Книги, Новини

6 дитячих книг, які варто прочитати дорослим

23 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Читаючи дитячі книги Доктора Сьюза можна помітити, що глибокий сенс в дитячих, на перший погляд, казках нагадує про можливості, що відкриваються на шляху кожної людини. Дуже важливо ці можливості використовувати, особливо якщо ти вирішиш запустити свій власний бізнес.

Розповімо вам про шість найцікавіших книг Доктора Сьюза: про те, що потрібно мріяти по-великому, не боятися помилок, не втрачати самого себе і нести повну відповідальність за свої дії. А це дуже важливо пам’ятати і дітям, і дорослим.

Хто такий Доктор Сьюз?

Доктор Сьюз, повне ім’я якого Теодор Сьюз Гайсел, народився в березні 1904 року в місті Спрінгфілд, штат Массачусетс, і майже все дитинство провів поруч із зоопарком, малюючи тварин і змінюючи їх до невпізнання. Він писав дитячі книги, політичні карикатури, випустив понад 40 книг і став найбільш продаваним дитячим письменником англійською мовою. У 1990 він випустив свою останню книгу, яка називалася «Це тільки початок!». У ній автор писав про можливості, що відкриваються на життєвому шляху кожної людини, за умови, що вона захоче ними скористатися.

Oh, the Places You’ll Go! – “Це тільки початок!”

Розповідь написана у віршах і розповідає про мандрівного героя, який шукає свою дорогу. Він відвідує різні місця, і Доктор Сьюз натякає, що людина сама повинна вибрати свій шлях.

Всупереч можливим невдачам, в результаті все обов’язково вийде, якщо не чекати біля моря погоди, а йти та досягати всього самостійно.

The Lorax – «Лоракс»

Автор дуже чітко вказує на плачевний стан нашого довкілля, що сьогодні особливо актуально. У тексті розповідається про Онажд-Лері, який винаходить «всемнужку» з шовковистого листя «Трюфель-дерев» і починає рубати їх тисячами для розширення виробництва. Хранитель цих дерев, Лоракс, намагається зупинити Онажд-Лера з його ідеєю і виступає в ролі головного захисника навколишнього середовища, а його образ передає те, як в сучасному світі люди намагаються зупинити масову вирубку лісів.

Книжка мотивує стежити за навколишнім середовищем і оберігати планету.

The Sneetches and the Other Stories – «Снітч»

У цій книзі чотири розповіді: «Снічі», «Закс», «Занадто багато Дейвів» і «Чого я боявся?». Перша розповідає про те, як думка і вплив одних людей може позначитися на інших. Інтерпретуючи це в комічних персонажах, Доктор Сьюз показує як ми в гонитві за ідеалом часто втрачаємо самих себе.

Horton Hears A Who! – «Хортон чує хтошків!»

Майже кожна дитина в дитинстві дивився мультфільм «Хортон», але практично ніхто не знає, що його початкову версію написав Доктор Сьюз в 1954 році. Головний герой – слон – знайшов пушинку, яка виявилася мініатюрною планетою з жителями хтошками на ній. Хортон був єдиним, хто чув їх, і, на жаль, ніхто не вірив його розповідями в їх існування. Протягом усієї розповіді слон намагається захистити планету хтошків і довести, що вони існують.

Головна мораль цієї книжки: людина – це особистість, якою б маленькою вона не була.

The Butter Battle Book – «Хроніка бутербродної війни»

Оповідання йде від імені маленького Юка, який розповідає про ворожнечу між їх народом і народом Зуків. Початком їх суперництва стали бутерброди з маслом, які Юки їдять виключно маслом вгору, а Зуки строго навпаки.

Початок цієї казки вже дає зрозуміти, яка безглузда причина для ворожнечі може бути між країнами. Автор пише про те, як двоє вартових раз по раз збільшують силу і потужність зброї для битви один з одним, але кожен раз вони все одно залишаються рівними за силою.

Кінець книжки не дає відповіді, хто ж переможе, у кожного генерала є найпотужніша маленька бомба. Оповідач запитує у дідуся «Хто її перший кине?» На що дідусь відповідає: «Будь терплячим. Подивимося. Подивимося … ». Це закінчення вказує на ситуацію у світі, де деякі держави володіють атомною зброєю, але ніхто не знає, хто використає її першим.

How the Grinch Stole Christmas! – «Як Грінч вкрав Різдво!»

Особливо великого розголосу отримав персонаж книги Грінч, з однойменного твору Доктора Сьюза, випущеного в 1957, історію якого екранізували у 2000 році. Головний герой самотньо живе на високій горі та живить ненависть до Різдва і всього, що з ним пов’язано. З кожним разом гнів Грінча до Різдва наростає і він вирішує відібрати це свято у хтошків, викравши всі їх подарунки та прикраси.

Здійснивши свій підступний план, він розуміє, що сенс Різдва далеко не в подарунках і, що дух свята живе в кожному, хто вірить в диво. Розкаявшись, лиходій приймає рішення повернути жителям Хтограду подарунки, а ті у відповідь прощають і запрошують його святкувати. Важливо завжди пам’ятати, що сенс свята – не подарунки, не гроші та не прикраси, а гарний настрій і радість при спільному проведенні дня з близькими.

Радимо вам прочитати всі перераховані вище книги, оскільки кожна казка Доктора Сьюза наповнена великим змістом. Автор вкладав важливі цінності в кожне своє творіння, інтерпретуючи його дитячою і зрозумілою навіть для малюків мовою. В кінці свого останнього твору Доктор Сьюз написав: «Kid, you’ll move mountains!». І не помилився: кожен буде поставати перед труднощами на своєму життєвому шляху, найголовніше – не опускати руки та врешті-решт саме ти звернеш гори. Це дуже важливо пам’ятати і дітям, і дорослим.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu