Кар'єра, Новини

Де шукати роботу – сайти пошуку роботи в Україні

04 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Пошук роботи є нелегким завданням для тих, хто потребує стабільного доходу. Особливо це актуально в період карантину та обмежень, пов’язаних з ним: відсутність можливості виїзду в інше місто, закриття безлічі підприємств/магазинів з «не життєво важливих» галузей. За місяць перебування вдома без роботи заощадження у людей практично повністю вичерпалися, що призводить до необхідності шукати робоче місце у своєму місті або взагалі віддалено. Ми в UAspectr розповідаємо про сайти пошуку роботи в Україні, їх особливості, переваги та недоліки.

Використання послуг центрів працевлаштування є марним заняттям, якщо очікування бажаного робочого місця не передбачає отримання адекватної матеріальної допомоги. В інших ситуаціях зволікати та сидіти склавши руки не можна – сайти для пошуку роботи дадуть вам кілька переваг:

 • можна скласти резюме і розіслати відразу декільком роботодавцям;
 • відсутність необхідності їхати в інший кінець міста для обговорення деталей;
 • не потрібно сидіти в черзі до відділу кадрів на прийом.

Від вас потрібно лише підключення до інтернету, вміння представити свої досягнення (якщо є) і запропонувати свої послуги. Аналогічно знайти робоче місце можуть і ті, хто не знайомі з тим чи іншим видом діяльності – на всіх ресурсах пропозиції роботодавців представлені в категоріях, що полегшить і прискорить пошук.

Work.ua

Найвідоміший в Україні сайт, послугами якого користуються щодня сотні тисяч людей. Обов’язково пройти процедуру реєстрації, після чого вказати основні дані про себе:

 • ПІБ;
 • дата народження;
 • освіта;
 • досвід роботи;
 • контактні дані.

Для спрощення пошуку передбачена функція розміщення резюме для того, щоб потенційні роботодавці могли знайти вас самі. При цьому не варто думати, що складеного резюме досить – краще самостійно розсилати його і при можливості виходити на зв’язок з представниками компаній. Також щодня ви будете отримувати розсилку активних вакансій по обраних категоріях. Результатом буде швидко знайдене робоче місце – вам залишиться тільки обговорити організаційні питання.

Rabota.ua

Альтернатива попереднього сайту, яка має аудиторію, близьку до нього. Доступні всі стандартні функції – заповнення анкети, сортування вакансій по категоріях, даті розміщення і вибору регіону. Для спрощення процесу розробники передбачили наявність логотипів відомих компаній на головній сторінці. Завдяки цьому вакансію саме на потрібну вам посаду буде знайдено ще швидше.

Крім пошуку офіційного місця працевлаштування, можна скористатися пропозиціями для фрілансерів без необхідності пов’язувати себе рамками трудового договору. Зйомка відео, запис/обробка аудіо, копірайтинг – області, в яких завжди потрібні кадри, а на період карантину фахівці на віддалену роботу не менш затребувані. Зверніть увагу, що вакансії можуть повторюватися на різних сайтах, тому уважно читайте текст оголошення.

Joberz

Joberz – це молодіжна джоб-платформа нового покоління, яка дає можливість знайти роботу до душі, не маючи досвіду роботи

Вона співставляє вимоги вакансій та інформацію з резюме – цільові роботодавці та кандидати знаходять один одного миттєво! Одразу, як кнопка «підібрати» буде натиснута, Joberz відфільтрує усі невідповідні пропозиції для обох сторін

Ми вперше піднесли особисті сильні сторони людини на один рівень з її досвідом та професійними навичками, що й знайшло відображення у системі роботи ресурсу. Серед детальних фільтрів є один унікальний – за сильними якостями, який надважливий для вибору перспективних новачків до компанії, та правильного старту професійного шляху

UA.Jooble.org

На відміну від work.ua і rabota.ua, тут зареєструватися набагато простіше. Досить мати існуючий профіль в Google для входу на сайт. Головна сторінка має мінімум елементів для шукача роботи:

 • панель для введення запиту;
 • вибір населеного пункту;
 • посилання на популярні запити, вакансії та міста, де найбільше потрібне місце працевлаштування.

Доступна можливість установки додаткових параметрів пошуку, щоб зменшити кількість видаваних результатів, залишивши тільки оптимальні вакансії. Веб-ресурс можна відвідувати як з комп’ютера, так і використовуючи мобільний пристрій завдяки оптимізації інтерфейсу.

Login Casino Work

Ресурс спеціалізується на працевлаштуванні претендентів в IT та гемблінгу. Претенденти мають можливість зареєструватися, заповнивши невелику анкету. Шукати роботу можна двома способами – розмістити своє резюме, створивши його за відповідним шаблоном, або регулярно переглядати вакансії від роботодавців, які опубліковані на сторінках ресурсу. Для зручності користувача передбачено сортування вакансій за регіонами, категоріями, рівнем заробітної плати, датою розміщення. Всі вакансії перевіряються модераторами. Розміщувати оголошення про роботу можуть лише зареєстровані роботодавці, які документально підтвердили свою офіційну діяльність. Також на сайті претенденти можуть подивитися рейтинг роботодавців або залишити відгук про ту чи іншу компанію.

Сайт має вікове обмеження – скористатися послугами майданчика можуть користувачі, які досягли 21 року.

OLX

Майданчик є не тільки популярним сайтом з оголошеннями, де можна купити/продати практично що завгодно, але і ресурсом з актуальними вакансіями. Для пошуку тепер не потрібна реєстрація – досить ввести правильний запит і вказати регіон. Зручність досягається шляхом сортування результатів за передбачуваною заробітною платою. На зв’язок з потенційним роботодавцем можна вийти відразу телефоном, електронною поштою або дізнатися деталі через приватне повідомлення (в цій ситуації реєстрація обов’язкова). Основна перевага OLX – тут можна знайти унікальні вакансії, які не розміщені на інших сайтах.

Trud.com

Дизайном і функціоналом даний сайт нагадує UA.Jooble.org. Відмінності полягають в кольоровій схемі, розташуванні елементів і необхідності пройти традиційну процедуру реєстрації з самостійним зазначенням всіх даних.

Крім можливості шукати роботу і подавати резюме, ви завжди можете спілкуватися з іншими користувачами сайту на форумі. Також доступні статті щодо спрощення пошуку місця працевлаштування та іншими рекомендаціями.

Novarobota.ua

На даному ресурсі у вас є можливість не тільки знайти підходящу вакансію, але і почитати корисні статті про сам процес пошуку роботи. Додатково доступний розділ новин, які прямо чи опосередковано впливають на наявність вакансій. Необхідна реєстрація для отримання повного функціонала.

У горизонтальному меню для полегшення навігації передбачений пункт з популярними категоріями, а для тих, хто хоче знайти робоче місце з максимально комфортними умовами, є форма розширеного пошуку. Цікава деталь – прямо на ресурсі можна вивчити Кодекс законів про працю, що допоможе вирішити важливі питання при переговорах з імовірним роботодавцем.

Superjob.ua

Сайт оптимізовано для роботи з мобільними телефонами/планшетами, завдяки чому ви зможете виконувати пошук місця працевлаштування в дорозі. Крім стандартного функціонала (як сортування за категоріями, потенційному заробітку або населеного пункту), можна скористатися хмарою тегів, де вакансії розподілені за графіком і наявністю додаткових умов: харчування, проживання для співробітників, місця для студентів/пенсіонерів. Найбільш затребувані вакансії поміщені на головній сторінці ресурсу, тому ви завжди будете в курсі змін.

GRC.UA

Тут можна знайти вакансії, які не потрапили на попередні сайти. Інтерфейс доступний трьома мовами, а для тих, хто цікавиться швидким отриманням робочого місця, завжди доступне зручне сортування пропозицій за професіями, містами, компаніями. Складайте своє резюме для швидкої розсилки всім роботодавцям і отримання відповіді. Якщо необхідний додатковий дохід, скористайтеся пунктами в меню «без досвіду», «підробіток» або «вдома». В умовах карантину відповідні вакансії стануть особливо корисними.

При наявності питань завжди можна зайти в розділ FAQ або звернутися до служби підтримки. Це прискорить розміщення резюме і пошук найкращого варіанту. Функція розширеного пошуку допоможе відсіяти невигідні пропозиції.

Freelancehunt.ua

Даний сайт повністю розрахований на вакансії для фрілансерів, які працюють з дому або в дорозі. На відміну від стандартних ресурсів з пошуку роботи, тут можна залишити свою пропозицію у відповідь на виставлену вакансію (у вигляді коментаря після реєстрації). Роботодавець вибере те, що йому підійде, після чого вийде на зв’язок. Саме тут знаходять для себе замовлення копірайтери, творці реклами, фахівці з монтажу звуку/відео, аніматори та інші фахівці, які вважають за краще домовлятися безпосередньо з замовником, заробляючи в результаті не фіксовану ставку, а великі суми.

Freelance.ua

Ще один відомий ресурс для фрілансерів, де принцип пропозиції своїх послуг повністю збігається з тим, що прийнятий у попереднього сайту. Незручностей доставляє необхідність залишати портфоліо робіт, що нелогічно в ситуації, коли роботу шукає собі новачок, у якого немає ще результатів діяльності.

Оптимальний варіант для фрілансерів без досвіду – прямий зв’язок з роботодавцем, якщо він сам вказує свої координати (e-mail або номер телефону). У цій ситуації потрібно звертати увагу на умови:

 • тестове завдання рекомендується брати з оплатою;
 • зіставте запропоновану оплату з тими варіантами, що пропонують інші користувачі.

Для тих, хто хоче виключити обман, є варіант з «безпечною угодою», коли замовлення підтверджується грошима заздалегідь, але передаються виконавцю вони після завершення проекту. Створюйте особистий кабінет – це дозволить знайти замовника швидше завдяки заповненому профілю.

Рекомендації кандидатам

 • заведіть окремий номер телефону та електронну пошту для пошуків. Це убезпечить від спаму, злому і крадіжки основних контактів, оскільки інформація буде у відкритому доступі;
 • читайте умови користування сайтом перед реєстрацією – якщо не згодні з написаним, то не створюйте профіль;
 • тримайте телефон поруч і регулярно перевіряйте поштову скриньку, щоб не пропустити важливе повідомлення.

Ви можете використовувати для пошуків один або всі сайти відразу. Важливо прив’язати профілі до одних і тих же контактних даних, щоб не розсіювати увагу. Робоче місце навіть під час тривалого карантину буде у вас завдяки завзятості.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu