Бізнес, Новини, Стартапи

Як відповісти на питання, яке повинен поставити собі кожен стартап

03 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Є думка, що справжнього успіху здатний домогтися тільки продукт, який можна обґрунтовано назвати унікальним. Автор текстів для бізнесу Сьюзі Іпполіто написала шість порад, які допомагають чесно відповісти на питання, яке повинен поставити собі кожен стартап: «Чи можна замінити мій продукт?»

1. Забудьте про своє его

Досить складно мислити об’єктивно щодо хвилюючих нас тем, але для визначення незамінності своєї компанії потрібно саме це. Об’єктивність вимагає, щоб ми були готові визнати свою неправоту, що, своєю чергою, робить нас вразливими та змушує відчувати дискомфорт. Підказка: якщо ви відчуваєте це, то все робите правильно.

Як відповісти на питання, яке повинен поставити собі кожен стартап - startups, news, businessЯк відповісти на питання, яке повинен поставити собі кожен стартап - startups, news, business

Часом цей процес буде дуже болючим. Часом ви будете відчувати себе переможеним. Але якщо ви зможете пройти через це, то виявите, що кожен неприємний момент, який ви долаєте, лише зміцнює ваш бренд.

2. Подивіться на ідею стартапу як на теорію, що вимагає доказів

Подумайте про свій стартап як про зародок ідеї. Намагайтеся не прив’язуватися до неї емоційно: якщо це гарна ідея, вона буде змінюватися, розвиватися і прокладати свій шлях до успіху. Якщо пощастить, в результаті вийде не та концепція, що була на початку. Підказка: відчуженість – запорука успіху.

Розглядайте свій бренд як гіпотезу, яку ви пропонуєте світу. «Я вірю, що можу дати цінність світу, (роблячи, продаючи, кажучи про) Х». Сприймайте це твердження як теорію, яку потрібно перевірити, щоб вважати її доведеною. Доведена цінність бізнесу дорівнює потенційному прибутку.

Щирий інтерес до цієї теорії дозволить далеко просунутися, а збереження відчуженості під час процесу – ще далі. З’єднайте їх разом і отримаєте один з найпотужніших інструментів, який дає можливість виправити наявні помилки.

3. Проведіть дослідження

Розвивати бренд стає набагато легше, коли ви точно знаєте його сутність. Дослідження – це, ймовірно, найцінніше, що ви можете зробити для компанії.

Вони допоможуть задуматися про суть вашого стартапу і розробити стратегію проведення майбутніх рекламних кампаній. Важливо прислухатися і до тих людей, які не згодні з вашим баченням або вже обходять вас на ринку. Їх думка теж корисна.

Якщо пощастить, ви засумніваєтеся у свій гіпотезі, але пам’ятайте, що сумнів не дорівнює провалу. Якщо ви зумієте пройти через це, то в підсумку створите сильніший бренд.

Я розумію, що збір даних лякає багатьох людей, але відмовляючись від нього, ви втрачаєте інформацію, яка дозволила б прокласти шлях до прибутковості. Вивчення отриманих фактів може супроводжуватися внутрішнім опором, тому що вони далеко не завжди відповідають вашим очікуванням. Тут працює та ж підказка, що і в першому пункті: якщо ви відчуваєте дискомфорт, то все робите правильно.

Як тільки ви познайомитеся зі збором даних ближче, то виявите, що він скорочує шлях до об’єктивного аналізу бізнесу, показуючи за допомогою цифр і графіків результати ваших зусиль. Крім того, він мотивує ставити собі такі питання.

  • Яким чином я створюю цінність для свого бізнесу?
  • Яким чином я створюю цінність для своїх клієнтів?
  • Витрачаю я свою енергію правильно?
  • Чи потрібно проводити більше досліджень?
  • Чи відповідає аудиторія на мій посил так, як мені б того хотілося?
  • Чи повинен я інвестувати більше коштів у цю область?

Навіть якщо відповіді на ці питання покажуть, що зараз ви не зовсім правильно дієте, вони в будь-якому випадку зменшать занепокоєння, що оточує озвучені теми.

4. Вкладіть в збір доказів своєї незамінності

На збір доказів незамінності продукту потрібно чимало часу і грошей. Стартапам не подобається ця ідея, тому що їм здається, що набагато простіше (і дешевше) вкладати кошти в рекламу на Facebook. Я говорила це раніше, але скажу ще раз: роблячи це, ви вибираєте фінансування зростання Facebook, а не своєї компанії.
Щоб реклама дала відчутний результат, потрібно отримати досить багато інформації. Проведіть цю роботу. Зрозумійте, що показує цінність вашого продукту або послуги для клієнтів. Крім того, це дозволить створювати дійсно корисний контент для них.

Іноді шлях до прибутковості може здаватися небезпечним. Але якщо метою є саме прибутковість, тобто гроші, які підтримують вас і ваш бізнес, тоді обов’язково слід продумати стратегію розвитку бренду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu