Бізнес, Інвестиції, Новини

Венчурні фонди залучили 21 млрд доларів інвестицій з початку року, не дивлячись на пандемію і кризу

14 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

За перший квартал 2020 року 62 американських венчурних фонди залучили близько 21 млрд доларів, пише Bloomberg з посиланням на дані PitchBook і Національної асоціації венчурного капіталу США (NCVA).

Це майже половина від тієї суми, що вдалося залучити за весь 2019 рік ($51 млрд). Більшою мірою це стосується великих венчурних компаній, в той час як у 49 з 62 з’явилися проблеми з фінансуванням. Однак в цілому, за підсумками минулого року, у венчурних фондів залишилося 121 млрд доларів невикористаних коштів, які вони зараз почали активно інвестувати.

Венчурні фонди залучили 21 млрд доларів інвестицій з початку року, не дивлячись на пандемію і кризу - news, investytsiyi, businessВенчурні фонди залучили 21 млрд доларів інвестицій з початку року, не дивлячись на пандемію і кризу - news, investytsiyi, business

На першому місці по вкладеннях традиційно залишилися компанії-розробники ПЗ: вони отримали $9,9 млрд. Однак інвестиції в цей сектор впали приблизно на $ 1 млрд в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Друге місце при зростаючому тренді на вклад бізнесу в боротьбу з пандемією зайняли біотехнологічні та фармацевтичні компанії: венчурні фонди вклали в них $5,7 млрд, майже на $1 млрд більше, ніж минулого року. Якщо додати до цього інвестиції в виробників медичного обладнання, то сума збільшиться вже до $7,1 млрд, і пов’язані з медициною галузі вже виходять на перше місце з інвестицій, обігнавши розробників.

Інтерес венчурних інвесторів до медицини та біотехнологій пояснюється не тільки збільшеною значущістю сектора, але і в цілому прискорився розвитком біотехнологій, а значить, їх зростаючої прибутковістю. Так, геном коронавірусу був секвенований за кілька тижнів, в той час як кілька років тому на таку задачу потрібні були б місяці.

Звіт також показав, що в нинішню кризу стартапам в середньому. вдається «вижити» без фінансування довше, ніж у 2008 році. Фінтех спростив процедуру залучення коштів в порівнянні з тим, що було 12 років тому пояснив Bloomberg аналітик PitchBook Кайл Стенфорд.

Проте, більшість невеликих технологічних стартапів зараз мають проблеми з фінансами та фандрайзингом. Не отримуючи фінансування від венчурних фондів, вони намагаються вижити за допомогою пожертвувань з краудфандингових платформ. Стартапери скаржаться, що венчурні інвестори на тлі пандемії намагаються відмовитися від вже укладених угод або нав’язати компаніям невигідні умови.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu