Бізнес, Додатки, Новини, Соціальні медіа

Як додатки для знайомств заробляють гроші: стратегії монетизації

06 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Розробка додатків для дейтингу вимагає багато часу, зусиль і ресурсів, і тому дуже важливо дотримуватися надійної стратегії, щоб всі інвестиції окупилися.

Поява інструментів для створення клонів Tinder відкрила нові можливості для таких сервісів. Попри достатню кількість існуючих варіантів, більшість користувачів все ще перебувають в пошуку підходящої платформи. Щоб домогтися успіху в цій індустрії, потрібно знайти точку входу на ринок і створити додаток з найбільшим доходом.

Як додатки для знайомств заробляють гроші: стратегії монетизації - social-media, news, dodatky, businessЯк додатки для знайомств заробляють гроші: стратегії монетизації - social-media, news, dodatky, business

За даними 2015 року, загальна вартість індустрії онлайн-дейтингу склала близько $2,2 млрд. Вона продовжує розвиватися і в цей час вважається прибутковим напрямом бізнесу. Додатки для знайомств розробили унікальні стратегії продажів і залучення користувачів, яким вони допомагають знайти тих, з ким у звичайних обставинах вони навряд чи б зустрілися.

Передбачається, що унікальність додатку повинна збільшувати його прибуток. Тренди в індустрії змінюються, а кількість користувачів постійно зростає, причому більша частина молодої аудиторії готова платити за додатки для дейтингу. Все це доводять такі цифри.

 • У 2019 загальний дохід таких сервісів склав $1 167 млн.
 • За прогнозами, до 2023 року річний приріст сегмента досягне 4,2%, а обсяг ринку – $1 968 млн.
 • Середній дохід з одного користувача дорівнює $4,9.

Як заробляють такі додатки, як Tinder і Bumble?

Tinder вважається найдорожчим додатком: у 2017 році його вартість оцінювалася приблизно в $3 млрд. Щодня він заробляє близько $2 336 039. Базовий план Tinder з обмеженими функціями безкоштовний, але існує і платний Tinder Плюс, який розширює можливості передплатника і дає йому доступ до інших користувачів. Цей тарифний план приносить додатку більшу частину доходу.

Tinder

Tinder і Bumble популярніші ніж інші пропозиції для знайомств. Tinder заробляє гроші за допомогою таких опцій, як:

 • Tinder Gold – підписка дає доступ до Tinder Плюс і дозволяє користувачеві перевірити, скільки лайків він отримав. Вартість залежить від місця розташування, віку, часу та інших параметрів і варіюється від $15 до $83,99.
 • Boost – при підписці на Boost профіль отримує максимальну кількість переглядів, що підвищує ймовірність збігу.
 • Суперлайк – за допомогою цієї функції можна поставити суперлайк замість звичайного лайка. Якщо симпатія буде взаємна, парі відразу прийде повідомлення. Щодня користувач звичайного плану отримує один суперлайк, а користувач платного – п’ять. Також можна оформити підписку або придбати пакет в 5-25 суперлайків, заплативши додатково від $5 до $20.
 • Платні профілі – багато компаній почали співпрацювати з додатком, щоб візуалізувати контент.

Tinder запозичив цю модель у Snapchat і модифікує спонсорський контент або рекламу, щоб вони нагадували призначений для користувача інтерфейс і виглядали безпечніше та релевантніше. Щоразу, коли користувач натискає на спонсорований профіль, він відразу ж бачить спливаюче вікно від компанії, що його оплатила. Сервіси для створення клонів Tinder дозволяють інтегрувати в додаток чат-боти спеціально для таких випадків.

Як додатки для знайомств заробляють гроші: стратегії монетизації - social-media, news, dodatky, business

Bumble

Bumble – другий за величиною додаток для знайомств після Tinder. У ньому використовуються три моделі:

 • Bumble Bff – допомагає знайти нових друзів.
 • Bumble Buzz – сервіс для нетворкінгу.
 • Bumble Date – більш-менш схожий на Tinder і допомагає знайти пару. Ця програма розроблена спеціально для жінок і дає їм можливість зробити перший крок.

Як і Tinder Плюс, Bumble Boost дозволяє використовувати фільтри, щоб швидше зустріти свою другу половину. Крім того, цей план підписки генерує максимальний дохід за допомогою спонсорованих профілів.

Як можна заробити?

Якщо ви випустили власний додаток для знайомств і шукаєте варіанти монетизації, вивчіть цей список. Джерела доходу в сервісах для дейтингу можуть бути різними, потрібно лише вибрати, який інструмент додати в додаток.

 • Підписка – це основна стратегія отримання доходу в додатках для дейтингу. Зареєстрований користувач отримує доступ до послуг, оплачуючи щомісячний, щоквартальний або річний тарифний план. Після поповнення рахунку його профіль збирає більше переглядів, а також з’являється можливість фільтрувати результати пошуку або використовувати чат. У преміум варіанті можна додати такі функції, як необмежена кількість свайпів або відеочат. Також можна обмежити кількість результатів пошуку: користувачі без платної підписки будуть бачити тільки обмежену кількість людей.
 • Покупки в додатку – більшість користувачів люблять використовувати нестандартний текст або смайли. В додаток можна інтегрувати платний доступ до подібного контенту: емодзі, Гіфку, зображення тощо. Це один з найпростіших способів заробити гроші на дейтинговому додатку.
 • Реклама – один з найвигідніших варіантів отримання максимального доходу. Користувачі у всьому світу витрачають багато часу на додатки для знайомств, тому різні індустрії орієнтуються на цю аудиторію при просуванні товарів і послуг, пов’язаних з побаченнями. До них відносяться продавці листівок, їжі та напоїв, флористи тощо. Деякі власники ресторанів, які створили власні додатки, просували їх через сервіси для дейтингу, тому що фактично саме на цьому майданчику і знаходиться потрібна аудиторія. Зрештою це допомогло власникам додатків для знайомств отримувати максимальний дохід від реклами брендів.
 • Афілійований маркетинг – для цього розробник програми повинен попросити інших постачальників продавати або просувати послуги через його сервіс. Це можуть бути власники ресторанів, барів, ювелірних магазинів, магазинів подарунків тощо. Це дозволяє ссервісам зорієнтувати рекламу на користувачів додатка, а його розробник отримує комісію за кожен продаж.
 • Передача подарунків – якщо ви плануєте створити додаток для знайомств, то в нього можна додати кілька сервісів для вибору і відправлення подарунків. Це дозволить отримати максимальний дохід. Якщо ви новачок, спробуйте створити інтернет-магазин подарунків для власного додатка і надати прямі посилання користувачам.
 • Запуск рекламних оголошень AdSense – зазвичай вони працюють через сервіси, які встановлюють невеликі обмеження для контенту. Як правило, такі рекламні оголошення розміщуються в додатку за умови, що в них немає контенту для дорослих. Це суворо контролюється в схемі афілійованого маркетингу: таргетинг налаштовується так, щоб реклама не містила забороненої інформації, оскільки це суперечить політиці AdSense.
 • Використання сервісів BuySellAds – фактично це постачальник послуг, що зв’язує рекламодавців з видавцями. Ці сервіси можна використовувати для реклами програми: якщо користувач зацікавився, то зможе дізнатися про нього більше. Якщо запуск програми піде за планом, дізнайтеся про вартість такої реклами.
 • Просування платних постів – для підвищення доходу розробникам додатків для знайомств потрібно строго стежити за прийнятністю платних постів. Можете дозволити компаніям продавати продукти, які мають відношення до вашого сервісу, і завдяки цьому не тільки додатково допомагати користувачам, але й отримати максимальний дохід від реклами.

Як додатки для знайомств заробляють гроші: стратегії монетизації - social-media, news, dodatky, business

Яка стратегія монетизації працює найкраще?

Чим більше стратегій монетизації використовується в сервісі, тим прибутковішим він буде. Це єдина причина феноменального успіху Tinder. У кожного варіанту є недоліки, а реклама має сенс тільки для додатків з великою аудиторією. Крім того, стягування плати з користувачів за нові послуги може зажадати додаткових обґрунтувань, тому що без цього витрати на введення додаткової унікальної функції не перетворяться в прибуток. Без великої аудиторії маркетологи не зможуть стягувати з користувачів плату за поліпшення збігів, яке навряд чи вийде забезпечити.

Існує і ще одна проблема. Якщо сервіс добре працює, зрештою він починає втрачати клієнтів, тому що вони знаходять собі пару. Успіх додатків для дейтингу повністю залежить від того, наскільки вони модні та унікальні. Більшість сервісів залишаються в тренді, тільки поки є лідерами ринку, але з часом втрачають користувачів. Є й інші труднощі, що виникають при створенні програми для онлайн-дейтингу.

 • Додатку потрібно весь час шукати постійних клієнтів, щоб залишатися прибутковим. При цьому безперервно нарощувати базу користувачів неможливо.
 • Більшість додатків стикаються з порушенням балансу між кількістю чоловіків і жінок.
 • Майже половина користувачів не лояльна до бренду, і є ймовірність, що вони паралельно використовують альтернативні сервіси. Якщо людина до вас прийшла, важливо зберегти з нею контакт.

Зараз додатки для знайомств зарекомендували себе як сильні гравці та завоювали довіру користувачів. Не можна ризикувати їхньою безпекою, намагаючись підтримувати залученість. У дейтингових сервісах є як хороше, так і погане. Більшість з них усвідомлюють необхідність роботи над безпекою, інакше в додатку буде з’являтися невідповідний контент або шахрайство.

Якщо є бажання користувачі можуть легко знайти програми для знайомств, які здатні й завойовувати довіру, й підвищувати конверсію. В епоху мобільної розробки модерація контенту – це єдиний спосіб розширити призначену для користувача базу сервісу, забезпечити прозорість і безпеку послуг. Монетизація природним чином вписується в цей підхід.

Підсумуємо

Дейтингові додатки можна монетизувати незліченною кількістю способів. Вони повністю змінили індустрію знайомств: люди проводять багато часу зі смартфоном, і це один з найбільш зручних способів знайти другу половинку. Додавання будь-якої додаткової функції в додатку не означає, що він буде прибутковим. У довгостроковій перспективі додаток для знайомств має бути гнучким для адаптації стратегій монетизації. В цілому стратегії монетизації дейтингових сервісів можна розділити на три категорії:

 • Підписки – користувач повинен заплатити певну суму, щоб отримати доступ до функцій програми на обмежений період. Швидше за все, платежі будуть повторюватися.
 • Реклама – тут потрібно, щоб сторонні компанії захотіли розмістити оголошення в сервісі для знайомств.
 • Одноразові внески або покупки в додатку – це спонтанні придбання. Користувачі можуть купити жетони для розмови, віртуальні подарунки, щоденні збіги тощо.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu