Лайфхак, Новини, Технології

Корисні функції Google Карт, про які варто знати

24 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Google Карти – відмінний путівник, а ще у цих карт багато різних функцій і прихованих підказок, які заощадять ваш час. Видання Fast Company зібрало найкорисніші з них. Ми в UAspectr ділимося з вами найголовнішими.

1. Керувати без рук

Всі ми часто поглядаємо на мобільні пристрої, коли сидимо за кермом: переконатися, що не пропустимо потрібний поворот, або просто подивитися, як багато залишилося проїхати до пункту призначення.

Якщо у вас телефон з ОС Android, є спосіб краще: в Google Картах є цілий набір голосових команд, які відмінно працюють при активній навігації.

Просто скажіть: «Окей, Google» і спробуйте деякі варіанти:

 • «Що це за дорога?»
 • «Де мені повернути?»
 • «Коли я буду на місці?»
 • «Пробки попереду?»
 • «Пробки по дорозі на роботу?»
 • «Уникати платних доріг»
 • «Уникати шосе»
 • «Знайти автозаправку»
 • «Знайти ресторан»
 • «Шлях до дому»
 • «Відведи мене в McDonald’s»
 • «Найближчий готель»
 • «Вийти з навігації»

Ви можете наказати своєму телефону дзвонити, відправляти смс, вмикати музику або знайти потрібний запис в розкладі – і при цьому не відривати очі від дороги.

2. Запам’ятати місце паркування

Відкрийте Google Карти у своєму смартфоні й натисніть на маленьку синю крапку, що відзначає ваше поточне місцеперебування. Відкриється приховане меню з корисними функціями, включаючи запам’ятовування поточного місця паркування. Можете додати замітку або фото і навіть встановити таймер, який нагадає вам, що пора переставити машину в інше місце.

Корисні функції Google Карт, про які варто знати - tech, news, lajfhak

Вся необхідна інформація, яку вам потрібно пам’ятати про паркування, вже є в мобільному додатку Google Maps.

Коли зберетеся повернутися до машини, пошукайте в телефоні збережене повідомлення про паркування або просто відкрийте карти й натисніть «Місце паркування» у нижній частині екрана.

3. Показати комусь, де ви знаходитеся

Хочете показати комусь своє місцеперебування? У Картах є проста система, яка показує комусь, де ви. І все в режимі реального часу.

Відкрийте Карти у своєму телефоні та натисніть на синю точку, як в попередньому пункті, але на цього разу оберіть «Повідомити про місцеперебування» (Share your location).

Ви зможете задати час відключення цієї функції або ж залишити її активною, поки не вимкнете вручну. Також можна вибрати одержувача даних зі списку контактів або отримати закрите посилання для копіювання в потрібну програму.

Цю функцію можна відкрити з режиму навігації в Google Картах: проведіть пальцем вгору від білої панелі в нижній частині екрана і виберіть «Поділитися поточними геоданими» (Share trip progress). Призначений одержувач зможе відстежувати, де ви, поки ви не дійдете до пункту призначення.

При іншому сценарії будь-хто, хто відкриє посилання, побачить рухому іконку (ваше місце розташування) або на Google Картах, або у звичайному браузері, якщо в одержувача немає цього додатка.

У нижній частині карт ви побачите індикатор, який показує, що функція передачі геоданих активна. Ви можете відключити її, натиснувши на індикатор.

4. Знайти АЗС або кафе в дорозі

Ще одна корисна функція – знайти об’єкти на поточному маршруті. Нею можна скористатися в режимі навігації, якщо провести пальцем вгору по екрану і вибрати її з меню.

Ви зможете одним натисканням знайти автозаправку, ресторан, продуктовий магазин або кав’ярню по шляху. Також можна ввести туди конкретні назви – наприклад, всі кав’ярні Starbucks.

5. Знайти місця поруч

Аналогічна функція пошуку є в Google Картах і не в режимі навігації. Якщо вам потрібно знайти конкретні місця неподалік від поточного місця розташування або будь-якої іншої точки, натисніть на пошуковий рядок у верхній частині мобільного застосування і спробуйте такі варіанти запитів:

 • «Ресторани поруч»
 • «Аптеки поруч з …. (Введіть назву вулиці)»
 • «Вегетаріанські ресторани поруч»
 • «Книжкові магазини поруч з лікарнею»
 • «Автозаправки поруч з аеропортом»
 • «Що поруч»

Корисні функції Google Карт, про які варто знати - tech, news, lajfhak

Карти можуть стати вашим гідом і привести вас куди завгодно.

Також можна подивитися, що цікавого є неподалік: відкрийте Карти в телефоні та перейдіть на вкладку «Категорії» (Explore) в нижній частині екрана.

6. Озирнутися всередині карти

Функція панорамних видів (Street View) – одна з найкрутіших функцій Карт.

Візьміть телефон, відкрийте Карти та знайдіть якусь локацію – наприклад, Таймс-сквер (натисніть і утримуйте палець на точці). Потім натисніть на зображення місця, яке з’явиться в лівому нижньому кутку екрану.

А тепер фокус: натисніть на іконку компаса у правому верхньому кутку програми. Підніміть телефон і покрутіться з ним. Зображення в телефоні буде підлаштовуватися відповідно до того, в який бік ви повернулись. Ви ніби стоїте всередині карти та оглядаєтеся по сторонах.

7. Побачити минуле

В Google Картах можна побачити панораму вулиць в тому вигляді, в якому вони були раніше.

Правда, це працює тільки на стаціонарних комп’ютерах, тому відкрийте Карти на комп’ютері та виберіть місце. Бачите маленького жовтого чоловічка в правому нижньому кутку? Це Pegman. Протягніть його мишкою і поставте в якусь точку на карті. Потім в лівому верхньому кутку екрана шукайте іконку годинника в сірому квадратику.

Натисніть на неї – і зможете побачити, як виглядало вибране місце в різні роки в минулому (для вибору часу потрібно скористатися бігунком).

Ця функція працює не для всіх локацій на карті, але для багатьох місць в Карту вже завантажені дані приблизно за десять років.

Корисні функції Google Карт, про які варто знати - tech, news, lajfhak

8. Надіслати маршрут відразу в машину

Раз вже ми заговорили про версії Google Карт для стаціонарних комп’ютерів, наступного разу, коли будете шукати дорогу або адресу, заощадьте собі трохи часу і відправте знайдену інформацію прямо в автомобіль або мобільний пристрій.

Для цього потрібно натиснути на непримітну функцію, яка вискакує при пошуку місць або прокладанні маршрутів. Шукайте в квадратику в лівій частині екрана (може виглядати як іконка під назвою місця або адреси, якщо це звичайна карта, або ж як текстове посилання відразу над запропонованими варіантами маршруту).

Якщо ви вже натиснули на конкретний маршрут, вона з’явиться у вигляді немаркованої іконки відразу праворуч від часу тривалості поїздки. І, так, це іронія: щоб знайти цю функцію, вам буквально потрібна карта.

Натисніть на будь-яку з версій цієї підказки, що з’явилася. Ви побачите список пристроїв, які прив’язані до вашого облікового запису Google. Пристрої Android з’являться автоматично. Для айфонів потрібно спочатку встановити та увійти в додаток Карти, а потім включити повідомлення в налаштуваннях програми.

Для надсилання даних відразу в машину, потрібно вручну додати її на сайті Google Send to Car (якщо у вас, звичайно, відповідна модель автомобіля, в якій передбачена ця функція).

Після цього інформація з Карт з’явиться у вигляді повідомлення на панелі управління або пристрої через кілька секунд після відправки зі стаціонарного комп’ютера.

9. Розрахувати тривалість поїздки

За допомогою Google Карт можна дізнатися, скільки часу займе конкретна поїздка в якийсь певний час доби.

Для цього теж потрібні Карти на стаціонарному комп’ютері. Знайдіть потрібне вам місце, потім натисніть кнопку «Маршрут» (Directions) і введіть пункт відправлення.

Трохи нижче в рядку, де ви ввели адресу, ви побачите позначку «Відправлення зараз» (Leave now). Натисніть на стрілку, що вказує вниз, і виберіть «Відправлення» (Depart at) або «Прибуття» (Arrive at), і побачите можливу завантаженість доріг і приблизну тривалість поїздки для заданого часу доби.

Корисні функції Google Карт, про які варто знати - tech, news, lajfhak

10. Додати додаткові зупинки на маршруті

Якщо дорога довга, вам напевно захочеться зупинитися відпочити або згорнути кудись по шляху, щоб подивитися на щось гарне. У Картах можна додати в маршрут кілька зупинок.

Візьміть телефон і почніть з пошуку першого пункту призначення. Натисніть «Маршрут» (Directions) і введіть пункт відправлення. Ви побачите іконку меню у вигляді трьох крапок праворуч від рядка введення, натисніть на неї та виберіть в меню «Додати зупинку» (Add stop). На екрані з’явиться третє поле, в якому можна ввести ще один пункт призначення. Коли ви це зробите, з’явиться варіант для четвертого.

Зазначені пункти можна перетягувати туди-сюди й міняти їх місцями.

Цю функцію краще видно при використанні карт на стаціонарному комп’ютері. Коли введете пункт призначення та отримаєте маршрут, поруч побачите маленький плюсик з підписом «Додати зупинку» (Add destination). Натисніть на нього і додайте стільки зупинок, скільки вам потрібно. Їх можна перетягувати мишкою і міняти місцями.

11. Виміряти відстань між об’єктами

Хочете скласти карту ранкової пробіжки або просто дізнатися, як далеко знаходиться конкретний об’єкт? За допомогою Google Карт можна виміряти відстань між двома і більше об’єктами з точністю до сотих.

Візьміть телефон, натисніть і утримуйте палець на точці відправлення. На ній з’явиться червоний прапорець і біла вкладка з інформацією про об’єкт. Проведіть пальцем вгору по цій вкладці та виберіть з меню «Виміряти відстань» (Measure distance), потім знайдіть і виберіть другу точку за допомогою пальця і ​​синьої іконки-плюсика.

Повторіть з потреби, щоб виміряти весь маршрут.

Корисні функції Google Карт, про які варто знати - tech, news, lajfhak

У версії для комп’ютера правою кнопкою миші на точці відправлення та виберіть у меню «Виміряти відстань». Потім клікайте на кожній наступній точці на маршруті, щоб дізнатися відстань.

12. Керувати жестами

Ви, мабуть, знаєте, як збільшити зображення, повівши пальцями по екрану, але в Картах є й інші корисні жести. Спробуйте наступне:

 • Для збільшення або зменшення зони на Карті двічі натисніть пальцем на потрібну точку, а потім, не відриваючи палець, проведіть по екрану вгору або вниз.
 • Утримуйте картку навколо осі, щоб змінити напрям: опустіть вказівний і великий пальці на екран, потім зробіть ними обертальний рух вліво або вправо.
 • Для зміни ракурсу покладіть два пальці на карту і проведіть ними вгору по екрану. Це перемкне додаток в режим перегляду «з висоти пташиного польоту» з тривимірним зображенням будівель та інших об’єктів.
 • Хочете заощадити час при наступній навігації? Знайшовши потрібне місце на карті, натисніть і утримуйте синю кнопку «Маршрут» (Directions) в нижній частині екрана. Ввімкнеться режим навігації з підказками Google для оптимального маршруту і виду транспорту, який ви можете використовувати найімовірніше.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu