Бізнес, Гроші, Новини

1 млрд грн: бізнес і підприємці допомагають країні боротися з коронавірусом.

03 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Бізнес і підприємці активно взялися допомагати медичним закладам боротися з коронавірусом. Починаючи від покупки медичної техніки та закінчуючи допомогою окремим медпрацівникам. На початок квітня розмір пожертвувань складає близько 1 млрд грн., – повідомляє сайт AIN.UA

Матеріальна допомога від компаній

«Епіцентр» – 150 млн грн

1 млрд грн: бізнес і підприємці допомагають країні боротися з коронавірусом. - news, groshi, business1 млрд грн: бізнес і підприємці допомагають країні боротися з коронавірусом. - news, groshi, business

Група компаній «Епіцентр» виділила 150 млн грн на першочергові потреби медицини, а також закупила 100 апаратів штучної вентиляції легенів.

«Сільпо» — 100 млн грн

Національна мережа супермаркетів «Сільпо» виділила 100 млн грн і закупила 12 апаратів ШВЛ на суму 13 млн грн.

Група компаній NEQSOL Holding (володіє Vodafone в Україні) – 33 млн грн

Група компаній NEQSOL Holding, якій належить телеком-оператор Vodafone Україна, виділила $1 млн. Кошти планують направити на покупку устаткування, систем тестування, препаратів і витратних матеріалів в лікарні України. Раніше Vodafone також виділила 5 млн грн з власного бюджету на закупівлю ШВЛ. Загальна сума допомоги Vodafone Україна і Neqsol склала 33 млн грн.

«Нова пошта» — 25 млн грн

Компанія виділяє 25 млн грн на обладнання та додаткові матеріали для лікарень в Полтавській області та в місті Полтава.

UFuture і Biopharma — 12 млн грн

Холдингова компанія UFuture спільно з фармацевтичною організацією Biopharma передали лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України обладнання, яке дозволить швидко визначати наявність збудників коронавірусної хвороби в отриманих пробах, а також інше обладнання. Загальна допомога склала 12 млн грн.

SoftServe — 10 млн грн

Компанія перерахує 10 млн грн в корпоративний благодійний фонд «Відкриті очі». Гроші спрямують на медичні потреби в локації, в яких розміщені офіси SoftServe.

Благодійний турнір WePlay! – 5 млн грн

Компанія WePlay! провела благодійний кіберспортивний турнір по Dota 2. В якості призового фонду організація виділила $120. 000, а до закінчення ігор збільшило до $188 879. Всі кошти спрямують на боротьбу з COVID-19.

Kharkiv IT Cluster — 3,3 млн грн

Харківські IT-компанії об’єдналися в рамках проєкту IT4Life і за перший тиждень зібрали понад 3,3 млн грн. На них закупили обладнання і засоби захисту, для збільшення обсягів діагностики та лікування.

«Львівський ІТ-кластер» — 3 млн грн

«Львівський ІТ-кластер» запустив проєкт United for Health, метою якої є підтримка Львівщини в боротьбі з коронавірусом. За два дні вдалося зібрати 3 млн грн. Організація вже закупила 20 тис. експрес-тестів на COVID-19.

З 31 березня до кінця карантину 50% від вартості квитка на щорічну технологічну конференцію IT Arena будуть спрямовані на боротьбу з пандемією.

Moneyveo — 3 млн грн

Компанія мікрокредитів Moneyveo оголосила про пожертвування 3 млн грн на закупівлю апаратів для штучної вентиляції легенів для українських лікарень.

Ajax Systems — 3 млн грн

Український виробник охоронних систем Ajax Systems виділив 3 млн грн на закупівлю масок, захисних костюмів, антисептиків і т.д. Засновник Ajax System Олександр Конотопський також виділив власні кошти на благодійність, направивши їх в загальний фонд CEO Club Ukraine на закупівлю 15 ШВЛ.

LeoGaming — 2,9 млн грн

Fintech-компанія LeoGaming, яка обробляє платежі онлайн-ігор в Україні, виділила 2,8 млн грн на покупку апаратів «штучних легенів» (ЕКМО або екстракорпоральної мембранної оксигенації). Проєкт здійснювали співзасновник Monobank Олег Гороховський, CEO LeoGaming Олена Дегрік Шевцова і Володимир Яценко. Апарати вже передали директору Дніпровської міської клінічної лікарні.

Крім того, співробітники компанії зібрали понад 100 000 грн і замовили 200 комплектів багаторазових захисних костюмів і масок для Хотинської міської лікарні в Чернівецькій області.

N-iX — 2 млн грн

N-iX створила спеціальний фонд, який буде наповнюватися 50% на 50% компанією і працівниками. Перші 2 млн планують направити на закупівлю 10 000 експрес-тестів.

Innovecs — 1,5 млн грн

Компанія з розробки програмного забезпечення, оголосила про створення фонду Innovecs COVID-19 Fund. Кошти в розмірі 1,5 млн грн спрямують на підтримку ініціатив по боротьбі з хворобою, а також для забезпечення безпеки співробітників компанії і їх сімей.

iDeals Solutions — 1,5 млн грн

Компанія виділила 1,5 млн грн гривень на закупівлю обладнання та витратних матеріалів для київського Інституту серця. Гроші витратять на придбання обладнання, необхідного для лікування пацієнтів з дихальною недостатністю, яка виникає в разі важкого перебігу захворювання коронавірус.

Також на ці кошти буде придбано 1000 захисних костюмів, частина з яких вже отримують дитячі лікарні та відділення швидкої допомоги.

Приватні особи та фонди

  • Фонд Рината Ахметова — 300 млн грн;
  • Олександр Ярославський – $2 млн (всього – до $13 млн) ;
  • Олена і Віктор Пінчуки – $2 млн ;
  • Геннадій Буткевич – 14 млн грн;
  • Благодійний фонд сім’ї Жебровських («Фармак») – 10 млн грн;
  • Сергій Тігіпко – 7 млн грн.

Підприємці – 25 млн грн

В рамках приватної ініціативи українські підприємці Євген Черняк, Володимир Яценко, Вадим Ковальов, Андрій Федорів, Тимур Новіков, Роман Скудар, Андрій Пишний, Олена Дегрик, Артур Міхно, Андрій Боровик, Тамара Крючкова та Олег Гороховський зібрали 2,3 млн грн на закупівлю апаратів для штучної вентиляції легенів в українські лікарні.

На ці кошти вдалося купити 9 старих ШВЛ з США за 248 000 доларів кожен. Їх поставлять медустановам протягом 3 тижнів.

Однак після цього люди продовжили звертатися до організаторів зборів. В результаті вдалося зібрати ще близько 8 млн грн понад те від простих українців. Всього ж надійшло пропозицій на 25 млн грн. Зборами займалася дружина Олега Гороховського – Тамара Крючкова. Зібрані кошти вона направила на закупівлю додаткових ШВЛ.

Крім того, Олег Гороховський ініціював збір коштів, які будуть спрямовані конкретно лікарям у разі, якщо вони заразилися коронавірусом, виконуючи свою роботу. Кожному обіцяють виплачувати 6000 грн, загальний фонд уже зібрав 1 млн грн.

Учасники CEO Club Ukraine – $ 270 000

Члени та друзі CEO Club Ukraine зібрали $270 000
Внески зробили понад 80 власників/СЕО таких компаній як MacPaw, OLX, Ajax Systems, Cisco, Genesis, Govitall, MEGOGO, Everad, YouScan, Softinvest Holding, IoT Ukraine.

Вже закуплено 15 апаратів ШВЛ і очікується поставка близько 20 тис. захисних костюмів та інших засобів захисту для медиків.

Засновники WePlay!Експорт – 3 млн. грн

Засновники WePlay! Esports Олег Крот та Юрій Лазебник виділили 3 млн грн на закупівлю медичного обладнання в лікарні Хмельницького, Києва та Кропивницького.

Пряма допомога медпрацівникам

  • Uklon, Uber і Bolt налагодили безкоштовне розвезення медпрацівників.
  • Мобільні оператори «Київстар», Vodafone і lifecell – допомагають зі зв’язком.

Список буде оновлюватись …

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu