Безпека, Лайфхак, Новини

Як приховати свої дії в інтернеті? 4 способи, які вам допоможуть

01 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Всі дії в інтернеті фіксуються, і це викликає дискомфорт: здається, що в наше особисте життя постійно втручаються сторонні. Розповідаємо про чотири способи, які дозволять позбутися онлайн-відстеження.

Включити режим інкогніто

Як приховати свої дії в інтернеті? 4 способи, які вам допоможуть - news, lajfhak, bezpeka

Найпростіший спосіб зменшити свій цифровий слід – це використовувати режим інкогніто, як називає його браузер Chrome. У Firefox і Safari це «Приватний доступ», а в Edge – InPrivate. В цьому режимі браузер не запам’ятовує історію переглядів, тому швидко знайти випадково закриту вкладку не вийде.

Крім того, інкогніто не дозволяє браузеру зберігати пошукові запити та cookie-файли, які сайти та рекламодавці використовують, щоб відстежувати ваші дії в мережі.

Але такі сайти, як Google, Amazon і Facebook, все одно будуть фіксувати вашу активність. Якщо ви відкриєте Amazon в анонімному режимі та почнете шукати лампи, то наступного разу побачите, що вони піднялися в пошуку. При цьому в режимі інкогніто можна зберігати файли та закладки.

Майте на увазі, що на пристрої ваш цифровий слід не залишиться, але роботодавець або інтернет-провайдер зможуть його простежити навіть при включеному інкогніто.

Щоб запустити його в Firefox, натисніть Shift + Ctrl + P в Windows і Shift + Cmd + P в macOS. В інших згадуваних тут браузерах потрібно натиснути Shift + Ctrl + N в Windows або Shift + Cmd + N в macOS. Можна одночасно користуватися звичайним вікном браузера і вікном в режимі інкогніто, але слід дотримуватися обережності, оскільки їх легко переплутати.

Встановити VPN-сервіс

Як приховати свої дії в інтернеті? 4 способи, які вам допоможуть - news, lajfhak, bezpeka

VPN-сервіси корисні з кількох причин. Наприклад, вони можуть створити видимість того, що ви заходите в інтернет з іншої країни. Але найважливіше те, що вони дозволяють позбутися онлайн-відстеження ваших дій.

Якщо режим інкогніто приховує їх від браузера на конкретному пристрої, то VPN – від всіх інших осіб, в тому числі від інтернет-провайдера.

При цьому варто відзначити, що використання VPN-сервісу вимагає довіри до його оператора. Багато з них обіцяють взагалі не зберігати ваші дані, але на ділі без спеціальних тестів в їх дата-центрах це перевірити не можна. По суті, доводиться вірити компаніям на слово.

Якщо коротко, то краще вибирати платне і відоме рішення з хорошими відгуками, оскільки на нього ляже велика відповідальність за вашу конфіденційність.

У випадку з VPN працює та ж логіка, що й з режимом інкогніто: ваші дії на таких платформах, як Twitter і Facebook, будуть відстежуватися в будь-якому випадку.

Очистити історію пошуку

Як приховати свої дії в інтернеті? 4 способи, які вам допоможуть - news, lajfhak, bezpeka

У Safari на macOS для цього потрібно вибрати «Історія» → «Очистити історію». У Microsoft Edge – натиснути на три крапки в правому верхньому кутку і вибрати «Журнал» → «Очистити історію браузера».

У Firefox знадобиться натиснути на три лінії в правому верхньому кутку і вибрати «Налаштування» → «Політика конфіденційності» → «Очистити історію». Цей браузер також пропонує відключити збереження історії навіть у звичайному режимі, а не тільки в інкогніто.

У Chrome потрібно натиснути на три крапки в правому верхньому кутку і вибрати «Налаштування» → «Очистити історію». Цей браузер пропонує видалити не тільки минулі дії, а й інші дані, в тому числі cookie-файли.

У Chrome є особливість: якщо він пов’язаний з обліковим записом в Google, то ваші дії можуть фіксуватися як в Chrome на локальному комп’ютері, так і в хмарі Google. Щоб видалити всі дані про активність, які зберіг Google, і заборонити робити йому це в майбутньому, потрібно зайти на цю сторінку в налаштуваннях свого облікового запису.

Використовувати браузер Tor і ОС Tails

Як приховати свої дії в інтернеті? 4 способи, які вам допоможуть - news, lajfhak, bezpeka

Якщо вам потрібен більш істотний захист, варто звернутися ще до пари інструментів. Один з них – браузер Tor, робота якого схожа на VPN: він перенаправляє користувачів на сервери по всьому світу, тому зв’язати будь-які дії в інтернеті з певною людиною стає дуже складно.

Tor також пильно стежить за плагінами та іншими компонентами, які можуть видати ваше місце розташування. Він навіть може використовуватися для веб серфінгу в країні, де інтернет піддається цензурі. Через додатковий захист сайти будуть завантажуватися трохи повільніше, але цей мінус не можна назвати критичним.

Маючи бажання піти ще далі спробуйте Tails (The Amnesiac Incognito Live System). Це ціла операційна система, побудована на базі браузера Tor, яка запускається з USB-накопичувача. Можна сказати, що це режим інкогніто для всієї системи: кожен раз, коли ви завантажуєте Tails, ви ніби вмикаєте її перший раз.

Повне керівництво по установці та використанню Tails знаходиться на її сайті. Ця ОС може стати в пригоді, якщо вам потрібно попрацювати на чужому комп’ютері та при цьому не залишити на ньому особистих даних.

Але навіть з Tor і Tails потрібно дотримуватися обережності. Якщо ви ввійдете в Facebook і лайкнете місцевий квітковий магазин, сама соцмережа і рекламодавці збережуть цю інформацію, навіть якщо в ньому не залишиться таких записів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu