Бізнес, Жінки, Історії, Новини

Заробляє з 12 років, зараз керує акселератором та інвестує в бізнес. Наталія Калінкіна розповідає свою історію успіху

09 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Наталія Калінкіна – директор акселератора INDAX. Це компанія, яка інвестує в виробничий бізнес і допомагає йому масштабуватися: розширювати виробництво, випускати нові продукти, виходити на закордонні ринки.

У спецпроєкті з UDP і KAN Development Наталія розповіла MC.today, як вона стала директором акселератора та в які бізнеси не варто інвестувати. Ділимося з вами найцікавішим з її розповіді.

Заробляє з 12 років, зараз керує акселератором та інвестує в бізнес. Наталія Калінкіна розповідає свою історію успіху - news, story, zhinky, businessЗаробляє з 12 років, зараз керує акселератором та інвестує в бізнес. Наталія Калінкіна розповідає свою історію успіху - news, story, zhinky, business

Як почала працювати з 12 років

Наталя з дитинства любила працювати та заробляти. Спочатку хотілося фінансово допомагати батькам, потім були конкретні цілі: квартира, машина.

Вона займалася продажем косметики, була супервайзером, промоутером, продавала телефони та навіть працювала в казино. Коли закінчила університет і змогла працювати повний день, влаштувалася в юридичну компанію менеджером з розвитку бізнесу.

Через рік, на початку 2011-го, прийшла в компанію «Двері Білорусі». У 23 роки вже керувала відділом розвитку, потім стала комерційним директором. Відповідала за розвиток бізнесу на території України та Росії.

А ще через 6 років їй запропонували очолити компанію Mr.Playwood – виробництво дерев’яних конструкторів. Це був виклик, тому що компанії як такої ще не було – її треба було побудувати. За два роки під керівництвом Наталії компанія налагодила виробництво та продаж конструкторів у 220 точках в Україні та 13 країнах за кордоном.

У 27 вона заробила на першу квартиру в Києві, пізніше – купила автомобіль.

Як стала директором акселератора

Минулого року Наталія пройшла інноваційну програму навчання топменеджерів UFuture Talents. З 200 охочих пройшли 26 осіб, і вона була серед них.

Близько 4 місяців їх вчили маркетингу, фінансів, стратегії – всьому, що потрібно сучасному менеджеру. Розбирали багато кейсів і вчилися керувати бізнесом за допомогою гри-симулятора. Потрібно було керувати виноробнею і розвивати її.

На наступному етапі навчання Наталія придумувала маркетингову стратегію для реальної компанії.

Половині учнів після UFuture Talents зробили пропозиції роботи в компаніях екосистеми UNIT.City.

Я добре себе показала, і мені запропонували очолити акселератор INDAX. Було страшно, але у мене є правило – кожна нова робота повинна бути складніше і цікавіше попередньої. Пропозиція була крута, тому відмовитися я просто не могла.

Заробляє з 12 років, зараз керує акселератором та інвестує в бізнес. Наталія Калінкіна розповідає свою історію успіху - news, story, zhinky, business

У які компанії не варто інвестувати

Виробничий акселератор INDAX – це платформа для масштабування малого і середнього бізнесу. Її учасники – підприємці, у яких є будь-яке виробництво та оборот від 7,5 млн грн на рік. Такі обороти бувають у маленьких компаній зі штатом в 5 осіб.

Акселератор проводить аудит бізнесу, і якщо він перспективний, інвестує та допомагає масштабуватися – розібратися з фінансами, експортом і маркетингом. На першому етапі готові вкласти до $200 тис. На другому раунді інвестицій – від $500 тис.

В які компанії інвестують

INDAX інвестує в малий і середній виробничий бізнес, оскільки вважає, що це саме та сфера підприємництва, яку потрібно підтримувати. Це люди, які вже створили щось своє, але не знають, як рости. Завдання акселератора – дати їм ресурси та допомогти.

Нанотехнології не шукають – працюють зі зрозумілими продуктами: меблями, будматеріалами, спортивним спорядженням, харчовими продукти, косметикою.

З компаній, які приходять в INDAX, інвестиції отримують близько 10%. Якщо у бізнесу рентабельність менш як 15%, вкладати в нього немає сенсу – буде масштабуватися не успіх, а проблеми.

В яких випадках не інвестують

  • Якщо у компанії взагалі немає фінансової звітності, хоча б в Excel;
  • Якщо плани нереалістичні. Буває, що бізнес продає на $100 тис. на місяць і впевнений, що якщо він просто купить верстатів на мільйон доларів і справить на них купу товарів, то легко все це продасть.
  • Якщо бізнес хоче відкрити новий напрямок, але нічого не розуміє в цьому ринку. Наприклад, компанія виготовляє дерев’яні піддони та раптом вирішила, що можна легко почати виробляти меблі. Сировина і процес виробництва, здавалося б, схожі. Але якщо власники не розбираються в споживчому попиті на меблі та ринках її збуту – компанія прогорить.

INDAX існує менш як рік, але вже має успішні кейси:

  • Бренд меблів Drommel вже експортує свої товари до Канади, перебудовує виробництво, щоб оптимізувати собівартість і змінюють маркетингову стратегію.
  • Бренд гідромасажних ванн WGT розширяє виробництво.

Як в UNIT працюють і вчаться паралельно

Наталія любить роботу і занурюється в неї з головою. Справлятися з нескінченним потоком робочих завдань їй допомагає книга Стівена Кові «7 навичок високоефективних людей».

Її робочий день починається о 8:20 ранку – зі смачної кави в UNIT.Cafe. Через 10 хвилин стартує корпоративне навчання Generation F, де навчають лідерства, стратегій, фінансів, інвестування та навіть астрофізиці.

О 10:00 з командою зустрічаються в офісі та планують робочий день та тиждень. Команда всього 7 осіб. Потім Наталія розбирає листи та операційні завдання. Після обіду – час робочих зустрічей з підприємцями та стратегічних завдань.

Двічі на тиждень після робочого дня Наталія грає у великий теніс, ходить в спортзал, а потім на ораторське мистецтво та інтелектуальні ігри.

Робочий день намагається завершити до 19 години.

Чому не скорочували інвестиції

Через карантин в INDAX працювали віддалено до 22 травня. З переходом в онлайн-режим кількість завдань збільшилася – довелося перебудовуватися. Крім стандартної роботи проводили з підприємцями мозкові штурми щодо переформатування їх бізнесу. У багатьох з них нарешті з’явився час розробити стратегію, оптимізувати процеси та задуматися про якість роботи.

INDAX не скорочували інвестиції через кризу. Оскільки вважають, що це прекрасний шанс для українських виробників впровадити інновації, навчитися і з новими силами підкорювати ринки. Карантин насправді став прискорювачем для багатьох компаній.

У найближчі 2 роки Наталія хоче масштабувати 20 проєктів і відкрити власне виробництво.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu