Бізнес, Історії, Новини

Історія кешбек-сервісу Tipsmart, який вийшов на самоокупність вже через пів року

28 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Tipsmart – кешбек-сервіс, який запустили в грудні 2019 року. Його головна відмінність від інших проєктів в цій ніші – можливість отримати кешбек за покупки не тільки в інтернеті, але і в офлайн-точках. Зараз на сайті зареєстровано понад 60 тис. користувачів. А серед партнерів такі великі магазини й сервіси, як «Фокстрот», «Київстар», Pampik, Watsons, iHerb, Booking.com.

У Tipsmart чотири співзасновники. Ідея проєкту належить фахівцеві з роздрібних продажів Олександру Кухарчуку і Віктору Замфіру, який побудував кілька успішних компаній в різних сферах і шукав новий цікавий напрямок. У партнерському проєкті вони розповіли MC.today, як з’явився сервіс, в чому його переваги для бізнесу і покупців і хто може стати партнером. Ми ділимося з вами коротким оглядом історії компанії.

Історія кешбек-сервісу Tipsmart, який вийшов на самоокупність вже через пів року - news, story, businessІсторія кешбек-сервісу Tipsmart, який вийшов на самоокупність вже через пів року - news, story, business

Як з’явився Tipsmart

Олександр та Віктор були знайомі близько п’яти років, оскільки перетиналися за іншими проєктами. Влітку 2018 вони придивилися до такого виду бізнесу, як кешбек-сервіси, які дозволяють покупцям повертати частину грошей, витрачених на покупки в інтернеті.

Ідея такого проєкту здалася їм цікавою, але вони відразу вирішили, що бізнес-модель потрібно трансформувати: перенести її в офлайн, а ще краще – об’єднати онлайн і офлайн на одній платформі.

До них приєднався брат Віктора, фахівець з дистрибуції Ігор Замфір. Потім в команді з’явився IT-фахівець Владислав Кульчицький, який взяв би на себе технічну реалізацію проєкту.

З початку розробки в серпні 2018 до запуску пройшло 15 місяців, оскільки знань в цій сфері у засновників не було.

Зараз в Tipsmart більше ніж 20 осіб. Ігор – керуючий, Влад відповідає за всю IT-частину проєкту, а Олександр з Віктором займаються залученням партнерів і юридичними питаннями відповідно.

В проєкт інвестували $400 тис., і зараз він вже вийшов на самоокупність.

Як працює сервіс

Tipsmart працює так: клієнт переходить в магазин партнера з сайту Tipsmart або програми, робить і оплачує покупку. Після цього партнер виплачує Tipsmart комісію за наведеного клієнта, а кешбек-сервіс більшу частину цієї комісії повертає користувачеві. Середній розмір кешбеку – 3,5-4%.

Гроші приходять сервісу через деякий час, який попередньо погодили з партнерами. Це потрібно для того, щоб не довелося пересилати суму назад, якщо товар повернуть протягом 14 днів. В магазинах електроніки термін становить 15-20 днів з моменту продажу. В ресторанах – 2-3 дні.

Покупці бачать свій кешбек відразу, але спочатку він зараховується в так званий сірий гаманець. Поки гроші там, клієнт не може ними розпоряджатися. Це робиться для того, щоб виключити шахрайство, коли покупець набирає багато товарів, отримує за них кешбек, витрачає його, а покупки повертає.

Коли замовлення автоматично підтверджується, кешбек переходить в зелений гаманець. Після цього людина може витратити гроші як їй хочеться: оплатити інші покупки, де це можливо; поповнити рахунок мобільного телефону; вивести на банківську карту. В майбутньому кешбек можна буде перерахувати на благодійність і купити за нього подарункові сертифікати.

Історія кешбек-сервісу Tipsmart, який вийшов на самоокупність вже через пів року - news, story, business

У чому переваги Tipsmart для партнерів

До сервісу підключено 270 інтернет-магазинів і 15 ресторанів, які приймають замовлення і доставляють страви. Кількість партнерів постійно зростає.

Шукають і дрібний бізнес, і середній, і великий, який працює з користувачами. Якщо компанія прагне залучити нових клієнтів, утримати існуючих і підвищити їх лояльність, збільшити середній чек або частоту покупок – то це потенційний партнер для Tipsmart.

Партнер нічим не ризикує. Підключення безкоштовне, фінансові зобов’язання виникають тільки в тому випадку, якщо користувач Tipsmart зробив покупку. Для партнера Tipsmart – рекламний майданчик, де платити доводиться тільки за ефективну рекламу. У кожного партнера є особистий кабінет, де він може подивитися статистику за періодами, а також портрет клієнта: стать, вік та інші параметри. До роботи з кожним партнером підходять індивідуально.

Як об’єднують офлайн і онлайн

Крім онлайн-магазинів і сервісів Tipsmart підключає й офлайн-точки. Щоб угода з кешбеком відбулася, партнер повинен в мобільному додатку або в адмінці сайту вказати номер телефону або ID користувача. Після цього партнеру треба ввести суму покупки. Все інше відбувається на сервері Tipsmart автоматично.

У березні в базі сервісу було понад 50 офлайн-партнерів, які очікували підключення. Але введення карантину пригальмувало співпрацю, оскільки офлайн-бізнесу довелося тимчасово закритися. Розраховується, що на початку червня підключать ще понад 40 партнерів.

Як і чим залучають користувачів

На старті на сайті було 700 клієнтів – в основному друзі та друзі друзів засновників. Зараз сайт відвідують в середньому 1000 осіб на добу. У базі Tipsmart понад 60 тис. користувачів.

Власники працюють над якістю користувачів.На маркетинг витрачають від 25 до 75% від загального бюджету. Канали пробують різні: від контекстної реклами та email-розсилок до push-повідомлень і інтеграцій з блогерами.

Ліміту по мінімальному і максимальному кешбеку немає. На AliExpress бувають такі дрібні покупки, що повернення становить всього 1-2 копійки. Максимальний кешбек з однієї покупки був зафіксований на Booking – майже 5000 грн.

Одна з цікавих функцій – «Мої топ-5». Клієнту дають можливість на початку місяця вибрати п’ять партнерів, від яких він весь місяць буде отримувати підвищений кешбек – на 20% більше стандартного. Наприклад, якщо стандартний кешбек становить 8%, то підвищений буде 9,6%.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu