Діти, Маркетинг

Щирість контенту і колаборації: все про інфлюенсер-маркетинг нового покоління

16 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У новому десятилітті робота з інфлюенсерами як і раніше буде однією з найважливіших маркетингових стратегій для брендів. Розповідаємо, що потрібно знати, щоб правильно продати продукт молодому поколінню споживачів.

Епоха інформованих клієнтів

Нові покоління клієнтів – покоління Y (народжені в період з 1981 по 1996 рік) і покоління Z (ті, хто народився між 1997 і 2012 роком) – більш різноманітні і відкриті в своєму мисленні, ніж попередні покоління. Вони очікують від брендів відображення власних цінностей і поглядів, а також підкреслення унікальності та різноманітності. Представники цих поколінь цінують субкультури і не цікавляться мейнстрімними блогерами.

Ці клієнти знаходять бренди і роблять покупки за допомогою соціальних мереж. Згідно зі звітом Morning Consult, 70% представників поколінь Y і Z часто або іноді дізнаються про продукти, які їм хочеться купити, саме в соцмережах. 56% купили продукт після того, як побачили пост про нього від людини, на якого вони підписані, а 50% назвали соцмережі місцем, де вони найчастіше дізнаються про нові продукти.

Епоха творців

Представники покоління Z найбільше вірять контент-мейкерам, а не класичним знаменитостям, акторам або спортсменам. Опитування 2019 роки від YPulse показало , що 31% клієнтів у віці від 13 до 37 років назвали своїм довіреним джерелом “ютуберів”. І це не дивно – молодші покоління не так довіряють брендам і великим інфлюенсерам, як попередні. Вони шукають якісний контент, який показує, що його автор розбирається, в тому, що їх цікавить. Згідно Morning Consult, головна причина, чому люди купують продукт або послугу після рекомендації інфлюенсера, полягає в тому, що їм здається, що «інфлюенсер розбирається в продукті, бренді або сфері, яку він просуває».

Інфлюенсери при цьому дуже люблять свій контент. Недавнє опитування Julius показало , що 51% інфлюенсерів воліє, щоб їх називали «творцями» або «контент-мейкерами», а лише 32% обрало термін «інфлюенсер». При цьому все більше інфлюенсерів вважає, що їх успіх залежить саме від якості створюваного ними контенту.

Зверніть увагу, що різниця між «творцями» і «інфлюенсерами» не тільки в термінах. Бренди повинні розуміти її для правильної роботи з сучасними митцями.

Епоха рівного обміну

Споживачі з покоління Z вважають себе підприємцями і творцями: 12% молодих американців (мілленіалів і представників покоління Z) називають себе інфлюенсерами, а 54% мають намір ними стати, якщо у них з’явиться така можливість.

Майбутнє електронної комерції визначають платформи, де діє рівноцінний обмін. Цифрові спільноти відображають характер різних субкультур і присвячені вузькоспеціалізованим інтересам і вподобанням невеликих груп споживачів. Зазвичай на подібних платформах використовується мобільне відео, блокчейн і можливість робити покупки через контент.

Наприклад, на платформі YEAY, розробленої блокчейн-компанією WOM, люди можуть викладати ролики про те, як вони користуються різними продуктами, і отримувати за це нагороди. У додатку Dote якщо ви виробляєте якісний контент і набрали 20 тисяч передплатників, то можете стати Dote-інфлюенсером і нагороджувати інших користувачів «монетами» за корисний контент.

Всі сучасні платформи дозволяють користувачам відповідати, реагувати і створювати що-небудь, відображаючи свою унікальну особистість і погляди. До таких популярних у покоління Z платформ, як YouTube, Instagram і Twitter, додалися ігрові / стрімінгові платформи (Twitch, Mixer), а також альтернативні соцмережі (Reddit) і Тб на кшталт TikTok.

До речі, опитування HYPRBrands, показало, що представники покоління Y і Z вважають, що навколо TikTok занадто багато хайпа в порівнянні з YouTube, Instagram, Twitter і Facebook – насправді вони проводять там менше часу, ніж на названих платформах. Однак, з огляду на, особливу важливість прямої взаємодії між споживачами і нову активність брендів на TikTok, можливо, платформа ще зміниться – ймовірно, на ній будуть частіше проводитися «челленджі від брендів».

Чесність контенту понад усе

Від щирості контенту залежить успіх його творця, тому бренди не можуть замовити у контент-мейкера рекламу, де він буде просто озвучувати проплачений текст. Бренди повинні розповісти йому про свій продукт або сервіс і розробити контент спільно, щоб це було вигідно, як бренду, так і творцю.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu