Кар'єра, Новини, Поради

Як правильно звільнитися. Поради від професора Стенфорда

18 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Одні звільняються так, ніби спалюють мости, – драматично і грюкнувши дверима. Інші пишуть заяву, два тижні працюють, а потім зникають. Жоден з цих варіантів не можна назвати вдалим, вважає професор Стенфорда Дейв Еванс. Він розповів, як звільнитися, зберігши хороші відносини і підготувавшись до нового етапу кар’єри.

Професор Стенфорда, провідний популярний курс Designing Your Life, Дейв Еванс порівнює звільнення з правильно побудованої сценою фільму. «Як скаже будь-який кінематографіст, два найважливіших моменту – кульмінація і останні п’ять хвилин. Протягом останніх п’яти хвилин – це ваш вихід », – каже CNBC експерт.

Те, що людина говорить наостанок і як йде, завжди запам’ятовується співрозмовнику, зазначає Еванс. Він пропонує 4 кроки, як підготуватися до звільнення. Найбільш актуальні поради для тих, хто тільки починає кар’єру.

Залиште робочі справи в кращому вигляді, ніж вони були до вас

Всі відповідальні туристи знають, що перш ніж покинути місце, де зупинилися, потрібно привести його в порядок. Так само і з роботою, говорить Еванс. Це стосується відносин з колегами і передачі справ. Ви допоможете співробітникам, які продовжать працювати після вашого звільнення, а ще поліпшите відгуки про себе в професійних колах.

Збережіть всі робочі контакти

Зібрана вами за час роботи база професійних контактів – одна з найцінніших речей у кар’єрі. Ці зв’язки потрібно зберігати і розширювати. Перш ніж піти, зміцните придбані в компанії контакти і познайомтеся з тими людьми, з якими так і не вдалося попрацювати, але хотілося.

Допоможіть тому, хто займе ваше місце

Це не очевидна і не найпопулярніша рекомендація, але вельми корисна не тільки для компанії, але і для збереження хороших відносин між вами. Напишіть короткий довідник для вашого наступника. Така шпаргалка може містити контакти і Лайфхак, які ви придбали за час роботи.

Підіть на хорошій ноті

Переконайтеся, що останнє враження про вас – позитивне. Ви можете дати зворотний зв’язок вже колишньому начальнику, але нехай це буде конструктивно. Найголовніше – сформулюйте, що важливого ви і компанія дали і отримали один від одного.

Раніше LinkedIn розповів , в яких компаніях співробітники залишаються на 41% довше. Адже навіть ті люди, які люблять свою роботу, рідко вибирають одне місце на все життя.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu