HR, Кар'єра, Новини, Поради

Як отримати підвищення: 5 порад від HR-директора Google

07 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ласло Бок, головний з кадрів в Google та автор книги Work Rules!, ділиться дуже цінними порадами з власного досвіду.

Немає ніякого готового алгоритму, що дозволяє побудувати успішну кар’єру. Але є ряд простих кроків, які ви можете зробити, щоб налаштуватися на такий успіх. Я спостерігав, як ці правила працюють в різних галузях і компаніях, і тепер хочу поділитися ними з вами.

1. Постійно збирайте зворотний зв’язок

Знаєте, хто в курсі, що вам буде потрібно для підвищення? Це та людина, у чиїй владі підвищити вас. Запитуйте свого шефа, що саме вам потрібно продемонструвати, щоб домогтися підвищення. Попросіть дати вам пораду, як вийти на новий рівень. Зробіть все в точності – і поговоріть з ним знову.

Але при цьому не треба бути набридливим. Вставляйте ці питання так, щоб вони були природною частиною вашої спільної роботи, задавайте їх під час звичайного спілкування. Наприклад, після наради питайте: «Як пройшло? Хіба важко зробити по-іншому?» Кожні пів року запитуйте: «Які навички мені варто розвивати? Як я можу довести, що я росту, що моя робота має значення для компанії?»

Такі питання допомагають вам зрозуміти, на якому ви етапі та куди рухаєтесь. Якщо вас не підвищують, ви можете звернути увагу шефа на це: «Я зробив все, що ви вважали за потрібне». Це не дуже приємна розмова – як для вас, так і для керівника, – але іноді це єдиний спосіб з’ясувати, чому пройшло п’ять років, а ви так і не просунулися по службі. (І зверніть увагу на пункт 5 нижче!)

Просіть зворотний зв’язок і у колег. Після наради або завершення проєкту цікавтеся: «Що вийшло добре? Що можна було б зробити краще?» Це дуже прості питання, але ви здивуєтеся, наскільки серйозний зворотний зв’язок можна отримати, якщо просити про це і демонструвати готовність працювати над собою.

2. Вирішуйте проблеми вашого шефа

З’ясуйте головні проблеми, з якими стикається ваш начальник, і вирішіть їх. Здається очевидним. Але ось, наприклад, працювали ви сьогодні над найсерйознішою для вашого шефа проблемою?

Я прийшов на першу особисту зустріч з CEO Google Еріком Шмідтом, тримаючи в голові грандіозні ідеї про те, які програми ми можемо розробити для управління кар’єрою і для допомоги в розвитку топменеджерів. Але Еріку було не дуже цікаво слухати мої стратегічні концепції. У нього накопичився ряд найгостріших питань.

З 2004 по 2005 рік штат співробітників Google практично подвоївся (з 3 тисяч осіб до 5 700). І Ерік знав, що за наступний рік штат знову подвоїться, до 10 700 осіб. Ми наймали по п’ятдесят осіб у тиждень, а тепер нам потрібно було наймати майже сто осіб в тиждень, не втрачаючи в якості. Це була головна проблема.

Я допустив типову помилку непрофесіонала. Моя команда повинна була вирішити найболючіше для Google питання, перш ніж закидати Еріка езотеричними ідеями. Я зрозумів, що працювати над кльовими, футуристичними проєктами – це привілей, який треба заслужити.

3. Думайте на три кроки вперед

Ніхто з нас не знає, де ми будемо працювати через 5, 10, 20 років. Тому потрібно виробляти навички, які допоможуть вам заслужити не лише поточне підвищення, але й інші, нові позиції. Використовуйте нинішню роботу як тренування для наступної роботи. Особливо якщо вам здається, що зараз ви застрягли, стоїте на місці.

Інакше кажучи, важливо кожен день створювати для себе нові можливості. Більшості з нас доведеться працювати як мінімум 40 років, і не кожен ваш крок повинен приносити негайний результат. Не бійтеся зробити крок в бік, інвестувати в себе.

До того ж, коли прийде час поборотися за вашу наступну роботу, різноманітність досвіду дуже навіть допоможе. Якщо ви зараз працюєте офіціантом (як я колись), але сподіваєтеся в майбутньому управляти рестораном, проведіть якийсь час за барною стійкою або навіть на кухні.

Ми в Google створили незвичайний HR-відділ, керуючись принципом «три третини»: не більше третини людей – це колишні співробітники HR-відділів в інших компаніях; третину – це колишні консультанти; і ще третина – серйозні аналітики, мають як мінімум диплом магістра в якійсь аналітичній області, будь то організаційна психологія або фізика.

Так ми створили дуже різноманітний набір навичок. HR-фахівці допомагають нам побачити якісь схеми в роботі людей і організацій та вплинути на них, консультанти зміцнюють наше розуміння бізнесу і вчать вирішувати проблеми, а аналітики підвищують якість нашої роботи.

Тому не бійтеся зробити крок в бік від загальноприйнятого шляху. Це буде виділяти вас і принесе вам цікавіші можливості.

4. Просіть про підвищення

Жінки в середньому чекають довше, ніж чоловіки, перш ніж попросити шефа про підвищення. Ми в Google дозволяємо розробникам висувати свою кандидатуру на підвищення. Кілька років тому ми помітили, що жінки пропонують себе рідше, ніж чоловіки, але коли вони все-таки висувають себе, вони виявляються більш успішні.

Це напевно звучить знайомо. Те ж саме відбувається в шкільних і університетських аудиторіях: хлопчики частіше піднімають руку і намагаються відповісти на будь-яке питання, дівчатка ж хочуть бути абсолютно впевненими, хоча на ділі вони знають правильну відповідь не менше хлопчиків, а то й частіше.

Тому тепер ми спеціально посилаємо жінкам нагадування, щоб вони не забували номінувати себе. І тепер розрив між чоловіками та жінками за кількістю підвищень зник. Так що хто б не приймав кадрові рішення у вашій компанії – ваш начальник або якийсь комітет, – не забувайте піднімати руку.

5. Будьте реалістичні

Якщо єдиний спосіб домогтися підвищення – отримати посаду вашого шефа, а він нікуди йти не збирається, вам доведеться рухатися далі. Якщо вас постійно засовують в кут, і ви не можете з цим впоратися або побороти це, рухайтеся далі. І якщо вам тричі сказали «ні», хоча в глибині душі ви розумієте, що заслужили підвищення, не тягніть час – рухайтеся далі.

Одна зі складових успіху – це правильний вибір гри, в яку ви граєте. Якщо ваш поточний план не працює, якщо в цій компанії у вас не виходить, змініть пластинку і йдіть туди, де ви реально можете перемогти. Працюйте там, де вас будуть цінувати.

Фото: medium.com

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu