Новини

«Стартапи не народжуються в атмосфері страху». Білоруські підприємці закликали уряд зупинити насильство

14 Серпня, 2020

Найбільший ІТ-портал Білорусі dev.by опублікував відкритий лист від засновників, керівників і співробітників білоруських ІТ-компаній. Вони закликають уряд «зупинити насильство стосовно мирних громадян і прибрати атмосферу страху з вулиць», інакше «ми почнемо спостерігати масовий відтік фахівців за кордон». Під зверненням підписалися понад 500 осіб.

Під відкритим листом уряду Білорусі підписалися понад 500 засновників, керівників і співробітників білоруських ІТ-компаній за станом на 12 серпня, пише dev.by. У їх числі – засновники Fibery Михайло Дубаков і Вадим Гайдукевич, засновник Mitrix Technology Дмитро Блищик, голова Angels Band Ліда Матвєєва і засновник і головний виконавчий директор Імагуру Стартап-хаб Таня Маринич.

Публікуємо текст листа.

«В останні місяці ми спостерігаємо розкручування спіралі насильства. Виборцями та спостерігачами зафіксовані численні порушення, які вказують на фальсифікацію результатів виборів. Ми припускаємо, що вибори президента Республіки Білорусь були сфальсифіковані. Затримані та засуджені тисячі людей. Мирні акції протесту розганяють з неадекватним застосуванням сили. Звичайних людей затримують без жодного приводу, б’ють і заарештовують. Кілька днів у всієї країни був обмежений доступ до мережі інтернет.

Будь-якій розсудливій людині боляче на це дивитися. Працювати в таких умовах вкрай важко.

Ми не експерти в політиці, але ми експерти в технологічному бізнесі. У країні формуються умови, в яких технологічний бізнес не зможе функціонувати. Стартапи не народжуються в атмосфері страху і насильства. Стартапи народжуються в атмосфері свободи та відкритості.

Найближчим часом ми почнемо спостерігати масовий відтік фахівців за кордон, відкриття офісів в сусідніх країнах, уповільнення темпів зростання IT-сектора, зменшення інвестицій в білоруські IT-компанії, зменшення податкових надходжень. Є ризик за короткий час перекреслити всі здобутки у сфері високих технологій.

Процесу ще можна запобігти. Ми закликаємо державні органи:

1. Зупинити насильство стосовно мирних громадян і прибрати атмосферу страху з вулиць.

2. Звільнити всіх політв’язнів і затриманих.

3. Провести нові прозорі вибори Президента Республіки Білорусь.

4. Забезпечити громадян Республіки Білорусь вільним доступом до інформації».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu