Бізнес, Новини, Поради, Продуктивність

Як вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу

12 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Попри всі труднощі, через які компаніям довелося пройти на карантині, багато керівників відзначили хорошу продуктивність і злагоджену роботу всередині команди. Згідно з опитуванням професора Лондонської школи бізнесу Лінди Граттон, майже половина керівників зізналися, що рівень співпраці та якість комунікації в колективі під час самоізоляції став значно вищим. Граттон впевнена: щоб закріпити успіхи, потрібно продумати план адаптації та створення нової корпоративної культури. Вибір подальшої стратегії залежить від того, який принцип організації роботи діє в конкретній компанії.

Лінда Граттон виділяє три типи роботи:

Як вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу - produktyvnist, porady, news, businessЯк вивести продуктивність команди на новий рівень. Поради професора Лондонської школи бізнесу - produktyvnist, porady, news, business
  • Рутинна, автономна робота (наприклад, співробітник кол-центру);
  • Менш монотонна робота, частково передбачає взаємодію з іншими людьми (наприклад, бухгалтер);
  • Нерутинна робота, націлена на співпрацю та інновації (наприклад, дизайнер продуктів).

Кожній з категорій відповідають свої тактики, які професор рекомендує ввести для підтримки високої продуктивності по виходу з карантину.

Рутинна та автономна робота

Робота з дому підвищує продуктивність співробітників на 13% і дозволяє наймачам заощадити. Фактично, вигода від віддаленої роботи еквівалентна результатам додаткового трудового дня в офісі, як показує дослідження економіста зі Стенфордського університету Ніколаса Блума. Таким чином, дистанційна робота виявляється обопільно зручна як компанії, так і співробітникам.

Граттон вказує на важливі нюанси: в учасників експерименту Блума був обладнаний робочий простір вдома, тобто люди мали необхідні умови для продуктивної праці. Але навіть при такому розкладі через 9 місяців віддаленої роботи половина співробітників вирішила повернутися в офіс через відчуття ізольованості. Хоча позиція оператора кол-центру не вимагає співпраці з колегами, соціальна ізоляція для багатьох стала важким випробуванням і негативно вплинула на мотивацію.

З огляду на цей факт, Граттон радить зробити наступні кроки для адаптації колективу до посткарантинних умов:

  • Подбайте про умови праці. Роботодавець не може покладатися за замовчуванням на наявність комп’ютера та стабільного доступу до інтернету у співробітників. Забезпечення команди необхідним обладнанням для виконання роботи – це відповідальність керівництва.
  • Створюйте події для підтримки внутрішньої комунікації. Щоб заохотити спілкування і взаємодію всередині команди, постарайтеся регулярно влаштовувати віртуальні кава-брейки та неформальні зустрічі.
  • Встановіть час присутності онлайн. Така рекомендація стосується всіх трьох типів організації роботи, але особливо корисна буде для співробітників, у яких є діти й контролювати свій час досить складно. Необхідність постійно підтримувати зв’язок з командою призводить до стресу, набагато ефективніше поділити розклад на блоки та виділити години онлайн-присутності. Тоді працівник зможе самостійно регулювати свій графік і зосередитися на виконанні завдань, а не переживати щодо дотримання зовнішньої дисципліни.

Менш рутинна робота, яка вимагає контактів з людьми

Робота бухгалтера, з одного боку, передбачає значну незалежність, з іншого – вимагає взаємодії з колегами. Співробітники бухгалтерії повинні бути в курсі колективної продуктивності та компетентності конкретних людей. Комунікація з членами інших відділів становить важливу частину професії.

За підсумками свого опитування в рамках вебінару в травні 2020 року, Граттон з’ясувала, що 70% керівників вважають свої команди високопродуктивними. Щоб зберегти роботу на такому ж рівні й далі, професор пропонує зробити наступні кроки:

  • Використовуйте асинхронні технології. Вкрай важливо знайти баланс між синхронною та асинхронною комунікацією на віддаленій роботі – від нього залежить рівень мотивації та залучення працівників. Ніхто не хоче потрапити в пастку мікроменеджменту і витрачати свої сили на дотримання формальних установок. Тому керівництву потрібно виробити свою позицію щодо часу для онлайн-зборів і зв’язку поштою та донести її до колективу. Дозвольте людям зосередитися на завданнях і не прив’язуватися до жорсткого погодинного графіка. Обговоріть заздалегідь, коли віртуальна присутність і швидка реакція необхідні.
  • Вирішіть, коли проводити очні зустрічі. У міру закінчення самоізоляції є сенс поступово повертатися до нарад в офлайн-режимі. Подбайте про безпечні та комфортні умови праці для своїх співробітників. Зрозумійте, в яких випадках присутність в офісі може бути принциповою.

Творча робота, яка передбачає співпрацю

Дизайнери та розробники продуктів залежать від взаємодій як з колегами, так і з клієнтами. Іноді в роботі не обійтися без тісного контакту з відділом маркетингу, а іноді – необхідні знайомства з новими людьми.

Граттон радить наступні тактики посткарантинного нетворкінгу:

  • Виберіть цифрові технології для спільної роботи. Сучасні інструменти дозволяють підтримувати ефективну співпрацю навіть на відстані. Щоб така тактика справді принесла користь, запропонуйте команді протестувати кілька різних програм і підберіть ту, яка найкраще відповідає вашим завданням.
  • Не забувайте про онлайн-платформи для професійного спілкування та колаборацій всередині індустрії. Також заохочуйте інтерес співробітників до конференцій та короткострокових освітніх курсів, на яких можна як прокачати свої вміння, так і завести корисні контакти.

Карантин змусив компанії здригнутися і подивитися по-новому на виробничі процеси. Щоб вижити в кризу, багато хто був змушений швидко знайти більш гнучкі та інноваційні методи роботи. Хоча зміни на краще частково відбулися випадково, тепер управлінцям необхідно вжити заходів, щоб закріпити успіх і отримати користь з пройденого досвіду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu