Гаджети, Новини, Технології

Плюси та мінуси бездротових зарядних пристроїв

03 Червня, 2020

Бездротова зарядка – відносно нова функція для айфонів і популярних моделей Android. Більшість нею не користуються, але вона має деякі плюси. Журналіст Брайан Чен вирішив протестувати пристрій вдома, в офісі та машині й розповів про його переваги та недоліки в колонці для Medium.

Крім того, що смартфони збільшуються в розмірі, вони ще стають скляними. Корпуси більшості нових телефонів повністю зроблені зі скла.

Плюси та мінуси бездротових зарядних пристроїв - tech, news, gadzhety

Цей тренд не має ніякого відношення до припущення про те, що це все для того, щоб ви їх частіше розбивали й купували нові. Скло пропускає енергію через телефон, і це дозволяє йому заряджатися без проводів. Технологія ґрунтується на електромагнітній індукції – за допомогою електричного струму створюється магнітне поле і напруга, яка живить пристрій без кабелю.

Багатьом людям сподобалася ідея бездротової зарядки. Згідно з дослідженням SurveyMonkey, це було найочікуванішою функцією в торішніх айфонах. Цього року IHS провела опитування і виявила, що лише 29% користувалися нею.

Можливо, це тому, що бездротова зарядка насправді не зовсім бездротова. Людям зазвичай потрібні аксесуари від компаній на кшталт Samsung, Mophie й Anker, для зарядки. І хоча вам не потрібно вставляти провід в телефон, самі аксесуари потрібно під’єднати до розетки.

Крім того, бездротова зарядка менш продуктивна в плані живлення, ніж дротова, і заряджає вона повільніше.

У чому тоді сенс?

Чарлі Куонг, віцепрезидент з розробки продукту в Mophie, стверджує, що бездротові зарядки в місцях, де люди проводять багато часу – наприклад, спальня, машина, офіс, дозволяють їм використовувати телефони частіше, адже їм не потрібно кожен раз для цього діставати й вставляти знову провід. «Це дуже, дуже зручно», – вважає він.

Якими ж перевагами володіє нова технологія?

В спальні

Є два типи підставок для зарядки: на першу потрібно просто покласти телефон, на другу – поставити.

У спальні мені зручніше було користуватися зарядкою, на яку можна ставити телефон. Так я вимикав будильник, не знімаючи смартфон з тумбочки, дивився час. Вночі поставити телефон на стійку було куди простіше, ніж намагатися потрапити проводом в отвір в темряві. І той факт, що телефон заряджався повільніше, не грав ніякої ролі – я ж спав. Підставка, на якій телефон просто лежав, була даремною. Оскільки мені доводилося знімати телефон кожного разу, коли мені потрібно було щось подивитися.

В офісі

Якщо вам важлива продуктивність і швидкість виконання завдань, бездротова зарядка буде марною і в офісі. Незручна також повільна швидкість зарядки телефону.

Ще один недолік – в офісі можна спокійно писати повідомлення, не дістаючи провід з телефону. У випадку з бездротовою зарядкою – його завжди доводилося знімати.

У портфелі

Mophie також пропонує зарядки, які не потрібно вставляти в розетку і можна використовувати в дорозі.

Іноді це зручно. Це дуже зручно під час вечері в ресторані. Приємно просто покласти пристрій на стіл і заряджати телефон, замість того, щоб шукати провід і розетку.

В дорозі ж мені було не дуже зручно використовувати бездротову зарядку – я не міг тримати телефон в руках і заряджати його одночасно. На щастя, у Mophie є провід і порт для таких випадків.

У вітальні

Ви можете поставити зарядку на стійку для телевізора або стіл для гостей, щоб ті могли заряджати там свої пристрої.

Плюси та мінуси бездротових зарядних пристроїв - tech, news, gadzhety

Та все ж дроти краще. Навряд чи всі ваші друзі – технологічні ентузіасти, швидше за все, їх телефони не зможуть заряджатися без проводів. Простіше залишити кілька кабелів; якщо ви не хочете, щоб всі вони сплутались і зіпсували вигляд кімнати, купіть недорогі магнітні тримачі.

Ще один недолік таких пристроїв у вітальні – ви не можете використовувати телефон, коли просто лежите і відпочиваєте.

В машині

Виробники пропонують для машин спеціальні тримачі, які можуть заряджати ваш телефон.
Це непрактично. У моїй машині це кріплення постійно падало і заряджало телефон куди повільніше, ніж звичайний провід. Тому мені зручніше користуватися простим кабелем.

Куонг сказав, що такий пристрій для машин – розв’язання всіх проблем; воно позбавляє вас від необхідності купувати два різних аксесуари для кріплення і зарядки телефону. Але з огляду на його ціну ($ 70), я б порадив обійтися звичайним проводом.

Крім того, кабель все одно нікуди не подівся.

Читайте «Український Спектр» у Facebook та підписуйтесь на канал у Telegram.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram