Бізнес, Новини, Поради, Спільнота

Коли твій керівник – жартівник: чи може почуття гумору допомогти в роботі

03 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 97% випадків люди сміються в суспільстві. Все тому, що сміх – це механізм встановлення зв’язку з іншими та спосіб підняти собі настрій. Автор Harvard Business Review і професор бізнес-школи INSEAD Джей Стюарт Блек впевнений: почуття гумору – цінний інструмент для підтримки здорової робочої атмосфери та злагодженої командної праці. Особливо воно важливе в самоізоляції, яка негативно позначається на нашій мотивації та психологічному стані, позбавляє нас енергії та бажання працювати.

Що відбувається, коли ми сміємося

Далеко не всі жарти, які піднімають нам настрій, насправді дотепні. Дуже часто сміх є відповідною реакцією на чужі веселощі, подібно до того, як ми позіхаємо, коли позіхають інші. У телевізійних шоу саме з цієї причини використовують закадровий сміх.

Коли твій керівник - жартівник: чи може почуття гумору допомогти в роботі - community, porady, news, businessКоли твій керівник - жартівник: чи може почуття гумору допомогти в роботі - community, porady, news, business

Коли ми сміємося, наше тіло виробляє дві важливі хімічні сполуки: ендорфіни та дофамін. Ендорфіни відповідають за задоволення і зниження больових ефектів. Згідно з дослідженнями медиків, люди на 15% довше витримують біль, якщо попередньо кілька хвилин сміялися. Дофамін викликає почуття ейфорії або насолоди. Він допомагає підвищити концентрацію і мотивацію.

Сміх взагалі можна вважати одним з природних видів терапії. Завдяки йому, покращується стан імунної системи, ми стаємо менш тривожними та набагато продуктивнішими в роботі. Виходить, з точки зору науки, жарти та меми можуть стати цілком ефективним засобом підняття тонусу і ліками проти коронавірусного стресу.

Як заразити сміхом колег

Джей Стюарт Блек пропонує використовувати та просувати чарівні якості сміху. На його думку, менеджери віддаленої команди повинні дбати не тільки про продуктивність команди, а й про емоційний стан співробітників. Іронія може стати відмінним союзником в роботі. Ось чотири кроки, які допоможуть впровадити гарний настрій і щирий сміх в колективну працю на дистанційній роботі:

Не поспішайте. Багато керівників прагнуть зробити цифрову комунікацію максимально ефективною. Через це діалоги стають трохи роботизованими. Але в кризові часи лідер повинен вміти бути не тільки хорошим стратегом, а й розуміти, як психологічно підтримати команду. Під час наради залиште трохи часу на неформальні розмови. Сміх створить більш невимушену атмосферу, об’єднає і підбадьорить команду.

Не нехтуйте відеозв’язком. На відео ми сприймаємо не тільки сенс жарту, але також зчитуємо інтонацію, з якою людина його вимовляє, і бачимо її вираз обличчя. Такі сигнали краще спрацьовують і провокують нас на відповідну посмішку.

Частіше посміхайтеся і говоріть, злегка підвищуючи голос. Зазвичай люди спостерігають за поведінкою менеджера, щоб зрозуміти, як найкраще реагувати. Коли начальник сам іронізує, співробітникам простіше підтримувати обмін дружніми жартами та сміятися у відповідь. Щира посмішка і трохи вищий тембр – сигнали, які на підсвідомому рівні підкажуть людям, що зараз можна трохи розслабитися і видихнути.

Покажіть приклад. Сміх стимулює сміх у відповідь, але враховуйте, що люди легко зчитують штучність або натужність. Щоб позбутися від кислого вигляду, подивіться смішне відео або меми перед нарадою – і почніть її з хорошим настроєм.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu