Новини, Поради, Стартапи

3 правила ідеальної PowerPoint-презентації – доповідачі TED рекомендують

02 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Учасники TED-конференцій використовують презентації як доповнення до усного мовлення, а не в якості основного матеріалу (як заведено у багатьох). Майже на кожному слайді – картинки: вони залучають набагато більше уваги, ніж літери. Ми проаналізували досвід доповідачів TED і розповідаємо про три важливі прийоми дизайну для успішних презентацій. Якщо коротко: менше слів – більше фотографій.

Використовуйте ефектні, виняткові зображення

Люди краще запам’ятовують інформацію, коли вона викликає емоційну реакцію. Найпростіший спосіб зв’язати емоції з фактом, що прозвучали під час живого виступу, – показати дивовижну картинку. Порадуйте очі аудиторії – і ваша мова запам’ятається надовго. При цьому обійдіться без анімації: зображення викликають більше емоцій, ніж відео.

Не треба списків

Прислухайтеся до рекомендацій Сета Годіна з його публікації «Дійсно дуже погана презентація». Експерт розповідає про три цілі, які зазвичай ставлять перед собою творці презентацій. Вони використовують слайди наступні якості:

  • імпровізований суфлер, який підкаже, що говорити
  • конспект лекції
  • пам’ятки для аудиторії.

Перша мета – помилкова: ви повинні бути готові до виступу без допомоги презентації, адже вона створюється для аудиторії, а не для лектора. Другу і третю мети багато хто розуміє невірно і тому вставляють в слайди плани та списки з безлічі пунктів і підпунктів. Не треба: картинки теж можуть грати роль конспектів і пам’яток. Крім того, ви ж хочете, щоб аудиторія вас слухала, а не читала. Так що не відволікайте людей від найважливішого – від вашої усного мовлення.

Випилюйте слова із презентації

У кожному слайді має бути максимум шість слів. Редагуйте і скорочуйте текст презентації якомога жорсткіше: так ви втратите очевидне і зайве, зате акцентуєте увагу на найголовнішому. А замість того, щоб писати абзаци, витратьте час на пошук картинок.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu