Бізнес, Новини, Поради, Продуктивність

Як вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу

12 Червня, 2020

Попри всі труднощі, через які компаніям довелося пройти на карантині, багато керівників відзначили хорошу продуктивність і злагоджену роботу всередині команди. Згідно з опитуванням професора Лондонської школи бізнесу Лінди Граттон, майже половина керівників зізналися, що рівень співпраці та якість комунікації в колективі під час самоізоляції став значно вищим. Граттон впевнена: щоб закріпити успіхи, потрібно продумати план адаптації та створення нової корпоративної культури. Вибір подальшої стратегії залежить від того, який принцип організації роботи діє в конкретній компанії.

Лінда Граттон виділяє три типи роботи:

Як вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу - produktyvnist, porady, news, businessЯк вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу - produktyvnist, porady, news, business
  • Рутинна, автономна робота (наприклад, співробітник кол-центру);
  • Менш монотонна робота, частково передбачає взаємодію з іншими людьми (наприклад, бухгалтер);
  • Нерутинна робота, націлена на співпрацю та інновації (наприклад, дизайнер продуктів).

Кожній з категорій відповідають свої тактики, які професор рекомендує ввести для підтримки високої продуктивності по виходу з карантину.

Рутинна та автономна робота

Робота з дому підвищує продуктивність співробітників на 13% і дозволяє наймачам заощадити. Фактично, вигода від віддаленої роботи еквівалентна результатам додаткового трудового дня в офісі, як показує дослідження економіста зі Стенфордського університету Ніколаса Блума. Таким чином, дистанційна робота виявляється обопільно зручна як компанії, так і співробітникам.

Граттон вказує на важливі нюанси: в учасників експерименту Блума був обладнаний робочий простір вдома, тобто люди мали необхідні умови для продуктивної праці. Але навіть при такому розкладі через 9 місяців віддаленої роботи половина співробітників вирішила повернутися в офіс через відчуття ізольованості. Хоча позиція оператора кол-центру не вимагає співпраці з колегами, соціальна ізоляція для багатьох стала важким випробуванням і негативно вплинула на мотивацію.

З огляду на цей факт, Граттон радить зробити наступні кроки для адаптації колективу до посткарантинних умов:

  • Подбайте про умови праці. Роботодавець не може покладатися за замовчуванням на наявність комп’ютера та стабільного доступу до інтернету у співробітників. Забезпечення команди необхідним обладнанням для виконання роботи – це відповідальність керівництва.
  • Створюйте події для підтримки внутрішньої комунікації. Щоб заохотити спілкування і взаємодію всередині команди, постарайтеся регулярно влаштовувати віртуальні кава-брейки та неформальні зустрічі.
  • Встановіть час присутності онлайн. Така рекомендація стосується всіх трьох типів організації роботи, але особливо корисна буде для співробітників, у яких є діти й контролювати свій час досить складно. Необхідність постійно підтримувати зв’язок з командою призводить до стресу, набагато ефективніше поділити розклад на блоки та виділити години онлайн-присутності. Тоді працівник зможе самостійно регулювати свій графік і зосередитися на виконанні завдань, а не переживати щодо дотримання зовнішньої дисципліни.

Менш рутинна робота, яка вимагає контактів з людьми

Робота бухгалтера, з одного боку, передбачає значну незалежність, з іншого – вимагає взаємодії з колегами. Співробітники бухгалтерії повинні бути в курсі колективної продуктивності та компетентності конкретних людей. Комунікація з членами інших відділів становить важливу частину професії.

За підсумками свого опитування в рамках вебінару в травні 2020 року, Граттон з’ясувала, що 70% керівників вважають свої команди високопродуктивними. Щоб зберегти роботу на такому ж рівні й далі, професор пропонує зробити наступні кроки:

  • Використовуйте асинхронні технології. Вкрай важливо знайти баланс між синхронною та асинхронною комунікацією на віддаленій роботі – від нього залежить рівень мотивації та залучення працівників. Ніхто не хоче потрапити в пастку мікроменеджменту і витрачати свої сили на дотримання формальних установок. Тому керівництву потрібно виробити свою позицію щодо часу для онлайн-зборів і зв’язку поштою та донести її до колективу. Дозвольте людям зосередитися на завданнях і не прив’язуватися до жорсткого погодинного графіка. Обговоріть заздалегідь, коли віртуальна присутність і швидка реакція необхідні.
  • Вирішіть, коли проводити очні зустрічі. У міру закінчення самоізоляції є сенс поступово повертатися до нарад в офлайн-режимі. Подбайте про безпечні та комфортні умови праці для своїх співробітників. Зрозумійте, в яких випадках присутність в офісі може бути принциповою.

Творча робота, яка передбачає співпрацю

Дизайнери та розробники продуктів залежать від взаємодій як з колегами, так і з клієнтами. Іноді в роботі не обійтися без тісного контакту з відділом маркетингу, а іноді – необхідні знайомства з новими людьми.

Граттон радить наступні тактики посткарантинного нетворкінгу:

  • Виберіть цифрові технології для спільної роботи. Сучасні інструменти дозволяють підтримувати ефективну співпрацю навіть на відстані. Щоб така тактика справді принесла користь, запропонуйте команді протестувати кілька різних програм і підберіть ту, яка найкраще відповідає вашим завданням.
  • Не забувайте про онлайн-платформи для професійного спілкування та колаборацій всередині індустрії. Також заохочуйте інтерес співробітників до конференцій та короткострокових освітніх курсів, на яких можна як прокачати свої вміння, так і завести корисні контакти.

Карантин змусив компанії здригнутися і подивитися по-новому на виробничі процеси. Щоб вижити в кризу, багато хто був змушений швидко знайти більш гнучкі та інноваційні методи роботи. Хоча зміни на краще частково відбулися випадково, тепер управлінцям необхідно вжити заходів, щоб закріпити успіх і отримати користь з пройденого досвіду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu