Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Як розумно керувати своїм часом: сім найкращих методів

22 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо ви погано керуєте часом, не турбуйтеся. Більшість людей відчувають труднощі з цим, і ті, хто, начебто, успішно «жонглює» усіма завданнями, не завжди такі хороші в цьому, як вам здається. Що ще більш важливо, існують перевірені методи, які ви можете використовувати для поліпшення вашого тайм-менеджменту, незалежно від того, наскільки ви гарні в цьому. Ці методи можуть підвищити вашу продуктивність, зменшити стрес і створити кращий баланс між роботою та особистим життям. Ось 7 найкращих методів управління часом.

Плануйте свій день заздалегідь

Це саме той момент, коли невелика кількість часу і зусиль, вкладених на початку дня, значно підвищує вашу продуктивність. Складіть короткий список справ, які ви хочете зробити в майбутній день. Це збільшує ймовірність того, що ви дійсно виконайте ці завдання.

Крім того, зробіть своєю звичкою складати розклад. Даний метод гарантує, що ви не забудете про зустріч або нараду. Це дозволяє вам планувати свою роботу та особисту діяльність так, щоб ви не спізнювалися, а також допомагає правильно підготуватися до кожного виду діяльності. Ви можете використовувати все, що завгодно, від додатків до особистих органайзерів, щоб відстежувати свій розклад і список справ.

Обмежте цифрові відволікання

Якщо говорити відверто, то ми не завжди усвідомлюємо, скільки часу займають текстові повідомлення, месенджери та електронні листи. Однак дослідження показують, що в середньому людина витрачає тридцять годин на тиждень на перевірку електронної пошти та іншої кореспонденції.

Одне з рішень полягає в тому, щоб обмежити час, який ви витрачаєте на відповіді на повідомлення, і не переривати роботу, щоб перевірити свою електронну пошту. Зачекайте, поки ви не закінчите з важливими завданнями, щоб зробити це. Однак, ви повинні присвятити деякий час блокуванню спаму, відмови від підписки на новинні розсилки, які не є для вас цінними, і маркування речей як несуттєвих, щоб ви могли зосередитися на важливих завданнях.

Розставляйте пріоритети

Це один з найважливіших, хоча і недооцінених методів управління часом. Завжди плануйте найважливіші завдання і події в першу чергу. Все інше або матиме втиснутися десь збоку, або буде залишено на наступний раз.

З іншого боку, вам потрібно розрізняти термінові та важливі завдання, хоча щось може бути і тим, і іншим. Наприклад, термінове і важливе завдання – це сердитий клієнт на телефоні. Такі завдання можна описати як пожежі, які вам потрібно згасити.

В ідеалі ви повинні працювати над важливими завданнями до того, як вони стануть терміновими. Не відволікайтеся на «термінові», але неважливі завдання, такі як реагування на повідомлення соціальних мережах, поява друзів в месенджері або інші тривіальності. Заплануйте свої важливі, але не термінові завдання. Або включіть їх в розклад і працюйте над ними, або майте план, щоб подбати про ці речі, коли в вашому графіку є вільний час.

Як розумно керувати своїм часом: сім найкращих методів - produktyvnist, porady, news, zhyttya

Візьміть до уваги «принцип Парето»

Принцип Парето також відомий, як правило «80/20». Підраховано, що близько 80% вашого часу займають 20% ваших завдань. Ось чому ви повинні приділити деякий час, щоб зосередитися на цих ключових видах діяльності. Знайшовши способи автоматизувати або спростити ці завдання, ви значно скоротите кількість часу, який вам доведеться витратити на них.

Якщо ми застосуємо «принцип Парето» до бізнесу, то приблизно п’ята частина ваших клієнтів або продуктів становить 80% вашого доходу. Розставте пріоритети в цих питаннях, а решту залиште на потім. І навпаки, приблизно одна п’ята частина ваших клієнтів буде джерелом більшості проблем, з якими ви маєте справу. Можливо, не варто утримувати клієнта, який постійно вимагає оновлення або скаржиться.

Навчіться говорити «ні»

Суспільство заохочує нас бути безкорисливими. На жаль, одні будуть користуватися цією перевагою, в той час як інші не будуть усвідомлювати, коли вони просять занадто багато.

Рішення полягає в тому, щоб навчитися говорити «ні». Навчіться чітко і спокійно відмовлятися брати на себе додатковий проєкт. Не турбуйтеся через відмову добровільно брати участь в чиїйсь улюбленій справі. Будьте готові відмовитися прийняти неможливі терміни або збільшити обсяг проєкту.

Використовуйте систему 4D для прокрастинації

Більшості з нас доводиться мати справу з прокрастинацією. Якщо ви постійний прокрастинатор, використовуйте систему 4D. Ви можете видалити завдання, делегувати їх, виконати їх зараз, або відкласти на потім. Видаліть виснажливі завдання, які забирають надто багато часу і не потрібні. Делегуйте ті, які ви не можете виконати зараз. Відкладіть виконання завдань, які не є пріоритетними, або наберіться сміливості для виконання термінової роботи, яку необхідно зробити.

З’їжте жабу

Цей термін був придуманий Браяном Трейсі в його книзі під назвою «З’їжте жабу». У ній він образно каже, що починати кожен день слід з «поїдання жаби». Таким чином, ви будете почувати себе впевнено, знаючи, що це, ймовірно, найгірше, що вам доведеться робити протягом всього дня.

Такий метод означає, що ви завжди повинні починати з самих важких і напружених завдань. Якщо ви будете відкладати їх на кінець дня, ви станете тільки накопичувати стрес, поки вам в кінцевому підсумку не доведеться взятися за їх виконання.

Робочий день має певну кількість годин, і ви не можете працювати 24×7. Однак ви можете контролювати те, що ви робите і як ви це робите, щоб отримати максимальну віддачу від кожного дня, не вигораючи при цьому.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu