Безпека, Новини

Білл Гейтс про те, як перемогти коронавірус: 4 наукових винаходи, які вже працюють

02 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Білл Гейтс написав у своєму блозі, що потрібно зробити або винайти людям, щоб зупинити пандемію COVID-19. Ми в UAspectr розповідаємо про найголовніше.

Всіх цікавить, коли ми зможемо повернутися до нормального життя. Через карантин люди втратили роботу, опинилися в ізоляції, а нерівність в різних сферах погіршилася. Вони хочуть скоріше повернути все як було, але одного бажання для цього недостатньо.

Перш ніж США та інші країни зможуть повернутися до бізнесу і звичного життя, нам знадобляться інноваційні інструменти, які допоможуть виявити, вилікувати та запобігти COVID-19. І ось які.

Масове експрес-тестування

Щоб запустити економіку, потрібен інструмент, який допоможе швидко виявити осередки поширення вірусу і втрутитися на ранній стадії, поки лікарні знову не почали заповнюватися людьми. Цей інструмент – тести.

Зараз діагностику виконують медики. Вони ризикують своїм здоров’ям, контактуючи з потенційно зараженими, а після кожного тестування їм доводиться міняти захисні костюми.

Але дослідження, які підтримав наш фонд, показали, що результат не менш точний, якщо пацієнти самі роблять мазок. Самоконтроль швидше і безпечніше для всіх.

Те, що зараз розробляють, буде діяти як домашній тест на вагітність.

Замість того щоб відправляти мазок в центр обробки, його потрібно буде покласти в спеціальну рідину, потім вилити останню на смужку паперу. Якщо вона змінить колір, значить ви інфіковані. Такі тести з’являться вже через кілька місяців.

Відстеження контактів

Як тільки у людини діагностують коронавірус, медикам потрібно знати, кого він міг заразити. Наприклад, в Німеччині у всіх інфікованих запитують, з ким вони контактували останнім часом, а потім роблять тести людям з цього списку.

Мінуси в тому, що інфікована людина може не пам’ятати всіх, з ким зустрічалася, а щоб перевірити тих, кого він згадав, потрібно багато співробітників.

Краще використовувати спеціальні цифрові інструменти. Наприклад, є програми, які покажуть, де ви були за певний період часу. Якщо буде потрібно, ви можете показати ці дані лікарям.

Лікування вірусу

Всі хворі хочуть знати, як їм вилікуватися. Але зараз специфічного лікування COVID-19 немає.

Багато говорили про Гідроксихлорохін (протималярійний препарат), який змінює реакцію організму на вірус. Наш фонд фінансує клінічні випробування, які визначать, наскільки він ефективний. Судячи з усього, користь від нього буде в кращому випадку скромною.

Але є ще два варіанти, як лікувати COVID-19. Перший – взяти кров у видужалих пацієнтів, переконатися, що в ній немає коронавірусу та інших інфекцій, і ввести плазму (і, відповідно, антитіла, які в ній містяться) хворим людям.

Другий – визначити, які антитіла найбільш ефективні проти нового коронавірусу, а потім проводити їх в лабораторії. Але поки неясно, скільки доз вийде зробити, навіть якщо це спрацює.

Через рік люди зможуть ходити на стадіонні концерти тільки в тому випадку, якщо вчені знайдуть ефективне лікування. На жаль, ґрунтуючись на тому, що я бачив, вони навряд чи знайдуть ліки, які забезпечить повне одужання. Саме тому важливим є четвертий інноваційний інструмент.

Вакцини

Кожен додатковий місяць для виробництва вакцини – це місяць, протягом якого економіка не може повернутися в нормальне русло.

Новий підхід, на який я сподіваюся, – це РНК-вакцина. Вона відрізняється, наприклад, від щеплення проти грипу. В останній є фрагменти вірусу грипу, і імунна система вчиться атакувати їх. А вакцина РНК дає організму генетичний код, необхідний для самостійного виробництва вірусних фрагментів.

Коли імунна система бачить ці фрагменти, вона вчиться атакувати їх.

РНК-вакцина, по суті, перетворює ваш організм у власне виробництво вакцини.

Ще до того як з’являться щеплення, уряди повинні придумати, як їх поширювати. В ідеалі – досягти глобальної угоди про те, хто і коли отримає вакцину. Той, хто вирішить цю проблему справедливо, зробить великий прорив.

Друга світова війна змінила життя моїх батьків і визначила його. Так само коронавірусна пандемія – перша за сторіччя – визначить цю еру.

Але є одна велика різниця між світовою війною і пандемією: у другому випадку ми можемо об’єднатися, щоб перемогти хворобу.

Коли у нас будуть правильні інструменти й ми навчимося ними розумно розпоряджатися, зможемо оголосити про закінчення цієї пандемії та зробити висновки, як запобігти та стримати наступну.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu