HR, Кар'єра, Новини

5 soft skills, які варто прокачати кожному керівнику

04 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Для побудови ефективної команди керівнику компанії важливо вміти взаємодіяти з людьми та знаходити з ними спільну мову. У цьому йому допоможуть soft skills – і хороша новина в тому, що їх можна в собі цілеспрямовано розвинути. Ось 5 гнучких навичок, які варто «прокачати» в собі в першу чергу.

Відповідальність

Беручи на себе відповідальність за події, ви визнаєте, що маєте до них пряме відношення. У цей момент важливо зрозуміти, що сталося і як можна виправити ситуацію. При цьому не варто впадати в іншу крайність під назвою «взяти провину на себе». Посипати голову попелом і вважати себе причиною всіх бід – не вихід.

З позиції відповідальності неважливо, хто правий, а хто винен. Все, що потрібно, – чесно визнати, які дії призвели до такого результату. З цією інформацією можна працювати далі.

Коли керівник бере на себе відповідальність, він виступає для команди рольовою моделлю і показує, що це правильно. Найчастіше співробітники слідом теж розвивають у себе цей soft skill.

Якщо ж керівник перекладає відповідальність на інших, його команда втрачає відчуття безпеки, втрачає мотивацію і перестає працювати в повну силу.

Здатність приймати чужі точки зору

Цей soft skill – індикатор сильної людини, яка вважає співрозмовника партнером. Але приймати чужі точки зору і погоджуватися з ними – не завжди одне і те ж. Сила – в умінні чути думку інших.

Найчастіше люди ображаються на неготовність другої сторони приймати їх точку зору. Дозвольте співрозмовникові висловити свою думку – так ви створите умови для конструктивної розмови. Визнання і повага чужих точок зору дозволяє нам легше домовлятися.

Вміння працювати в команді

Найчастіше люди побоюються, що при колективному ухваленні рішень їхню думку задавлять. Тому в компанії слід встановити правило: пріоритети команди важливіше, ніж пріоритети окремих співробітників і департаментів.

Важливо проаналізувати, яким чином у вашій компанії приймаються рішення. Багато керівників роблять це авторитарним способом, чим демотивують співробітників-виконавців. Вірний підхід інший – потрібно приходити до консенсусу і приймати рішення, які враховують точки зору різних департаментів. Слід одночасно проявляти відповідальність, повагу і гнучкість щодо різних думок. Загальна мета повинна стояти вище персональних – для сучасних команд це найголовніше.

У деяких компаніях застосовують демократичний спосіб прийняття рішення. Але він найбільш ненадійний, тому що в результаті ніхто не несе відповідальність. Набагато правильніше, коли глава компанії приймає рішення, вислухавши керівників всіх департаментів (які, своєю чергою, спираються на думки членів своєї команди). Кожен менеджер середньої ланки на своєму рівні аналізує точки зору співробітників і визначає оптимальні подальші дії.

Подяка і вміння дякувати

Мова йде не тільки про матеріальне заохочення. Подяка – це і слова, і те, що люди відчувають, спілкуючись з вами.

Якщо ви не визнаєте досягнення співробітників, вони це бачать і задовольняються виконанням мінімальних вимог до своєї роботи. Подяка – головний стимул добре робити свою справу. Це не означає, що ви повинні аплодувати співробітнику за кожну правильно виконану ним завдання. У більшості випадків достатньо щирого «спасибі».

Подяка і вдячність не поєднувані з ультимативним стилем управління. Загрожувати співробітникам наслідками за їх бездіяльність – непродуктивно. Краще мотивувати їх розповідями про те, чого вони можуть добитися.

Уміння ставити себе на місце іншого і визнавати право на помилку

Перш ніж вибрати стиль управління, поставте себе на місце свого співробітника – як би ви самі хотіли спілкуватися з керівником? Напевно вам буде комфортніше з тямовитою людиною, а не з тираном. В першу чергу, це стосується реакцій на помилку.

Одного разу на перегонах «Формула-1» механік однієї з команд на піт-стопі недокрутив болт: колесо відвалилося ще перед виїздом на головну дорогу. Після заїзду представник команди, відповідаючи на питання журналістів про покарання винного, сказав: «Ми можемо його звільнити, але зараз це найдосвідченіша людина в нашій команді, – навряд чи він захоче так помилятися ще раз».

Якщо керівник карає за кожен промах, команда перестає існувати. У кращому випадку люди звільняються. У гіршому – перестають шукати кращі рішення і виконують мінімум завдань. Мотивація таких співробітників на нулі. У критичній ситуації вони не докладатимуть максимум зусиль, щоб розв’язувати проблему.

Помилки – це досвід. Співробітник, знайомий з п’ятьма працюють способами та десятьма провальними, корисніше для бізнесу, ніж той, хто знає тільки п’ять безпрограшних варіантів. Позбавляючи свою команду можливості помилятися, ви не даєте їй розвиватися (як і свого бізнесу).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu