Кар'єра, Новини, Поради

Психолог назвав 3 способи справити гарне враження на новій роботі

19 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

В останні два роки людям доводилося міняти роботу і опинятися у новому колективі частіше, ніж у допандемійний період. Професор психології в Техаському університеті в Остіні Арт Маркман у колонці для Fast Company назвав три стратегії поведінки, яких варто дотримуватись у перші робочі тижні.

Коли ви починаєте працювати, іншим людям важко оцінити, наскільки добре ви справляєтеся. Потрібен час, щоб нові проєкти почали давати результати. Однак якщо в однієї людини складається про іншу гарне враження, то вона починає оцінювати її дії більш позитивно. Це називається “ефектом ореолу”, пише Маркман. Щоб створити правильний ореол, ви можете зробити наступне:

Підготовтеся до першого робочого дня

Якщо ви новачок у компанії, вам слід дізнатися про неї якнайбільше. Запитайте інформацію у свого нового начальника, якщо компанія її не надає, і дізнайтеся якомога більше про те, які на вас чекають обов’язки.

Ціль полягає в тому, щоб, приступаючи до роботи, ви вже знали терміни, з якими можете зіткнутися, а також склали список питань, на які хотіли б отримати відповіді. Чим ретельніше ви підготуєтеся, тим легше вам буде впоратися із потоком нової інформації. Крім того, ви, швидше за все, запам’ятаєте більше, що вам кажуть. Все це створить позитивне перше враження.

Слухайте більше, ніж дійте

Коли ви вперше приходите на нову роботу, виникає бажання одразу заявити про себе. Воно може бути особливо сильним для людей, які влаштовуються на керівну посаду, але це справедливо практично для всіх. В результаті ви можете відчути себе зобов’язаним робити свій внесок на зустрічах і нарадах, щоб нагадати про свою присутність.

Саме тут знадобиться порада, яку дають джазовим музикантам, яким часто доводиться грати з новими гуртами, — ви маєте більше слухати, ніж грати.

Коли ви вперше опинитеся в компанії, прислухайтеся до людей. Що їх турбує? Як вони говорять про роботу, яку виконують? Які у них пріоритети? Чим більше ви дізнаєтеся про те, що решта вважають важливим, тим більше зусиль ви зможете направити на вирішення ключових для компанії завдань.

Будьте корисні

Незалежно від того, яку роль ви на себе берете, у перші тижні на новому місці ваша основна увага має бути сконцентрована на тому, як ви можете допомогти оточуючим людям досягти їхньої мети.

Люди пам’ятають тих, хто допомагав їм у минулому, і часто готові відплатити тим самим, пише Маркман. Коли ви починаєте роботу в новому колективі за допомогою інших, ви закріплюєте позитивне перше враження про себе і знаходите людей, на яких можете покластися, якщо вам знадобиться допомога в майбутньому.

Такий підхід до роботи є особливо цінним для тих, хто бере на себе роль керівника. Люди, які вперше керують іншими, часто переймаються тим, чи сильними вони здаються лідерами. Проте лідер, який не лише віддає накази, а й знаходить способи допомогти своїй команді, може досягти від підлеглих більшої лояльності.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu