс

11 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник «Розетки» Владислав Чечоткін написав на своїй сторінці в Facebook, що 9 червня, інтернет-магазину виповнилося 15 років. Зараз в компанії понад 4 тис. співробітників, а сайт щомісяця відвідують 105 млн раз (26 млн унікальних відвідувачів).

У публікації Владислав Чечоткін згадує, що в серпні 2004 року в ідею інтернет-магазину ніхто не вірив. Його переконували, що такий проєкт ніколи не злетить, схожих повно на ринку і так далі.

Rozetka виповнилося 15 років: 5 маловідомих історій про сервіс - news, story, businessRozetka виповнилося 15 років: 5 маловідомих історій про сервіс - news, story, business

Проте Владислав з дружиною Іриною вирішили ризикнути всім, що у них було, і вклали в проєкт свої заощадження. Зараз це один з найуспішніших інтернет-магазинів країни.

Ось п’ять цікавих історій з моменту заснування «Розетки». Велика частина інформації взята з книги «Big money. Принципи перших».

1. «Розетку» починали робити, щоб у дружини Владислава було більше часу на сім’ю

«Дружина сиділа в декреті та поставила мені ультиматум:” Хочу свій бізнес, щоб залишалося більше часу на сім’ю”. Остання фраза зараз звучить смішно», – каже Владислав.

На той час Ірина сім, а Владислав вісім років займалися торгівлею електроніки в офлайні, тому сфера була їм знайома. Але грошей на супермаркет не було, і вони вирішили зробити онлайн-магазин.

Засновник каже, що це був найскладніший період його житті. Він приходив з роботи, грався з дитиною, спілкувався з дружиною, а потім до четвертої години ранку описував товари для сайту і ставив завдання програмістам.

2. Спочатку збиралися зробити парфумерний інтернет-магазин

Спочатку пара створювала парфумерний інтернет-магазин – Ірина бачила в цьому потенціал. Але за 2-3 місяці до передбачуваного старту великі парфумерні компанії заборонили продавати свою продукцію в інтернеті.

Стало ясно, що парфумерію продавати не вийде. Рішення прийшло саме собою – продавати те, що знайоме. І сім’я почала торгувати електронікою.

3. Щоб вибрати назву і логотип, влаштовували мозкові штурми

Назву вибирали довго. Майже все було готове, а назви все ніяк не знаходилося. Тоді в моді були «трейди» – Мобітрейд, Технотрейд, Телетрейд. Владислав сказав, що ніякими трейдами бути не хоче – потрібно зрозумілу назву, що запам’ятовується.

«У якийсь момент я влаштував собі внутрішній мозковий штурм і придумав: адже ми ж будемо продавати все, що включається в розетку! Я прийшов додому і кажу: “Дружина, у нас буде Розетка”. Вона зі мною трохи посперечалася, але я стояв на своєму. І вийшла “Розетка”», – розповідає Владислав.

Rozetka виповнилося 15 років: 5 маловідомих історій про сервіс - news, story, business

З логотипом теж виникли проблеми: спочатку команда намагалася обігравати електричну розетку, але в підсумку виходив якийсь свинячий носик.

 

Рішення знайшлося несподівано. В один із днів команда малювала банер в стилі 90-х, де розетка – гурток з двома дірочками – починала танцювати. Банер малював Євген Васін.

В якийсь момент ця розетка робила пірует, перекинувся і потім підморгувала. І тут один з хлопців, які робили сайт, каже: «Стоп! Пацани, беріть ось цей кадр, так буде виглядати “Розетка”». Так з’явився логотип.

4. Перед запуском довелося боротися з перфекціонізмом

Інтернет-магазин був готовий почати продажі в березні 2005 року, але Чечоткін тягнув з запуском. Була купа помилок, нюансів, треба було тут і там підправити.

Тоді один зі знайомих Владислава сказав: «Хлопче, ти так не злетиш ніколи. Відкривай магазин, починай продавати, а далі все виправиш по ходу. Швидкість важливіше перфекціонізму».

Він мав рацію. Через тиждень після появи магазину Чечоткіни зробили перший продаж. А далі продажі покотилися, як снігова куля.

Першим товаром, який приніс значні гроші, були смартфони, або, як їх тоді називали, комунікатори. Потім пішли ноутбуки, і понеслося. На кожному ноутбуці заробляли $200-250, на мобільному телефоні – $50-80.

«Спочатку все було на дружині. Я працював на своїй роботі та давав поради. Але до вересня стало зрозуміло, що вона сама не справляється і потрібно зробити вибір: чи то зарплата і теплий офіс, чи то бізнес дружини. З 1 жовтня 2005 року я працюю в “Розетці”», – згадує Владислав.

5. У 2012 році «Розетку» намагалися захопити

У 2012 році податкова проводила в «Розетка» обшуки щодня протягом місяця. Владислав до цього часу не може сказати, що це було: спроба захоплення бізнесу або спроба поживитися. Бажання рейдерів захопити магазин у 2012 році нічим не закінчилося.

«Тоді вся українська журналістика писала про “кримінальні справи проти директора Чечоткіна”. По-перше, я не був директором. По-друге, проти мене не відкривали кримінальних справ. Але до цього часу всі банки запитують мене про кримінальну справу 2012 року і просять довести, що вона закрита», – каже Чечоткін.

Компанія пережила близько 17 судів, і всі рішення винесли на користь «Розетки».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu