Новини, Продуктивність, Соціальні медіа, Технології

Відмова від соцмереж: чи можна підвищити продуктивність, переставши гортати стрічку?

23 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Соцмережі дуже часто розвивають у нас синдром упущеної вигоди. Поки друзі викладають жаркі фото з відпустки, колега вихваляється в Instagram новою машиною, може здатися, що ваше власне життя стоїть на місці. Під таким тиском зосередитись на роботі буває дуже непросто.

Можливий вихід із ситуації – розумний підхід до споживання інформації в соцмережах. Деякі люди зважилися частково або повністю відмовитися від акаунтів у Facebook, Instagram та інших платформах. Ось які зміни вони помітили.  

Два роки тому Дульсі Коулінг, співзасновник та креативний директор агенції Hell Yeah!, почала видаляти свої акаунти в соціальних мережах. Спочатку був Facebook, потім та ж доля спіткала й Instagram.

«Через відсутність концентрації я почала відчувати тривогу, — каже Коулінг. — Крім того, мої кар’єрні амбіції підштовхнули мене до відмови телефону та додатків соцмереж. Втрата концентрації на роботі та марнування вільного часу стали здаватися мені тією ціною, яку платити не варто».

Однак, коли Коулінг зважувала ідею відходу із соцмереж, її робота здалася їй перешкодою.

«Я боялася опинитися без справ і втратити зв’язок з тим, як люди споживають рекламу та новини. Але, незважаючи на це, я відчувала, як вони негативно впливають на мою креативність та здатність зосереджуватися».

За даними порталу статистики Statista, в середньому у світі люди проводять у соціальних мережах 145 хвилин на день (а багато хто – ще більше). Не дивно, що значна кількість користувачів переглядає пріоритети та відмовляється від соціальних мереж.

Нещодавно Facebook повідомив, що кількість його щоденних активних користувачів скоротилася на 500 тис.

«Люди все більше усвідомлюють, який вплив та чи інша платформа може здійснити на їхній час, енергію чи настрій, і стають більш розбірливими у тому, як проводять час в інтернеті», — каже Бекка Кедді, технічний журналіст та автор книги Screen Time.

Якщо соціальні мережі потрібні в роботі, відмова від них може вдарити по вашій кар’єрі. Але багато хто вважає, що підвищення особистої продуктивності переважає цей ризик.

«Основною причиною моєї відмови від соціальних мереж була переоцінка часу, проведеного на сайтах», – розповідає Кара Мосс, менеджер по роботі з клієнтами в телекомунікаційній компанії RPS Telecom, яка в січні відмовилася від Facebook, Instagram, Snapchat та TikTok. Мосс залишилася на LinkedIn.

«Нещодавно я продала свій бізнес D2C, який значною мірою залежав від Facebook та Instagram, а тепер працюю у B2B, де не розглядаю їх як основне джерело генерації лідів. LinkedIn – набагато зручніший ресурс для B2B-роботи в моїй галузі».

Келлоуей Кук, засновник компанії Illuminate Labs, яка виробляє біологічно активні добавки, відмовився від соціальних мереж два роки тому, щоб не відволікатися на них під час запуску стартапа.

«Я також виявив, що використання соціальних мереж не сприяло покращенню мого психічного стану, оскільки я відчував синдром упущеної вигоди, дивлячись на те, як інші проводять відпустки тощо», — каже Кук. Але він не турбувався про якісь негативні наслідки для своєї кар’єри, оскільки залишався в LinkedIn.

«Я ніколи не вів жодних справ на Facebook чи Snapchat. Я б не рекомендував видаляти свій аккаунт у LinkedIn тим, хто переймається перспективами майбутньої кар’єри», — додав він.

Тіда Хокінс, старший викладач Манчестерського інституту моди, ніколи не мала облікового запису в Facebook, Instagram або Twitter. Однак вона користується LinkedIn.

«На певному етапі присутність в інших соціальних мережах могла б позитивно вплинути на мою кар’єру, але переважили мінуси, — каже вона. — Я не вірю, що це може якось збагатити мене і ніколи не відчувала, що щось упускаю, — каже Хокінс. — На більшості своїх робочих місць я спілкувалася фізично і заводила реальні зв’язки, що насправді значно важливіше».

Коулінг теж не вважає, що відмова від соцмереж негативно позначається на її кар’єрі.

«Якщо робити роботу добре, то робота говоритиме сама за себе, і я хотіла підвищити здатність зосередитися на роботі моїх клієнтів, а не намагатися рекламувати себе», — пояснює Коулінг.

Психотерапевт та автор книги The Phone Addiction Workbook Хільда ​​Берк вважає, що постійна перевірка соціальних мереж може відволікати людей від того, чого вони справді хочуть досягти у житті.

«Я часто помічаю, як клієнти починають переживати через те, що побачили в соціальних мережах щось про колишнього колегу чи однокласника, — розповідає вона. — Цікаво, що іноді вони використовують для порівняння критерії, яких самі навіть не прагнуть. У такі моменти я м’яко нагадую їм, що цілі, за якими, як їм здається, вони відстають, навіть не є їхніми цілями. Я закликаю їх зосередитись на власних прагненнях та своїх діях».

Берк вважає, що соцмережі можуть негативно впливати на рівень продуктивності. «Очевидно, що навіть просто фізична близькість смартфона може стати на заваді нам впоратися з поставленим завданням. Я б сказала, що зараз на роботі більше відволікають саме їхнє застосування», — каже вона.

Проте все залежить від того, як ви розпоряджаєтеся своїм часом на платформі, вважає Кедді. На її думку, використання соціальних мереж навіть у професійній сфері має безліч переваг.

«Я вважаю, що соціальні мережі — справжнє рятувальне коло для всіх, хто працює самостійно, починаючи від спілкування з потенційними новими клієнтами чи роботодавцями та закінчуючи людьми, які працюють на себе та спілкуються з іншими самозайнятими. Те саме стосується тих, хто не має доступу до офісів або інших приміщень, які багато хто сприймає як належне», — каже вона.

Це позитивний фактор і для людей, яким необхідно регулярно перевіряти соціальні мережі по роботі та стежити за новинами та джерелами.

Замість того, щоб дозволяти соцмережам керувати вами, Кедді радить звернути увагу на те, як конкретні програми впливають на ваш час, енергію та настрій.

«Ви зможете визначити, які з них викликають у вас почуття смутку, агресії або просто забирають багато часу, а які ні, — каже вона. — Так ви зможете уникати непотрібних акаунтів та ресурсів та повністю відмовитися від деяких платформ або встановити обмеження на використання тих, які хочеться залишити».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu