Бізнес, Маркетинг, Новини

Як правильно взаємодіяти з клієнтами через хороший контент?

06 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Існує величезна кількість форматів контенту, але як вибрати той, що викличе найбільший відгук цільової аудиторії? Ось кілька порад, які допоможуть вам визначити ефективний розмір публікації, яку захочуть читати клієнти.

При розробці стратегії публікації контенту ви можете зіткнутися з наступними питаннями:

Як правильно взаємодіяти з клієнтами через хороший контент? - news, online-marketing, businessЯк правильно взаємодіяти з клієнтами через хороший контент? - news, online-marketing, business
  • Навіщо ви комунікуєте (ваші цілі);
  • Що ви передаєте (пошук правильного посилу);
  • До кого ви звертаєтесь (ваша цільова аудиторія);
  • Де ви висловлюєтеся (якими платформами потрібно користуватися);
  • Як ви висловлюєте свою думку (тон повідомлення).

Ще одне важливе питання стосується прийнятної довжини контенту. Швидкий розвиток технологій породив безліч нових форматів контенту – від відео та інфографіки до крихітних шматочків інформації. Не дивно, що можна загубитися в океані таких можливостей.

Попри бажання використовувати всі формати контенту, вам слід завжди думати про те, який формат буде ближчим вашій аудиторії. Тому обов’язково пробуйте різне і відмовляйтеся від того, що не працює.

Через популярність смартфонів змінилися наші звички в плані споживання контенту. Молоде покоління в основному читає новини й дивиться контент тільки на мобільних телефонах.

Люди гортають інтернет, читають і дивляться відео на мобільних пристроях – через це їм більше подобається короткий, енергійний і зрозумілий контент.

Але це не означає, що нікому не потрібні довгі формати – лонгріди, як і раніше, необхідні для розкриття інформації або виклику глибоких емоцій.

Той факт, що контент споживається за допомогою вертикальної прокрутки на мобільних пристроях, не робить на ідеальну довжину матеріалу прямого ефекту, але все ж слід враховувати, що контент повинен добре читатися на невеликих екранах.

У чому різниця між довгим і коротким контентом

Є єдине правило – довгий матеріал перевищує 1000 слів, на його прочитання йде приблизно чотири хвилини. Короткий матеріал – це все, що менше. При цьому коротким вважається як текст на 200-500 слів, так і замітка з 30-140 символів.

Що слід враховувати при виборі довжини поста

Ось кілька факторів, які потрібно мати на увазі:

  • Ваші цілі
  • Ваша індустрія і цикл життя бренду
  • Цільова аудиторія та її позиція
  • Платформа

Створення гарного контенту саме по собі не є метою. У справжньої мети є три рівні:

Бізнес-мета – вимірна ціль, яку можна використовувати для планування й оцінки своїх досягнень. Нею може бути KPI збільшення продажів, досягнута частка ринку, скорочення відтоку клієнтів на X% і так далі.

Маркетингова мета – сюди відноситься все, що пов’язано з маркетингом і що допомагає вам досягти бізнес-мету. Це те, що допомагає вести клієнта по сходах залученості – знайомство, вивчення, переваги, проба, покупка, вірність, підтримка.

Комунікаційна мета – мета, яку потрібно переслідувати в діях. Яким буде очікуваний результат, які зміни в поведінці клієнта відбудуться після проведення кампанії? Ці результати потрібно записати в зрозумілій формі, наприклад, зареєструвалося 1500 осіб, лайки виросли на 5 тисяч, клієнти завантажили купон, написали відгук і так далі.

Загальна контент-стратегія повинна містити бізнес-мету, а окремі елементи контенту – показувати маркетингову або комунікаційну мету.

Приклад: щоб збільшити SEO-ранкінг, вам знадобляться лонгріди. Вони ж стануть в пригоді й для навчання користувачів. Якщо ви хочете прямих дій – реєстрацію, лайк, репост – то краще вибрати коротший формат.

Ваша індустрія та цикл життя бренду

Індустрія, в якій працює ваша компанія, напевно використовує тільки певні формати контенту. Уявімо, що ви працюєте у сфері послуг – для вас важливіше показати, як ви піклуєтеся про клієнта, а значить, контент буде більш емоційним і коротким. У сфері технологій або фінансів на першому місці стоїть інформація – вам потрібно навчати користувача, а значить, стане в пригоді довший формат контенту.

Вибирайте стиль комунікації в залежності від того, як давно існує ваш бренд. Coca-Cola вже давно не потрібно пояснювати, що у неї за продукт, і довгий формат контенту їй не потрібно. А ось новому бренду краще пояснити, чим він буде займатися – і простіше буде це зробити в довгій формі.

Цільова аудиторія та її позиція

Довжина постів повинна адаптуватися під вашу аудиторію. Для початку вам потрібно розібратися, хто ваші клієнти й зрозуміти, як вони споживають контент. Їх звички можуть залежати від віку, інтересів, освіти та інших факторів.

Коли ви ведете клієнта по сходах залученості, звертайте увагу, на якому етапі він знаходиться і як пов’язаний з вашим брендом.

На ранніх етапах треба знайомити клієнтів з брендом і чергувати довгі пости з короткими.

Трохи пізніше, коли вони вже зрозуміють, що у вас за продукт, на них будуть краще діяти повідомлення із закликом до дії (наприклад, спробувати або купити його).

На етапах відданості й захисту ви будете повністю володіти увагою клієнтів, а значить, контент довгого формату знову стане ефективним.

Платформа

Ідеальна довжина поста визначається властивостями платформи, на якій ви його публікуєте. Якісь формати можуть спрацювати на одній платформі й виявитися неефективними на інший. Подумайте про Twitter, де бренди здатні викликати залученість клієнтів за допомогою тільки 140 символів. В Instagram можна створювати пости довші, але там важливіший візуал. На LinkedIn можна викладати не тільки короткі «соціальні» пости, але і лонгріди – обидва формати добре сприймаються користувачами.

Завжди пам’ятайте, що стислість – сестра таланту, який би формат ви не вибирали. Вам потрібен контент, щоб залучити клієнтів, але не варто викладати пости, тільки щоб щось було. Даремний контент не вартий вашого часу і зусиль, не кажучи вже про час і сили читачів.

Пишіть не тільки про те, що можете. Пишіть про те, що може бути цікаво вашій аудиторії. Який би контент ви не публікували, він завжди повинен бути корисний клієнтам. Формат і довжина контенту повинні підлаштовуватися під їх манеру споживання, а не вашу ступінь комфорту.

Контент – відмінний спосіб створити цінний зв’язок з аудиторією. Намагайтеся заради нього і вашого бренду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu