HR, Бізнес, Новини, Поради

Як вибудувати роботу з фрілансерами: 6 порад

28 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Робота з фрілансерами не завжди йде гладко – особливо, якщо раніше ви ніколи з ними не співпрацювали. Редактор-фрілансер Лора Розелл склала шість рекомендацій, які допоможуть справити хороше враження на обраного фахівця та отримати відмінний результат.

1. Озвучте свої очікування, пріоритети й питання

Перш за все вкажіть дедлайн. Ви здивуєтеся, дізнавшись, як багато людей намагається найняти фрілансера для термінової роботи й навіть не згадує дату, до якої вона повинна бути завершена. Проясніть цей момент на самому початку і відправте всі необхідні матеріали вчасно. Якщо фрілансер не отримає їх в обумовлений термін, то зможе оскаржити призначений дедлайн.

Як вибудувати роботу з фрілансерами: 6 порад - porady, news, business, hrЯк вибудувати роботу з фрілансерами: 6 порад - porady, news, business, hr

Не менш важливо вивчити список завдань, за які береться певний виконавець, – зазвичай вони вказані на його сайті. Якщо у вас є які-небудь питання, краще поставити їх відразу.

Крім того, висловіть свої очікування. Хочете, щоб редактор оцінив ваш чернетку за певними критеріями? Щоб архітектор забезпечив потік природного світла в кімнаті? Фрілансери люблять клієнтів, які чітко формулюють цілі й завдання, тому витратьте час на їх написання і дізнайтеся, чи реально виконати ваші побажання.

2. Довіряйте професіоналізму фрілансера

Зробіть глибокий вдих і уважно прочитайте цю фразу: при найнятті фрілансера ви не бос, а клієнт.
Деякі люди припускають, що фрілансери працюють поодинці, тому що недостатньо хороші для роботи з керівником. Поправка: більшість фрілансерів настільки професійні й настільки відповідальні, що впевнені у своїй здатності вести незалежну діяльність. Так що з самого початку визнайте, що найнятий вами фрілансер не любитель. Навіть якщо він не так давно працює на себе, він все одно досить талановитий у своїй справі.

Якщо ж ви не відчуваєте довіри або ваші очікування не виправдовуються, значить, це просто не ваша людина. В такому випадку відмовтеся від співпраці й рухайтеся далі, не намагаючись вчити фрілансера його роботі та не переконуючи його, що «справжній професіонал» вчинив би зовсім інакше.

3. Використовуйте спосіб зв’язку, обраний фрілансером

Наприклад, деякі з них вважають за краще спілкуватися з клієнтами електронною поштою, а не в месенджерах і соцмережах. Чому? У цього є кілька причин. По-перше, це зручніше – листи можна сортувати та архівувати. По-друге, повідомлення в месенджерах і соцмережах можна легко пропустити, якщо відключити push-повідомлення. І по-третє, месенджери й соцмережі – це все ж особистий простір, а багато фрілансерів не хочуть змішувати ділове і неформальне спілкування.

4. Будьте готові надати матеріали в форматі, обраному фрілансером

Ви не подаєте податкові декларації на туалетному папері. Ви (зазвичай) не пишете дисертацію клинописом. Ви не показуєте начальнику свій виступ на конференції у вигляді скріншотів. Швидше за все, ви вибираєте формат, який найбільш зручний одержувачу.

Робіть те ж саме і при роботі з фрілансерами. Вони знають, що найкраще підходить для якісного виконання певного завдання. Це правило може поширюватися не на всі сфери, але воно дуже важливе для творчих проєктів.

Приклад: редактору передали готовий до друку буклет з 60 з гаком сторінок для фінальних правок. Роботу необхідно було закінчити за 48 годин, і текст вимагав лише незначних змін, але внести їх було практично неможливо – клієнт надав тільки PDF, в якому нічого не можна зробити, лише залишити зауваження. В результаті фрілансер відмовився від замовлення.

Не дозволяйте цього трапитися з вами – переконайтеся, що проєкт не відхилять через невідповідного формату.

5. Проаналізуйте ціни, але не торгуйтеся

Іноді буває важко зрозуміти, що таке справедлива ціна. Особливо це нелегко зараз, коли платформи для фрілансерів об’єднують людей з країн з дуже різним рівнем життя. Варто мати на увазі кілька моментів, що стосуються порядності фрілансерів.

Вони не хочуть витрачати на переговори час, який можна було використовувати для роботи. З цієї причини їх тарифи, як правило, чесні.

Крім того, вартість кожного завдання зазвичай ретельно зважена. Вона не нижче певного порогу, тому що менша сума не окупила б витрачені зусилля. Вона не вище певного порогу, тому що в такому випадку фрілансер втратив би багато клієнтів. Таким чином, професіонал не стане торгуватися, тому що він впевнений в обґрунтованості розцінок.

Пам’ятайте, що тарифи фрілансерів також враховують витрати, які на звичайній роботі покриває компанія: податки, медична страховка, пенсія, техніка, програмне забезпечення, підвищення кваліфікації й так далі.

Якщо ціна вас бентежить, ви завжди можете дізнатися у тої ж людини про інші варіанти виконання роботи. Багато з них без проблем обговорять їх, але варто пам’ятати, що це не те ж саме, що торг. Якщо запропоновані альтернативи не відповідають вашим потребам, краще просто сказати «спасибі» і знайти когось іншого.

Як вибудувати роботу з фрілансерами: 6 порад - porady, news, business, hr

6. Пам’ятайте, що ціноутворення залежить від конкретної сфери й конкретного виконавця

Варто тримати в голові думку, що не всі переклади, фотосесії або дизайни сайтів однакові. Схожі фахівці з різних ніш цілком можуть призначити різні ціни. Наприклад, переклад наукових статей навряд чи зрівняється з перекладом рекламних текстів.

Крім того, в деяких випадках просто неможливо встановити фіксовану ціну – тут мова йде перш за все про проєкти, час для виконання яких складно визначити відразу.

Також майте на увазі, що ви не можете попросити фрілансера з тарифами, що базуються на часу, працювати швидше. Звичайно, можна запропонувати виконати завдання менш якісно, ​​але чи варте воно того? Як уже згадувалося, ви можете домовитися про зменшення ціни шляхом скорочення роботи, але умови цього необхідно обговорити якомога точніше.

Найняття фрілансерів – це не покер. Якщо ви хочете отримати хороший результат, будьте гранично чесні в питаннях, що стосуються бюджету.

Бонус: проявіть подяку!

Подякувати за сумлінну працю можна за допомогою подарунка, додаткової плати або листа. Фрілансери розуміють, що не кожен клієнт може запропонувати «чайові», і багато хто навіть не очікують такого кроку. Однак подяка завжди надихає і, безумовно, налаштовує на продовження співпраці.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu